نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا

خواندن نماز اول وقت برای رسیدن به کمالا و رسیدن به خدا در دعا سایت

نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا

نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا را برای شما عزیزان قرار دادیم . نماز باعث می شود انسان به خداوند نزدیکتر شود . نماز موجب می شود خداوند گناهان ما را ببخشد . نماز وسیله ای برای مغفرت و آمرزش الهی است . انسان با نماز خواندن روح و جان خود را از آلودگی ها پاک می کند . نماز باعث می شود انسان از حرص و کم طاقتی رهایی یابد . خواندن نماز در هنگام مشکلات و گرفتاری ها باعث می شود انسان در برابر مشکلات استقامت و صبر داشته باشد . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با آثار و برکات نماز خواندن …

نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا نماز یعنی اطاعت فرمان الهی نماز وسیله رسیدن به کمالات نماز وسیله رسیدن به خدا نماز وسیله ای برای تقویت روح انسان نماز وسیله ای برای بخشش و آمرزش گناهان نماز موجب مغفرت و آمرزش الهی نماز موجب استقامت در برابر مشکلات و گرفتاری نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا نماز سدی در برابر گناهان نماز تقویت کننده روح بندگی نماز بازدارنده از حرص و کم طاقتی
نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا

نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا,نماز وسیله رسیدن به کمالات,نماز وسیله ای برای بخشش و آمرزش گناهان,نماز وسیله رسیدن به خدا,نماز موجب مغفرت و آمرزش الهی,نماز تقویت کننده روح بندگی,نماز یعنی اطاعت فرمان الهی,نماز سدی در برابر گناهان,نماز وسیله ای برای تقویت روح انسان,نماز بازدارنده از حرص و کم طاقتی,نماز موجب استقامت در برابر مشکلات و گرفتاری

نماز معراج و نردبان مومن برای رسیدن به کمالات و نماز راه رسیدن به خدا

بعضی ها فکر می کنند نماز تکراری است!

نماز تکراری نیست، کسی که چاه می کند، در نگاه اول کندن او و کلنگ زدنش تکراری به نظر می آید، ولی این کار حقیقتا تکرار نیست چون با این تکرار هر بار یک مقدار عمق چاه بیشتر می شود.

کسی هم که از نردبان بالا می رود، هر قدم که بر می دارد، بالاتر می رود، این قدم ها هیچگاه تکرار نیست! نماز هم تکرار نیست.

اگر در نماز توجه داشته باشیم، نماز هجدهم غیر از نماز هفدهم خواهد بود و یک پله بالاتر خواهیم رفت؛

نماز معراج و نردبان مومن است برای رسیدن به کمالات

********************************

نماز تقویت کنندۀ روح بندگی است.

حتی اگر انسان در نماز حضور قلب نداشته باشد، همین که برای اطاعت فرمان الهی آن‌گونه که او می‌خواهد نه آنگونه که خود می‌خواهد عبادت او را انجام می‌دهد بندگی خود را نشان می‌دهد. می‌توان حمد و ثنای الهی را به زبان مادری و غیر از نماز هم انجام داد ولی اینگونه عبادات گرچه پاداش داشته و عامل نزدیکی بنده به خداست ولی از روح بندگی و اطاعت و تسلیم دربرابر خداوند، آنگونه که او می‌خواهد خالی است.

نماز وسیلۀ شستشوی از گناهان و مغفرت و آمرزش الهی است. همانطور که انسان لازم است دست و بدن خود را بشوید لازم است روح و جان خود را نیز از آلودگیهای غفلت که خواسته یا ناخواسته بر قلب عارض می‌شود پاک گرداند.

نماز سدی در برابر گناهان آینده است،چرا که روح ایمان را در انسان تقویت می‌کند. در احادیث متعدد، افراد گناهکاری مثال زده شده‌اند که هم اهل معصیت بودند و هم اهل نماز، پیشوایان معصوم نماز آنها را مایۀ اصلاح و توبۀ آنها در آینده معرفی کردند.

نماز، غفلت زداست، بزرگترین مانع بندگی، فراموشی هدف آفرینش و زندگی دنیاست، نماز که در فواصل مختلف، و در هر شبانه روز چندین بار انجام می‌شود، به انسان هشدار می‌دهد و موقعیت او را در جهان به او گوشزد می‌کند.

نماز، خودبینی و کبر را درهم می‌شکند.

نماز با توجه به شرائط و واجباتی که باید در آن رعایت گردد، دعوت به پاکسازی زندگی می‌کند: مکان نمازگزار، لباس نمازگزار، فرشی که بر آن نماز می‌خواند، آبی که با آن وضو می‌گیرد باید از هر گونه غصب و تجاوز به حقوق دیگران پاک باشد.

نماز روح انضباط را در انسان تقویت می‌کند، چرا که دقیقاً باید در اوقات معینی انجام گیرد. رعایت آداب و احکام نیت، قیام، رکوع، سجده و مانند آن، پذیرش انضباط را در برنامه‌های زندگی آسان‌تر می‌سازد.

نماز بازدارندۀ از حرص و آز و کم طاقتی است. خداوند می‌فرماید: انسان، حریص و کم طاقت آفریده شده است؛ هنگامی که بدی به او می‌رسد بی‌تابی می‌کند و هنگامی که خوبی به او می‌رسد مانع از دیگران می‌شود، مگر نمازگزاران، آنان که نماز‌ها را پیوسته انجام می‌دهند.

استقامت در مشکلات زندگی. خداوند در دوجای قرآن می‌فرماید در مشکلات و گرفتاریها از نماز و صبر یاری بگیرید. با آرامش و اطمینان روحی که از ایمان و نماز حاصل می‌شود، انسان می‌تواند مشکلات را پشت سر بگذارد

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.