مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها

مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها

مطلبی که امروز در سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com برای شما عزیزان آماده کردیم مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها هست . مجموعه ای از بهترین و قویترین ادعیه و اذکار سریع الاجابه و بسیار قوی و مجرب برای ازدواج و بخت گشایی و پیدا شدن گمشده و افزایش رزق و روزی و بسیاری از دعاهای کمیاب دیگر . امیدوارم که کارگشای مشکلات شما عزیزان واقع شود .

مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها دعای قوی برای رفع فوری مشکلات دعای سریع الاجابه برای درمان بیماری دعاهای کمیاب برای رفع گرفتاری ها دعاهای رفع غم و غصه و افزایش رزق و روزی ادعیه و اذکار مجرب و قوی برای رفع غم و غصه ادعیه و اذکار قوی و تضمینی مخصوص گشایش بخت و ازدواج
مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها

مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها,دعاهای کمیاب برای رفع گرفتاری ها,دعای قوی برای رفع فوری مشکلات,دعای سریع الاجابه برای درمان بیماری,ادعیه و اذکار مجرب و قوی برای رفع غم و غصه,ادعیه و اذکار قوی و تضمینی مخصوص گشایش بخت و ازدواج,دعاهای رفع غم و غصه و افزایش رزق و روزی

مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها

مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها دعای قوی برای رفع فوری مشکلات دعای سریع الاجابه برای درمان بیماری دعاهای کمیاب برای رفع گرفتاری ها دعاهای رفع غم و غصه و افزایش رزق و روزی ادعیه و اذکار مجرب و قوی برای رفع غم و غصه ادعیه و اذکار قوی و تضمینی مخصوص گشایش بخت و ازدواج
مجموعه ای از ذکر و دعاهای بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و درمان بیماری ها

مجموعه ای از بهترین و قویترین اذکار و ادعیه بسیار مجرب و قوی برای رفع مشکلات و گرفتاری ها و دعاهای نایاب برای بخت گشایی و ازدواج و وسعت رزق و روزی و رفع غم و غصه و چندین دعای دیگر . امیدواریم که کارگشای مشکلات شما عزیزان واقع شود .

اذکار و ادعیه قوی و مجرب برای رفع مشکلات و گرفتاری ها

ذکری جهت در امان ماندن از تصادف و خطرات جاده

بسم الله الرحمن الرحیم

از مرحوم آیت الله بهجت پرسیدند:جهت در امان ماندن از تصادف و خطرات جاده ای چه ذکری بگوییم؟فرمودند:هنگام سوار شدن یک مرتبه آیت الکرسی و ۶ مرتبه سوره مبارکه قدر را بخوانید که مجرب است.انشاءالله
دعا برای اجابت خواسته‌ها و رسیدن به مقصود

بسم الله الرحمن الرحیم

دعا برای اجابت خواسته‌ها و رسیدن به مقصود

از ثابت بن دینار( ابوحمزه ثمالی) نقل شده که می‌گوید: به حضرت زین العابدین علیه السلام عرض کردم: دعایی به من بیاموز! فرمود: ای ثابت! بگو:
اَللّهُمَّ اِنّی اَسْألُکَ بِاَنَّ لَکَ الْحَمْدَ لا اِلهَ اِلّا اَنْتَ الْمَنّانُ بَدِیعُ السَّماواتِ وَ الاَرْضِ ذُوالْجَلالِ وَ الاِکْرامِ اَنَّ تَفْعَلَ بِی کَذا وَ کَذا (به جای کذا و کذا حاجت خود را بخواه.)
سپس فرمود: رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: این دعایی است که هر کس خدا را با آن بخواند اجابت شود و چون با آن از خدا مسئلت نماید به او عطا خواهد شد. بهار جان‌ها/ آیت الله کریمی جهرمی

دعایی از حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها جهت اصلاح امور

از جمله دعاهای آن حضرت این است:
بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیمِ یا حَیُّ یا قَیُّومُ بِرَحْمَتِکَ اَسْتَغِیثُ فَاَغِثْنِی وَ لا تَکِلْنِی اِلی نَفْسِی طَرْفَهَ عَیْنِ وَاَصْلِحْ لِی شَأنِی کُلَّه

