گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه روی چه چیزی نوشته می شدند ؟

مطالبی درباره گنجنامه و نسخه های گنج و دفینه روی پوست آهو و گاو و سنگ در دعا سایت

گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه روی چه چیزی نوشته می شدند ؟

گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه روی چه چیزی نوشته می شدند ؟

گنجنامه ها در قدیم بر روی انواع پوست حیوانات و همچنین روی سنگ ها حکاکی و نوشته می شدند . نسخه های گنج و دفینه هم روی پوست حیوانات مختلف نظیر آهو و گاو و گوسفند نوشته می شدند . در ادامه از دعا سایت درخدمت شما هستیم با مطالب و اطلاعاتی پیرامون انواع گنجنامه و نسخه های گنج و دفینه و زیرخاکی و طرز نوشتن آنها در قدیم بر روی سنگ و پوست حیوانات …

گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه روی چه چیزی نوشته می شدند ؟ نسخه های گنج و دفینه نسخه های گنج کل شهر و روستاهای ایران نسخه های گنج کل ایران نسخه های دفینه روی پوست گاو و گوسفند گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه روی چه چیزی نوشته می شدند ؟ گنجنامه روی سنگ گنجنامه روی پوست آهو کتیبه های گنج و دفینه طرز نوشتن گنجنامه روی سنگ روش نوشتن نسخه های گنج دانلود نقشه و نسخه گنج و دفینه دانلود کتاب گنجنامه تمام شهرهای ایران
گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه روی چه چیزی نوشته می شدند ؟

گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه روی چه چیزی نوشته می شدند ؟,گنجنامه روی سنگ,نسخه های گنج و دفینه,روش نوشتن نسخه های گنج,طرز نوشتن گنجنامه روی سنگ,گنجنامه روی پوست آهو,نسخه های دفینه روی پوست گاو و گوسفند,کتیبه های گنج و دفینه,دانلود نقشه و نسخه گنج و دفینه,نسخه های گنج کل ایران,دانلود کتاب گنجنامه تمام شهرهای ایران,نسخه های گنج کل شهر و روستاهای ایران

گنجنامه ها و نسخه های گنج و دفینه روی چه چیزی نوشته می شدند ؟

گنج نامه ها اکثرا روی سنگ است و بعد از آن به ترتیب روی پوست آهو و پوست گاو و گنج نامه های مهم که درباری بوده است بعد از سنگ بیشتر روی پوست کرگدن میباشد. ولی اکثر گنج نامه ها روی سنگ یشم حکاکی میشده است.

بیشتر نوشته های روی پوست را داغ میکردند و جوهر های مخصوصی بود که قابل شستشو بود و آب آنها را از بین نمیبرد که اکثر نوشته های روی پوست با این جوهر نوشته میشده است.

بعضی اوقات نوشته هائی رو میبینم روی پوست که با خون نوشته شده است.

اکثر نوشته های روی پوست با خون گنج نامه یا نسخه نیست و بیشتر آنها دعا هست و جزو طلسمات محسوب میشود و اکثرا با خون کفتر نوشته میشده است.

پس این مورد رو اشتباه نکنیم.

پوستها در زمان خود دباغی میشدند و مواد مخصوصی مانند رزین و روعن به آنها میخورده است که عمر پوست رو بالا میبرده و مقاومت آن را بسیار زیاد میکرده. این پوستها اگر در جای مناسب نگهداری شوند تا پنج هزار سال عمر میکنند.

پوستها را اکثرا در جای خشک یا داخل نی نگهداری میکردند و دو سر آن را می بستند و هر چه به پوست هوای کمتری برخور کند سالم تر میماند و عمر آن طولانی تر میشود.

ولی باز هم مگویم که هشتاد درصد گنج نامه ها روی سنگ نوشته میشده است.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.