گناهانی که مانع ازدواج میشود – گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود

عوامل و دلایل و گناهانی که مانع ازدواج و تاخیر در ازدواج دختران می شود در دعا سایت

گناهانی که مانع ازدواج میشود - گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود

گناهانی که مانع ازدواج میشود – گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com گناهانی که مانع ازدواج میشود – گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود را برای شما عزیزان قرار دادیم . برخی از گناهان هست که باعث می شود دختران و پسران نتوانند ازدواج کنند یا در ازدواجشان تاخیر ایجاد شود . با اینکه دختر و پسر دارای هیچگونه مشکل ظاهری و جسمی نیستند ولی هیچگاه موقعیت ازدواج برایشان به وجود نمی آید . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با عوامل و دلایل و گناهانی که باعث می شود در ازدواج دختران و پسران جوان و مجرد تاخیر ایجاد شود و یا اصلا موقعیت ازدواج برای آنها پیش نیاید …

گناهانی که مانع ازدواج میشود - گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود نقص عضو یا مشکل جسمی دختر مانع ازدواج گناهانی که مانع ازدواج میشود - گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود گناهانی که باعث جلوگیری از ازدواج می شود کدام گناهان موجب تاخیر در ازدواج می شود عواملی که مانع ازدواج دختر و پسر می شود علت عدم موفقیت در آمدن خواستگار برای دختر دلیل نیامدن خواستگار برای دختران چیست چرا در ازدواج دختران و پسران تاخیر ایجاد می شود چرا برای دختران موقعیت ازدواج پیش نمی آید
گناهانی که مانع ازدواج میشود – گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود

گناهانی که مانع ازدواج میشود – گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود,کدام گناهان موجب تاخیر در ازدواج می شود,گناهانی که باعث جلوگیری از ازدواج می شود,چرا برای دختران موقعیت ازدواج پیش نمی آید,دلیل نیامدن خواستگار برای دختران چیست,علت عدم موفقیت در آمدن خواستگار برای دختر,نقص عضو یا مشکل جسمی دختر مانع ازدواج,عواملی که مانع ازدواج دختر و پسر می شود,چرا در ازدواج دختران و پسران تاخیر ایجاد می شود

گناهانی که مانع ازدواج میشود – گناهانی که باعث تاخیر در ازدواج می شود

من دختری ۲۸ ساله هستم که همیشه سعی کردم بیشتر از هر چیز مسائل دینی را رعایت کنم و نماز و روزه هم میگیرم و خانواده ی تقریبا مذهبی دارم،از لحاظ ظاهری و جسمی هم مشکلی ندارم و لیسانس هم دارم ولی با این سن یک بار هم موقعیت ازدواج نداشتم و خواستگاری نداشتم و برای همین احساس گناه میکنم و حس میکنم گناهانی باعث شده موقعیت ازدواج فراهم نشه.لطفا منو راهنمایی کنید که چه گناهانی مانع این امر می شود؟

عدم موفقیت در آمدن خواستگار برای دختر، می تواند به چند علت باشد.

با بررسی علل احتمالی که در ذیل بیان می گردد، می توان به حذف یا تعدیل آنها پرداخته و به یاری خداوند و با انتخابی مناسب همسری شایسته برگزید. البته این نکات به صورت کلی بیان می شود و ممکن است هیچیک از این موارد در زندگی شما صدق نکند.

۱. قصور یا تقصیر خود دختر: ممکن است خدای نخواسته اشتباه یا خطایی از دختر سر زده باشد که موجب سلب اعتماد از او شده باشد. در این صورت، توبه به درگاه خداوند و سربه راهی، باعث می شود خداوند به او توجه کرده و با قدرت بی پایان خود، ذهن مردم را نیز پاک کند. باید دانست که استغفار یکی از دعاهایی است که همواره برای رفع مشکلات موجود بر سر راه انسانهای مومن مفید و سفارش شده است.

۲. قصور یا تقصیر اعضای خانواده: اگر یکی از اعضای خانواده خلافی کرده، باید خود را برای تغییر سرنوشت دختر خانواده اصلاح کند.

۳. نقص عضو یا مشکل جسمی دختر: برای جبران این گونه نقص ها و حتی نقص جدی در زیبایی، دختر باید استعدادها را شناسایی و شکوفا سازد. بروز توانمندی های دختر، این نقص ها را جبران می کند.

۴. محله نامناسب برای زندگی: اگر خانواده دختر محترم است و در محله ای نامناسب (محله بدنام و جرم خیز) زندگی می کنند، باید هجرت کنند. هجرت، حرکتی مقدس است که شاید یکی از مصادیقش همین جا باشد.

۵. انزوا جویی دختر: دختر به سبب کمرویی یا هر علت دیگر، انزواجویی می کند که درست نیست. او می تواند با حفظ عفت و رعایت ضوبط اخلاقی و شرعی، در مجامع و محافل مناسب حضور یابد. تا زمانی که مادران نیازمند عروس یا واسطه ها دختر را نبینند و نشناسند، چگونه به خواستگاری او بروند؟ مجالس عمومی زنانه و مساجد محل مکان خوبی است که زنانی که به عنوان واسطه در ازدواج شناخته می شوند، در این مکان ها دخترهای دم بخت را به دیگران معرفی می کنند.

۶. نبودن همتا برای دختر: گاهی به عنوان مثال دختر تحصیل کرده، در محیطی کوچک زندگی می کند که خواستگار مناسب که همشأن او باشد پیدا نمی شود.

در این حالت دو پیشنهاد وجود دارد.