دعای امام حسین سلام الله علیه برای حوائج

دعایی که امام حسین علیه السلام روز عاشورا به فرزند خود آموختند:
از حضرت زین العابدین علیه السلام روایت شده که می‌فرمایند: پدرم در آن روز که به شهادت رسید (روز عاشورا) مرا به سینه خویش چسبانید: در حالی که از زخم‌هایشان خون، فوران می‌کرد و فرمود: ای فرزند! از من دعایی را که فاطمه علیها السلام آن را به من آموخت فراگیر و او از رسول الله صلی الله علیه و آله و آن حضرت نیز از جبرییل تعلیم یافته بود تا در حوائج، مهمّات، اندوه و حوادث تلخی که بر او وارد می‌شود و پیش‌آمدهای عظیمی که رخ می‌دهد بخواند.
فرمود: بخوان:
بِحَقِّ یس وَ الْقُرآنِ الْکَرِیمِ وَ بِحَقِّ طه وَ الْقُرآنِ الْعَظِیمِ یا مَنْ یَقْدِرُ عَلَی حَوائِجِ السّائِلِینَ یا مَنْ یَعْلَمُ ما فِی الضَّمِیرَ یا مُنَفِّسَ عَنِ الُمَکُرُوبِینَ یا مُفَرِّجَ عَنِ الْمَغْمُوْمِینَ یا راحِمَ الشَّیْخِ الْکَبیرِ یا رازِقَ الطِّفْلِ الصَّغِیرِ، یا مَنْ لا یَحْتاجُ اِلَی التَّفْسِیرِ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ افْعَلْ بِی کَذا وَ کَذا. بهار جان‌ها/ آیت الله کریمی جهرمی

یک توصیه‌ی ویژه از حضرت امام جواد علیه‌السلام

شیخ صدوق نقل کرده که اسماعیل بن سهل گفته است، من در نامه‌ای به حضرت ابوجعفر دوم (امام جواد) علیه السلام نوشتم: «ذکری را به من بیاموزکه چون بگویم، در دنیا و آخرت با شما باشم!»
حضرت در جواب من به خط خود، که آن را می‌شناختم نوشتند:
اَکْثِرْ مِنْ تِلاوَهِ اِنّا اَنْزَلْناهُ وَ رَطِّبْ شَفَتَیْکَ بِالاِسْتِغْفارِ
هر چه بیشتر سوره انا انزلناه را بخوان و لب‌های خود را به استغفار مرطوب گردان.

ذکر ایام هفته

ذکر ایام هفته ، برای عزیزانی که درخواست کرده بودند.
هر کدام در هر روز صد مرتبه.

شنبه: “یا رب العالمین”
یکشنبه: “یا ذالجلال و الاکرام”
دوشنبه: “یا قاضی الحاجات”
سه شنبه: “یا ارحم الراحمین”
چهارشنبه: “یا حیّ یاقیوم”
پنج شنبه: “لا اله الا الله الملک الحق المبین”
جمعه: “اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم”

التماس دعا
اذکار مفید و ختومات مجرب

با عرض پوزش از کاربران محترم به دلیل اینکه مدتی توفیق ذکر ختومات و اذکار حاصل نشد . این هفته به ذکر چند مورد از ختومات مفید و اذکار مجرب بسنده می کنیم .انشاءالله مورد استفاده قرار گیرد .

۱-دعا براى پیدا شدن گم شده
حضرت امام رضا علیه السلام می‌فرمایند : براى یافتن چیزی که گم شده بگو:
و عنده مفاتح الغیب لایعلمها الا هو و یعلم ما فى البر و البحر و ما تسقط من ورقه الا یعلمها و لا حبه فى ظلمات الارض و لا رطب و لا یابس الا فى کتاب مبین اللهم انک تهدى من الضلاله و تنجى من العمى و ترد الضاله صل على محمد و آله و اغفر لى و رد ضالتى و صل على محمد و آله و سلم .

۲-ختم سوره مبارکه واقعه جهت وسعت رزق :
جهت وسعت رزق از شب جمعه شروع کند و در شب جمعه دیگر ختم کند و در هر شب پنج مرتبه سوره مبارکه واقعه را بخواند و بعد از هر مرتبه این دعا را بخواند:
اللهم انى اسئلک رزقا واسعا حلالا طیبا بغیر کدٍّ و استجب دعائى بغیر رد ٍّو اعوذ بک من الفقر و الدِّیْنِ و صلى اللّه على محمد و آله الطاهرین .

