هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد – راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع

اسرار و رازهای گرم شدن حمام شیخ بهایی در دعا سایت

هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد - راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع

هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد – راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد – راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع را برای شما عزیزان قرار دادیم . حمام شیخ بهایی چگونه با یک شمع روشن میشد ؟ طرح آبگرمکن شیخ بهایی چگونه بود ؟ حقایق و شگفتی های اسرارآمیز حمام شیخ بهایی و دلیل و علت گرم شدن آب حمام به وسیله یه شمع …

هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد - راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد - راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع گرم شدن آب حمام شیخ بهایی عکس و عجایب و خانه شیخ بهایی عکس و تصاویر حمام شیخ بهایی شگفتی های اسرارآمیز حمام شیخ بهایی سیستم پیچیده مهندسی حمام شیخ بهایی دلیل خاموش شدن شمع حمام شیخ بهایی حمام شیخ بهایی در دوران صفوی حمام شیخ بهایی چگونه با یک شمع روشن میشد حمام شیخ بهایی
هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد – راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع

هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد – راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع,حمام شیخ بهایی,گرم شدن آب حمام شیخ بهایی,حمام شیخ بهایی چگونه با یک شمع روشن میشد,شگفتی های اسرارآمیز حمام شیخ بهایی,سیستم پیچیده مهندسی حمام شیخ بهایی,دلیل خاموش شدن شمع حمام شیخ بهایی,عکس و عجایب و خانه شیخ بهایی,حمام شیخ بهایی در دوران صفوی,عکس و تصاویر حمام شیخ بهایی

هدف شیخ بهایی از حمامی که با یک شمع گرم میشد – راز گرم شدن حمام شیخ بهایی با شمع

راز حمام شیخ‌بهایی چه بود؟

ساختمان حمام شیخ بهایی مربوط به دوره صفوی – قاجار است و در تاریخ ۲۹ تیر ۱۳۷۷ با شمارهٔ ثبت ۲۰۶۳ به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

این حمام با استفاده از یک سیستم پیچیده مهندسی به مدت طولانی تنها با یک شمع روشن می‌شده است.

درباره چگونگی گرم شدن این حمام به کمک شمع شایعات فراوانی وجود دارد، اما تنها نظریه قابل قبول درباره این حمام این است که یک سیستم سفالینه لوله کشی زیرزمینی در حد فاصل آبریزگاه مسجد جامع و این حمام وجود داشته که با روش مکش طبیعی، گازهایی مانند متان و اکسیدهای گوگردی را به مشعل خزینه حمام هدایت می‌کرده و این گازها به عنوان منبع گرما در مشعل خزینه می‌سوخته است.

این احتمال وجود دارد که این گازها به طور مستقیم از مواد زاید دفع شده در خود حمام جمع آوری می‌شده است.

در جریان مرمت خانه شیخ بهایی که در نزدیکی گرمابه قرار دارد در کف زمین تنپوشه‌های سفالی و چاه‌های مرتبطی پیدا شده که احتمال دارد مربوط به طراحی حمام باشد.

همچنین با مطالعات باستان‌شناسی در این منطقه مشخص شد که فاضلاب شهر اصفهان توسط لوله‌های جمع آوری فاضلاب وارد خزینه حمام می‌شده است.

در واقع شیخ بهایی طبق محاسباتی دقیقی خزینه حمام را به گونه‌ای طراحی کرده بود که فاضلاب این مکان تبدیل به گاز متان شود.

همچنین بخشی از لجن‌های ته نشین شده در این مکان  برای تولید بیوگاز مورد استفاده قرار می‌گرفت، بدین شکل که شیخ بهایی با محاسباتی حجم لجن مورد نیاز برای تولید بیوگاز را مشخص کرده بود و گاز تولید شده به وسیله شعله‌هایی مخزن آب حمام را گرم می‌کرد.

بنابراین آب این حمام با سیستم «دم و گاز» یعنی به کمک گاز متان فاضلاب مسجد جامع و چکیدن روغن عصارخانه شیخ بهایی (عصارخانه محلی برای تهیه روغن از دانه‌های روغن بوده است) در مجاورت حمام روشن می‌شده است.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.