طریقه نوشتن شرف الشمس روی کاغذ – آموزش طرز نوشتن شرف شمس

آموزش نحوه و شرایط نوشتن و آداب نوشتن شرف الشمس در روز شرف شمس سال 99 در دعا سایت

طریقه نوشتن شرف الشمس روی کاغذ – آموزش طرز نوشتن شرف شمس

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com طریقه نوشتن شرف الشمس روی کاغذ – آموزش طرز نوشتن شرف شمس را برای شما عزیزان قرار دادیم . برای نوشتن دعا و طلسم شرف الشمس بر روی کاغذ باید آداب و شرایط نوشتن را کاملا رعایت کرد . نحوه نوشتن حرز و دعای شرف الشمس بر روی کاغذ را در ادامه مطلب از دعا سایت قرار دادیم …

طریقه نوشتن شرف الشمس روی کاغذ - آموزش طرز نوشتن شرف شمس طریقه نوشتن شرف الشمس روی کاغذ - آموزش طرز نوشتن شرف شمس روش حکاکی شرف الشمس روی کاغذ آموزش نوشتن شرف الشمس روز کاغذ آموزش نحوه نوشتن حرز و طلسم شرف الشمس آداب نوشتن دعای شرف الشمس

طریقه نوشتن شرف الشمس روی کاغذ – آموزش طرز نوشتن شرف شمس,آموزش نوشتن شرف الشمس روز کاغذ,آداب نوشتن دعای شرف الشمس,آموزش نحوه نوشتن حرز و طلسم شرف الشمس,روش حکاکی شرف الشمس روی کاغذ

طریقه نوشتن شرف الشمس روی کاغذ – آموزش طرز نوشتن شرف شمس

حرز شرف الشمس باید در ۱۹ فروردین ماه از ساعت ۱۱ ظهر تا ساعت ۱۱شب بر روی عقیق زرد رنگ یا کاغذ زرد نوشته شود .

در این حرز ۵ اسم اعظم خداوند به شکل مخصوصی نوشته می‌شود.

حرز نویس باید فرد آگاه و پاکی باشد، با وضو و رو به قبله حرز را بنویسد و در نگارش آن همه قوانین این حرز را رعایت کند.

در نوشتن شرف الشمس سوراخ‌های ستاره و میم و‌ ها و واو نباید بسته باشد، هیچ خطی نباید دوبار کشیده شود، خطوط ابتدا و انتهای ستاره نباید یگدیگر را قطع کنند، لازم است اندازه الف‌ها یکسان باشد، واو آخر روی تمام نقش کشیده شود و اگر متن، روی کاغذ نوشته می‌شود، به جای جوهر از زعفران و گلاب و مشک استفاده شود.

معمولا روی سنگ شرف الشمس کلمات الله، جمیل، رحمان، مومن و نور با خطوط مخصوصی که برای این کار تعریف شده حک می‌شود. البته گاهی حکاکان به جای نوشته، از نقوشی استفاده می‌کنند که معرف همین کلمات هستند ودر واقع حروفی هستند که از تورات، ‌انجیل و قرآن گرفته شده‌اند.

نگارش شرف الشمس چند شرط دیگر هم دارد. نخست اینکه باید در ساعات مشخصی از روز نوزدهم برج حمل نوشته شود و به نام کسی باشد که قرار است از آن دائما استفاده کند.

در میان شرف الشمس‌هایی که در بازار فروخته می‌شوند نمونه غیر اصل زیاد است زیرا مشخص نیست چه کسی و در چه زمانی آن را نوشته است و مهم‌تر آنکه سنگ به نام استفاده کننده آن حکاکی نشده است.

سنگ‌های شرف الشمس در صورت نیاز، در سال‌های بعد درست در روز ۱۹فروردین ماه بازنویسی می‌شوند اما بسیاری معتقدند اگر سنگ به درستی حکاکی شده باشد نیازی به بازنویسی ندارد.

نکات مهم و طرز نوشتن دعای شرف الشمس :

“شرف الشمس از علوم غریبه است، لکن درکتب متقدمین اعم از روایی وادعیه و اذکار دلیلی پیدا نشده است ، فقط متاخرین در چند قرن اخیر معتبر می دانند و بیاناتی درباره شرف الشمس و طریقه تکسیر آن به صورت مربع یا مسبع وغیره و نیز آثار و برکات آن مطالبی متذکر شده اند و بعضی آن را ماخوذ از اسم اعظم تلقی کرده اند و در کتاب جواهر مکنونه که از کتب خطی اذکار است و همچنین در کتاب السحاب اللئالی تالیف سید عبدالله بوشهری و کتب دیگر، آثاری از جمله دفع فقر و بیماری ها و حفظ از گزند جانوران و ایمنی از بلایا وکسب عزت و بزرگی متذکر شده اند.”

“کفعمی در کتاب جنت الواقیه آورده است که این حروف شکل ، اسم اعظم است و در بعض کتب علمای شیعه آمده است که این شکل از امیرالمؤمنین علیه السلام می باشد ولی سندی برای ادعای خود ذکر نکرده اند.

شرف الشمس باید در روز ۱۹ حمل که مطابق با روز ۱۹ فروردین است برعقیق زرد و در صورت عدم امکان بر کاغذ زردی نوشته شود و با خود حمل نماید

نقش شرف الشمس شامل پنج اسم اعظم خداوند است که آنها را کلمات مبارکه الله، جمیل، رحمن، مومن و نور گفته اند.

قابل ذکر است که هم مربع و هم مسبع لوح شرف الشمس وارد شده است که ما هر دو نمونه لوح را در ذیل ذکر کرده ایم

نکاتی که در هنگام نوشتن نقوش باید رعایت شود:

۱. هیچ خطی دوبار کشیده نشود.

۲- سوراخهای ستاره و میم و ها و واو بسته نشود.

۳- خطوط ابتدا و انتهای ستاره یکدیگر را قطع نکنند.

۴- اندازه الف ها یکسان باشد.

۵- اگر روی کاغذ نوشته می شوند با گلاب و زعفران نوشته شوند. (بهتر است با گلاب و زعفران روی کاغذ زرد نوشته شود.)

۶-واو آخر روی تمام نقش کشیده شود.

۷- اگر از نگین استفاده می کنید سعی کنید هر سال در ساعت ذکر شده و با آداب کامل بوسیله یک سوزن روی نقش کنده شده را دوباره خراش دهید.

۸- اگر روی کاغذ نوشتید آنرا باز نکنید و به کسی نشان ندهید و در آخرین چهارشنبه سال به آب روان بسپارید.

۹ – گروهی معتقدند تکرار شرف الشمس در هر سال لازم نیست.

دعای شرف الشمس :

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَللّهُم اِنّی اَسئَلُکَ بِالهاءِ مِنْ اِسمِکَ الْاَعظَم و بالثَلآثِ العِصّیِ و بالالَفِ المُقوَّمِ و بِالمِیمِ الطَمیس الاَبتَر و بالسِّلمِ و بالاَربَعَه الَتِی ه‍ِی کالکَفِ بِلا مُعصَم و بِالهاءِ المَشقُوقَه و بالواوِ المُعظَّم صوره اِسمکَ الشَّریفِ الاَعظَم اَن تُصَلِیَ علی سَیِّدِنا مُحمَّدِ وَ آلِهِ بعدد حروف ماجری بِالقلم و اَن تَقضِی حاجَتِی.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.