۳- توسل به حضرت حجه علیه السلام جهت گشایش هر کارى
گفتن هفتاد مرتبه ذکر : یا اللّه یا محمد یا على یا فاطمه یا صاحب الزمان ادرکنى و لاتهلکنى
در برآمدن حاجت بسیار مؤثر است انشاءالله

۴- چند عمل باعث استجابت دعا است
اول – گفتن بسم اللّه الرحمن الرحیم در اول دعا
دوم – مدح خداوند عالم
سوم – صلوات فرستادن بر محمد و آل محمد
چهارم – نا امید شدن از مردم
پنجم – حضور قلب و امیدوار شدن به استجاب دعا
ششم – اصرار کردن در دعا
هفتم – انگشتر عقیق در دست داشتن
هشتم – انگشتر فیروزه در دست کردن
نهم – دعا کردن چهل مومن قبل از دعا
دهم – خواندن صد آیه از قرآن و پس از آن هفت مرتبه گفتن(یا اللّه )
یازدهم – ختم کردن دعا به (ماشاء اللّه لا حول و لا قوه الا باللّه )

ذکری برای بچه دار شدن

مرحوم کلینى از حارث نصرى حکایت مى‏کند که او گوید: «به امام صادق علیه‏السلام گفتم: خاندان من همه منقرض شده‏اند و من هم فرزندى ندارم. (کنایه از این که به من دعایى تعلیم کن تا به برکت آن فرزنددار شوم).حضرت فرمود: در سجده بگو: «رَبِّ هَبْ لى مِنْ لَدُنْکَ ذُرِّیَهً طَیِّبَهً إنَّکَ سَمیعُ الدُّعاء»، «رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْداً وَانْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ».حارث گوید: من به دستور حضرت عمل کردم و در سجده‏ام این دو آیه را خواندم. خداوند به من دو پسر به نام‏هاى على و حسین عطا کرد.» کافى، ج۶، ص۸ و نیز مجمع البیان، ج۷، ص۶۱.

على بن محمد صیمرى کاتب گوید: «با دختر جعفر بن محمد کاتب ازدواج کردم و او را بسیار دوست داشتم، اما از این ازدواج فرزندى نصیبم نشد. به سراغ امام هادى علیه‏السلام رفتم و داستان خود را براى او باز گفتم. او تبسّم کرد و فرمود: انگشترى فراهم کن که نگینش فیروزه باشد و بر آن بنویس: «رَبِّ لا تَذَرْنى فَرْداً وَأنْتَ خَیْرُ الْوارِثینَ». صیمرى گوید: به دستور حضرت عمل کردم، یک سال نگذشت که از آن همسر پسرى روزى‏ام شد.»نور الثقلین، ج۳، ص۴۵۶.

روایات دیگرى نیز درباره نحوه طلب فرزند در کافى، ج۶، ص۷ ـ ۱۰؛ نور الثقلین، ج۳، ص۴۵۶. و … آمده است.

یکی از ختم های مجرب برای گرفتن هر حاجتی ، مادی یا معنوی، فرستادن صلوات و هدیه این صلوات به محضر نورانی معصومین علیهم السلام است چنان چه رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند : هر که روزی بر من صلوات فرستد حق تعالی درِ عافیت را بر وی گشاید و حاجت معنوی و مادی ، دنیایی و اخروی او به حرمت صلوات بر محمد و آل محمد علیه و علیهم صلوات الله بر آورده می‌شود .( جامع الاخبار ، ص ۶۷ و مستدرک الوسایل ج۵ ،ص۱۰۰ . )

و بهتر آن است که این ختوم به عدد نام این بزرگواران انتخاب شود . در زیر راهنمای شمارنده اعداد نامهای چهارده معصوم علیهم السلام طبق حروف ابجد جهت ختم گرفتن ذکر می‌شود .(به عنوان مثال به یمن و برکت نام مبارک امیر المؤمنین علیه السلام و به عدد نام ایشان صد و ده صلوات فرستاده شود و…)

