نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟

بی اهمیت دانستن و ترک نماز چه اندازه گناه دارد ؟ در دعا سایت

نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟

نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟ را برای شما عزیزان قرار دادیم . نخواندن یک نوبت نماز چه اندازه گناه دارد ؟ گناه بی اعتنایی به نماز و یا بی ارزش دانستن و ترک نماز چه مقدار است ؟ در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با مقدار گناهی که با یک نوبت ترک نماز گریبان انسان می شود …

نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟ نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟ نخواندن نماز چقدر گناه دارد ؟ گناه نخواندن نماز گناه ترک نماز اهمیت ندادن به خواندن نماز چه مقدار گناه دارد ؟ آیا نخواندن نماز گناه زیادی دارد ؟ آیا نخواندن نماز حرام است ؟
نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟

نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟,گناه ترک نماز,گناه نخواندن نماز,نخواندن نماز چقدر گناه دارد ؟,اهمیت ندادن به خواندن نماز چه مقدار گناه دارد ؟,آیا نخواندن نماز حرام است ؟,آیا نخواندن نماز گناه زیادی دارد ؟

نماز نخواندن و ترک نماز چه مقدار گناه دارد ؟

امام باقر (علیه السلام) به نقل از رسول خدا (صلی الله علیه و اله و سلم ) می فرماید:

«مَا بَیْنَ الْمُسْلِمِ وَ بَیْنَ الْکَافِرِ إِلَّا أَنْ یَتْرُکَ الصَّلَاهَ الْفَرِیضَهَ مُتَعَمِّداً أَوْ یَتَهَاوَنَ بِهَا فَلَا یُصَلِّیَهَا[۱]

بین مسلمان و کافر فاصله‏ ای نیست، مگر این که مسلمان نماز واجب را عمدا ترک کند یا آن را بى ‏اهمیت بداند و نخواند.»

حرمت ترک نماز، از انجام بسیاری از اعمال حرام سنگین تر است. چون انسان در ارتکاب بعضی از اعمال حرام، قصد بی حرمتی به خدای متعال و دین را ندارد، بلکه جنبه حیوانی انسان بر او غلبه کرده و چه بسا بعد از مبتلا شدن به فعل حرام، به شدت از خدای متعال می ترسد و توبه می کند. در حالی که رها کردن نماز، موثر از غلبه شهوات بر انسان نیست. بلکه ناشی از ضعف ایمان و بی توجهی به دستور الهی است.

ثواب الأعمال و عقاب الأعمال، ص۲۳۱

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.