کدام قبرها و گورستان ها دارای گنج و دفینه هستند ؟ – قبرهای گنج دار

آشنایی با قبرها و مزارهایی که در آنها گنج و دفینه و طلا و عتیقه وجود دارد در دعا سایت

کدام قبرها و گورستان ها دارای گنج و دفینه هستند ؟ - قبرهای گنج دار

کدام قبرها و گورستان ها دارای گنج و دفینه هستند ؟ – قبرهای گنج دار

در این پست از دعا سایت با قبرها و مزارهایی آشنا خواهید شد که دارای گنج و دفینه و عتیقه هستند . چه نوع قبرها را باید حفاری و کاوش کرد ؟ کدام قبرها ارزش حفاری کردن دارند . راهنمایی کامل درباره گورستان ها و مزارهایی که دارای زیرخاکی هستند و می توان از انها مالی به دست آورد .

کدام قبرها و گورستان ها دارای گنج و دفینه هستند ؟ - قبرهای گنج دار مزارهایی که گنج دارند گورستان های دارای دفینه گورستان گنج دار کدام قبرها و گورستان ها دارای گنج و دفینه هستند ؟ - قبرهای گنج دار کدام قبرستان ها گنج دارند ؟ قبرهایی که در داخل آنها گنج وجود دارد قبرهای گبری قبرهای دارای گنج و دفینه عکس و تصاویر قبر و مزار گنج و دفینه دار شناسایی قبرهای دارای دفینه حفاری و کاوش در قبرهای گنج دار
کدام قبرها و گورستان ها دارای گنج و دفینه هستند ؟ – قبرهای گنج دار

کدام قبرها و گورستان ها دارای گنج و دفینه هستند ؟ – قبرهای گنج دار,قبرهای دارای گنج و دفینه,گورستان گنج دار,کدام قبرستان ها گنج دارند ؟,گورستان های دارای دفینه,قبرهای گبری,حفاری و کاوش در قبرهای گنج دار,شناسایی قبرهای دارای دفینه,قبرهایی که در داخل آنها گنج وجود دارد,مزارهایی که گنج دارند,عکس و تصاویر قبر و مزار گنج و دفینه دار

کدام قبرها و گورستان ها دارای گنج و دفینه هستند ؟ – قبرهای گنج دار

برای پاسخ این سئوال ، فقط کافیست نگاهی به تاریخ و زمان بکار گیری طلا در دوره های مختلف بیاندازیم .

مطمئنا زمانی که در ایران طلا وجود نداشت نباید انتظار داشته باشیم که در قبور ایشان طلا پیدا کنیم . مصریان و سومریان ، در این مورد از ایران پیشی گرفته اند و مصریان در حدود چهار هزار سال است که از طلا استفاده میکنند البته در اوایل به کار گیری طلا در مصر ، این فلز مختص فرعون و خانواده او بود و دیگران حق استفاده از آن را نداشته اند .

قبور و مزارها دارای گنج و دفینه

در هر حال ، قبل از هخامنشیان حدود سه هزار سال قبل ، ایرانیان از مس و مفرغ و آهن و برنج ، برای تزئینات و همچنین لوازم جنگی استفاده میکردند پس قبوری که منتسب به مهر پرستان ابتدایی و همچنین چند ایزدان باستان است، دارای طلا نیست زیرا در این دوره ها اصلا طلا وجود نداشت .

از زمان هخامنشیان به بعد ، طلا وارد گردونه فلزات ایران شد . ( البته برخی از باستان شناسان اعتقاد دارند که طلای ایرانی ، پانصد سال قبل از هخامنشی در ایران وجود داشته ولی در مقیاس بسیار کم )

پس قبوری که منتسب به دوره قبل از هخامنشیان باشد ، در بهترین حالت دارای ابزار آلات و یا وسایل تزئینی مسی یا مفرغی و یا ….است . قبور و مزارها دارای گنج و دفینه . این قبور از نظر میراث فرهنگی دارای ارزش هستند ولی از نظر من و شما نه . ادوات مسی بدون شک اکسیده شده و نمی توان آن را ذوب کرد و به مس رسید . خواهشا این قبور را باز نکنید . نشانه ای که می توان آن را به کار گرفت این است که ظهور فلز طلا ، تقریبا با رسمی شدن خط میخی هم زمان است . به راحتی می توان اینطور استنباط کرد که اگر در قبور خط به کار رفته باشد احتمال وجود دفینه بیشتر است البته فقط احتمال .

ایران عزیزمان ، طبق برآوردهای باستان شناسان ، بین هفت هزار تا دوازده هزار سال تمدن در خود نهفته دارد و بسیاری از این قبور هنوز هم وجود دارند که مربوط به هزاران سال پیش است . این قبور را باز نکنید .

وجود دفینه در قبور و مقابر مربوط به حدود دو هزار و هفتصد سال پیش تاکنون است . حال چگونه می توان فهمید که این قبور متعلق به چه زمانی است ؟

یکی از راه ها وجود خط است .

راه دیگر وجود قبرستان است . یعنی زمانی که ایرانیان تصمیم گرفتند که مردگان خود را در مکان خاص دفن کنند . زیرا پیشینیان معمولا در خانه هایشان دفن میکردند .

راه دیگر برای فهمیدن عمر این قبور ، کتابخانه ها و کتابهای خطی بومی است .

تاریخ منطقه و همچنین اتفاقاتی که در منطقه افتاده بسیار کار گشاست .

این قبور معمولا مدور حفر می شدند .دارای سنگهای بزرگ و همچنین دارای عمق کم هستند . فرد مدفون به جهت خاصی خوابانده نشده و اگر سه قبر شکافته شود می بینید که در سه جهت مختلف دفن شدند . خلاصه به طور کل اگر این نوع قبور را ببینید خودتان متوجه خواهید شد زیرا استخوانها نیز به زمین چسبیده و در حال جذب به زمینند . و بسیاری نشانه های دیگر که به آن در مطالب بعد خواهیم پرداخت .

معمولا قبور دوره سلوکیان واواخر اشکانیان و دوره هخامنشیان دارای بهترین هدایا هستند .در ادوار پس از ساسانی و طلوع اسلام ، دفینه گذاری از قبور و مقابر به مکانهای دیگر منتقل شد ولی بطور کامل و تمام ، قبور ایرانی خالی از هر وسیله ای دفن نمیشدند بلکه میترا پرستی و میتراییوم ها تا چند قرن وجود داشتند و به شیوه باستانی خود تدفین میکردند .

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.