۱- نام مبارک پیامبر اعظم صلی الله علیه و آله و سلم = ۹۲

۲- نام مبارک امیرالمومنین علیه السلام = ۱۱۰

۳- نام مبارک حضرت فاطمه زهراء علیها السلام = ۱۳۵

۴- نام مبارک امام حسن علیه السلام = ۱۱۸

۵- نام مبارک امام حسین علیه السلام = ۱۲۸

۶- نام مبارک امام سجاد علیه السلام = ۱۱۰

۷- نام مبارک امام محمد باقر علیه السلام = ۹۲

۸- نام مبارک امام صادق علیه السلام = ۳۵۳

۹- نام مبارک امام کاظم علیه السلام = ۱۱۶

۱۰- نام مبارک امام رضا علیه السلام = ۱۱۰

۱۱- نام مبارک امام جواد علیه السلام = ۹۲

۱۲ – نام مبارک امام هادی علیه السلام = ۱۱۰

۱۳ – نام مبارک امام حسن عسکری علیه السلام = ۱۱۸

۱۴- نام مبارک امام عصر علیه السلام = ۵۹

یک روایت در فضیلت صلوات

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم می‌فرمایند : دیشب خواب عجیبی دیدم . دیدم مردی از امت من در حال گذشتن از پل صراط می‌لرزد و در هر قدمی می‌لغزید. اما دیدم صلواتی که بر من فرستاده بود آمد و دست او را گرفت و به سلامت او را از پل صراط گذرانید .( آثار و برکات صلوات ، ص ۱۴۳ .)

ختومات مجرب و اذکار مفید

با سلام . ذکر یکی دیگر از اذکار و ختومات مجرب

۱- ختم سوره‌ی مبارکه حمد برای شفاء امراض :

امام محمّدباقر(ع) فرمودند : «هرکه سوره‌ی حمد او را بهبودی ندهد ، چیزی دیگری او را شِفا نمی‌بخشد .» (اصول کافی : ۴/۴۳۴)

همچنین فرمودند : «هرکه سوره‌ی حمد و توحید او را بهبودی نبخشد ، چیزی دیگری او را شفا نمی‌بخشد . این دو سوره هر علّت و بیماری را دور می‌کند .» (طبّ‌الائمّه : ۳۹)

حضرت امام رضا (ع) در این‌باره می‌فرمایند : «کسی که به او دردی رسیده است برای رفع آن ، هفت بار سوره‌ی حمد را قرائت کند ، اگر درد آرام نشد هفتاد بار بخواند ، آرام خواهد شد .» ان شا‌ءالله (اصول کافی : ۴/۴۲۹ و مکارم‌الاخلاق : ۳۶۳)

۲- ختم سوره مبارکه حمد برای برآمدن حاجات :

گفته‌اند به جهت برآمدن حاجت، ۴۰روز ، هر روز ۴۱ مرتبه این سوره را بین نافله‌ی صبح و نماز صبح قرائت کند . (تحفه‌ی رضویّه : ۱۷۵)

۳- ختم سوره‌ی توحید برای رفع سردرد(درد سر):

امام رضا (ع) درباره‌ی این سوره می‌فرمایند : «هرکه سرش درد گرفت ، دست خود را بگشاید و سوره‌ی (حمد و توحید و معوّذتین) را قرائت کند و دست خود را به صورت خود بکشد ، ناراحتی او رفع خواهد شد .» ان شا‌ءالله (مکارم‌الاخلاق : ۳۶۵)

۴- ختم سوره مبارکه توحید برای برآمدن حاجت:

گفته‌اند : به جهت برآمدن حاجت ، هفت روز ، هر روز صد مرتبه بعد از نماز صبح این سوره را قرائت کند ، ان‌شاءالله حاجت روا خواهد . (بحرالغرایب : ص۱۲ حاشیه‌ی کتاب)

۵- ختم سوره توحید برای رفع تب:

امام جعفر صادق (ع) فرمودند : «برای رفع تب هزار بار سوره‌ی توحید را قرائت کند و خداوند را به حقّ حضرت فاطمه (س) قسم بدهد به خواست خداوند ، تب رفع خواهد شد.» (مکارم‌الاخلاق : ۳۶۶)

۶- ختم سوره توحید برای حفظ از آفات :