۱. خانواده دختر مهاجرت کند.

۲. سطح توقع خود را پایین آورده و سطح تحصیلات خواستگاران را از شروط خود بردارد. البته به دلایل فرهنگی و اینکه بهتر است طرفین از لحاظ فرهنگی همتا باشند، توصیه ما به عدم مهاجرت است.
در پایان این قسمت تاکید می کنیم؛ قطعا هر گناهی هم که انجام داده باشید خداوند بخشنده و مهربان است و شما را پس از استغفار خواهد بخشید. از شما می خواهیم با تفسیرهای اشتباه از علل نیامدن خواستگار خود را دچار افسردگی نکنید.

لطفا در ادامه به نکات ذیل توجه فرمایید:

۱. افسردگی موجب می شود افراد تنها نکات منفی را ببینند و موقتا قادر به دیدن جنبه های مثبت زندگی شان نیستند. در صورتی که احساس غمی بزرگ همواره شما را در خودتان نگه داشته است، در اسرع وقت با مراجعه به یک روانشناس معتبر در شهر محل زندگی خود، مشکل خودرا با او در میان بگذارید.

۲. از دوستان و خانواده کمک بگیرید. حمایت اجتماعی یکی از مهم ترین فاکتورها در کنار آمدن با فقدان است. از دوستان و افرادی که به حرف هایتان گوش می دهند و به شما برای رسیدن به کمالات انسانی انگیزه می دهند کمک بگیرید. گذراندن وقت با دیگران ممکن است که در ابتدای کار برایتان دشوار باشد. اما کمکتان می کند بفهمید که کسان دیگری هم در زندگیتان هستند که نگران شما هستند و حمایت تان می کنند. در موقعیت فعلی، دوستان باایمان و همجنس بهترین گزینه است.

۳. درست است که واقعیت برطرف شدن این نیاز شماست. اما این بدان معنا نیست که امید خود را از دست بدهید. هر دختر مؤمنی مثل شما دارای تقدیری بس مثبت است. تقدیر مثبت دیر یا زود فرا خواهد رسید. با تقویت روحیه مذهبی و توکل به خداوند، مانع بروز روحیه یاس و ناامیدی شوید. ایجاد یاس از حربه های اصلی شیطان است که البته با ایجاد توجیهات و تزیین زشتیها در صدد به انحراف کشیدن انسانهاست. همچنین باید توجه داشت که، کم بودن خواستگار مناسب برای بسیاری از دختران (که به امری رایج، نه در میان دختران نازیبا یا کوتاه قد، بلکه در میان عموم دختران زیبا و نازیبا مبدل شده است) دلیل بر غیر خواستنی بودن نیست.

۴. از تمرکز بر اموری که به نحوی از حیطه اختیار شما (نیامدن خواستگار)تا حدی خارج است، به شدت پرهیز کنید. با دوراندیشی بیش تر، تمرکز خود را به سایر امور اختیاری مثبت منتقل نمایید. دعا و پناه بردن به خداوند زمینه ساز شادابی و طراوت روحیست. از دعای افسرده ساز که از وساوس شیطان است بشدت پرهیز کنید. بنابراین سعی کنید اعمال دینی خود را با طراوت بجا آورید.

نکته قابل توجه و مهم؛ طرز برخورد با مشکلات زندگی است. اگر برخورد انفعالی و از روی ضعف باشد، انسان به یأس کشیده می شود، زیرا با این که توانمند است، خود را ضعیف می پندارد و از خود انتظاراتی بیش از حد دارد و همه چیز را تیره و تار می بیند. اما اگر برخورد و واکنش فعالی داشته باشد، توقع و انتظارات با واقعیات همخوانی خواهد داشت، در نتیجه امید به آینده کم فروغ نمی گردد.

در ضمن گاهی میدانیم که خدا چیزی را بی دلیل نمی خواهد، اما هنوز به ایمان کامل و یقین دست نیافته ایم. با این که نمی دانیم رخداد واقعاً خواسته الهی است یا از سوء تدبیر و سستی ما ناشی شده است. در این حال باید تفسیر صحیح از حوادث داشت و نقش خود را در آنها بازخوانی کنیم. یا صبر و تحمل خود را از دست داده و به نتایج زودرس چشم دوخته، که اگر زود به خواسته و مطلوب خود دست نیابیم و نتیجه کارهایمان را زودتر نبینیم، به ناامیدی دچار می شویم .

توصیه های پایانی

۱. در فعالیت هاى اجتماعى مثل مسجد، بسیج، کارهاى هنرى دسته جمعى و مانند آن شرکت کنید و از این طریق با افراد شاداب، فعال، متدین و در عین حال مثبت نگر معاشرت کنید و براى خود دوستان زیادى به دست آورید.

۲. به سر و وضع و آراستگی ظاهری خود بیشتر برسید واز شلختگی اجتناب کنید. البته با رعایت حلال و حرام و اجتناب از خودآرایی در مقابل نامحرم.

۳. ورزش را جزء ضرورى ترین فعالیت هاى خود قرار دهید. سعی کنید ورزش را بصورت تخصصی انجام دهید.

۴. جلوگیرى از افکار منفى به ذهن

۵. فکر کردن به جنبه ‏هاى مثبت زندگى

۶. همنشینى با افراد خوش اخلاق، با نشاط

۷. سفرهاى تفریحى و زیارتى

۸. برنامه ‏ریزى اوقات شبانه ‏روزى و انجام به موقع کارها

۹. کم کردن از فشار کارى یا سایر فشارهایى که مى ‏تواند در خستگى روحى مؤثر باشد.

موفق و موید باشید

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.