همچنین آن حضرت ع می‌فرمایند : «هرکه به هنگام خواب سوره‌ی توحید را ۱۱ مرتبه قرائت کند ، خداوند به برکت این سوره ، خانه‌ی او و همسایه‌های او را حفظ خواهد کرد.» (مکارم‌الاخلاق : ۳۶۶)

۷- ختم سوره مبارکه توحید برای آمرزش والدین:

همچنین فرمودند : «کسی که آمرزش خود و والدینش را می‌خواهد بعد از نمازهای واجب حتماً سوره‌ی توحید را قرائت کند .» (اصول کافی : ۴/۴۲۸)

۸- ختم سوره مبارکه توحید برای در امان ماندن از شر دیگری:

از معصوم (ع) روایت شده است : «به خاطر محفوظ ماندن از شرّ ظالم این سوره را به چهار طرف خود بخواند (یا از هنگام ورود تا مراجعت به خواندن سوره ادامه دهد) ان‌شاءالله از شرّ ستمگر محفوظ خواهد ماند .» (اصول کافی : ۴/۴۲۷)

به نیت امام هشتم (ع) از بی‌نهایت خواص این سُوَر مبارکه به همین ۸ مورد اکتفا کردیم .
دعا برای رسیدن به مراد

با سلام . جمعه و یکی دیگر از اذکار و ختومات مجرب و مهم

امام محمد باقر علیه السلام می فرمایند : هنگام خروج از منزل (برای رسیدن به مطلوب) این دعا را بخوان.

بِسم الله الرحمن الرحیم حَسْبی اللهُ تَوَکَّلْتُ عَلَی اللهِ اللهمَّ إنّی أسئلُکَ

خَیْرَ اُموُری کُلّها و اعوذُ بِکَ مِنْ خِزْی الدّنْیا و عَذابِ الاخِرَهِ

( مفتاح الجنات ص۴۱۶).

همچنین امام صادق علیه السلام می فرمایند :هنگام خروج از منزل این دعا را بخوانید :

باللهِ أَخرُجَ و باللهِ أدخُلُ و علی اللهِ أَتَوَکّلُ اللهم افْتَحْ لی فی وَجْهی هذا بِخَیرٍ واخْتِمْ لی بِخَیرٍ و قِنی شرَّ کُلُّ دابّهٍ انت آخِذٌ بِناصِیتِها إنَّ ربّی علی صراطٍ مُستَقیمٍ

مفتاح الجنات ص ۱۳۳

ذکری برای خانه دار شدن
با سلام .

خواندن و مداومت بسیار بر این ذکر جهت خانه دار شدن بسیار مفید است .ان شاءالله

رَبِّ انْزِلْنی مُنْزَلاً مُبارَکاً و انتَ خیرُ المُنزِلینَ

سوره مبارکه مومنون آیه شریفه ۲۹
ذکری برای وسعت رزق و ادای دین

با سلام .

مداومت بر این اذکار جهت وسعت رزق و ادای دین و قرض بسیار مفید است انشاء الله .

۱- گفتن ۲۷۰ مرتبه ذکر یا کریم در هر روز .

۲- خواندن این دعا در سجده نماز به خصوص سجده آخر :

یا خَیرَ المَسئولینَ و یا خیرَ المُعطین اُرزُقنی وارزُق عَیالی مِن فَضْلکَ فإنَّک ذوالفَضل العظیم

۳- مداومت بر این ذکر جهت ادای دین بسیار موثر است . چنانچه امیرالمومنین علی علیه السلام خدمت رسول اعظم صلی الله علیه و آله و سلم رسیدند و از ادای دین خود شکایت کردند. حضرت فرمودند این دعا را بخوان اگر قرض تو به اندازه کوه صبیر (یکی از بلندترین کوهها) باشد دینت ادا می شود . انشاء الله

اللهم اَغْنِنی بِحلالک عن حَرامِکَ و بِفَضْلِکَ عمَّن سواک

ذکری برای برآورده شدن حاجات

با سلام مجدد . باز هم روز جمعه و ذکر چند ختم دیگر از اذکار و ختوم مجرب

۱- برای برآورده شدن حاجات خواندن ۴۰ (چهل) مرتبه سوره مبارکه حشر بسیار مفید است .

التماس دعا

منبع : سایت دعا شفا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.