شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت

خواص و فوائد فراوان میوه شلغم و روایات ائمه (ع) درباره شلغم در دعا سایت

شلغم يک پني سيلين طبيعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت

شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت را برای شما عزیزان قرار دادیم . از ائمه اطهار (ع) نیز درباره فوائد شلغم روایات زیادی وجود دارد . شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای از بین بردن و نابود کردن عفونت های بدن می باشد . شلغم برای سرماخوردگی و مشکلات تنفسی و برونشیت و آسم نیز بسیار موثر می باشد . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با روایات و احادیث ائمه معصومین (ع) درباره خواص و فوائد میوه شلغم …

شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت شلغم نوعی پنی سیلین طبیعی شلغم چه فوائدی دارد ؟ شلغم جهت از بین بردن عفونت بدن شلغم برای نابودی عفونت های بدن شلغم برای مشکلات تنفسی شلغم برای سرماخوردگی شلغم برای درمان بیماری های ژنتیکی شلغم برای درمان بیماری برونشیت شلغم برای درمان بیماری آسم خواص و فوائد خوردن شلغم تقویت حافظه و سیستم عصبی با شلغم افزایش ترشح غده تیروئید با خوردن شلغم احادیث و روایات درباره شلغم
شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت

شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت,شلغم چه فوائدی دارد ؟,خواص و فوائد خوردن شلغم,شلغم برای نابودی عفونت های بدن,شلغم جهت از بین بردن عفونت بدن,شلغم برای سرماخوردگی,شلغم برای مشکلات تنفسی,شلغم برای درمان بیماری آسم,شلغم برای درمان بیماری های ژنتیکی,احادیث و روایات درباره شلغم,شلغم برای درمان بیماری برونشیت,شلغم نوعی پنی سیلین طبیعی,تقویت حافظه و سیستم عصبی با شلغم,افزایش ترشح غده تیروئید با خوردن شلغم

شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت

در احادیث هم «سلجم» و هم «شلجم» و نیز «اللفت» هم آمده است .

امام صادق(علیه السلام) می فرماید: هیچ کس نیست مگر این که در او رگی از جذام وجود دارد شلغم را در فصل آن بخورید تا این رگ (ژن) را از شما ببرد . بحار الانوار ج ۶۶ ص۲۲۰

هر بچه ای که به دنیا می آید تا ۹۹ عِرق (نسل) قبلش را ارث میبرد. عرق جذام نیز در آن هست. حالا سوء تعذیه، عدم رعایت بهداشت، یا و موارد دیگر باعث میشود که این عرق از حالت نهفتگی اش خارج میشود و ژن خوابیده اش فعال می شود . شلغم پیشگیری میکند از فعال سازی عرق جذام و نمیگذارد از حالت نهفتگی خودش به جنبشی برسد.

تاکنون ۲۰ هزار بیماری ژنتیکی شناسایی شده است. فقط شناسایی شده و درمان نیز ندارند. شلغم را در زمان خودش که الان فصلش  می باشد، میل کنید تا جنبشی شدن عرق جذام  را از بین ببرد .

شلغم چون یک پنی سیلین طبیعی است، انواع عفونت ها را نیز از بین می برد .

خواص شلغم آنقدر زیاد است که می توان گفت این گیاه برای هر دردی درمان است و اگر مردم می دانستند که این گیاه چقدر فایده درد تمام باغچه های خانه خود را شلغم میکاشتند و هر روزه از آن استفاده می کردند.شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت شلغم یک پنی سیلین طبیعی برای درمان تمام بیماری های ژنتیکی و نابود کننده عفونت شلغم نوعی پنی سیلین طبیعی شلغم چه فوائدی دارد ؟ شلغم جهت از بین بردن عفونت بدن شلغم برای نابودی عفونت های بدن شلغم برای مشکلات تنفسی شلغم برای سرماخوردگی شلغم برای درمان بیماری های ژنتیکی شلغم برای درمان بیماری برونشیت شلغم برای درمان بیماری آسم خواص و فوائد خوردن شلغم تقویت حافظه و سیستم عصبی با شلغم افزایش ترشح غده تیروئید با خوردن شلغم احادیث و روایات درباره شلغم

 

شلغم

 

خواص درمانی شلغم

مصرف شلغم افراد را در برابر بیماری های پوستی بیمه می کند و در بهبود جوش صورت موثر است. افرادی که مبتلا به جوش صورت و اگزما هستند، چنانچه هر روز مقدار کمی شلغم خام بخورند نیاز بدن آن ها به گوگرد برطرف شده و در نتیجه جوش صورت آن ها از بین خواهد رفت.

در تقویت تخمدان ها نقش اساسی دارد و رحم را برای پرورش نوزادی سالم و قوی، تقویت می کند.
آرام بخش و ترمیم کننده سریع زخم ها بوده و برای تقویت کبد مفید است.
به علت داشتن فیبر، پاک کننده قوی روده هاست و خواص تسکین دهنده شلغم، آن را به داروی طبیعی خواب آور تبدیل کرده است. برای بهبودی شقاق، شستشوی ناحیه مبتلا با آب جوشانده شلغم مفید است.

شلغم در درمان برونشیت، مشکلات تنفسی و آسم موثر است .

شلغم در فصل زمستان رویش خوبی دارد و این نشان می دهد فصل رویش هر میوه متناسب با خواص آن است، زیرا شلغم تأثیر بسزایی در درمان سرماخوردگی دارد.

شلغم می تواند در درمان برونشیت، مشکلات تنفسی و آسم هم موثر باشد. به گفته این کارشناس تغذیه، بهترین شیوه مصرف شلغم به صورت بخارپز، سوپ و یا آش است. بهتر است در ساعات اولیه صبح مصرف شود.

قرقره کردن آب شلغم گلودردهای باکتریایی را نیز تسکین می دهد.

چنین شلغم نقش آنتی اکسیدان دارد  و دارای مقادیر زیادی ویتاین c بوده و از تشکیل رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری می کند.

شلغم ماده ای اشتها آور است که آب آن در تنظیم خون نقش دارد.

مقادیر فراوان فسفر موجود در شلغم به تقویت حافظه و سیستم عصبی کمک می کند.

املاح کلسیم و منیزیم موجود در شلغم بر رشد استخوان های کودکان و تقویت اسکلت زنان باردار نیز تأثیر می گذارد.

ید موجود در شلغم می تواند ترشح تیروئید را تنظیم کند و به دلیل مقادیر فراوان آهن آن جز میوه و سبزیجات خون ساز به شمار می رود.

 عصاره شلغم پاک کننده بدن است و در دفع اسید اوریک و رفع سنگ های کلیه هم نقش دارد. درمان شب کوری از دیگر خواص شلغم است.

به علت داشتن فیبر، پاک کننده قوی روده هاست و خواص تسکین دهنده شلغم، آن را به داروی طبیعی خواب آور تبدیل کرده است.

نظر ابن سینا درباره شلغم

دانشمند نامی ایران در کتاب قانون راجع به شلغم گفته است:شلغم یا شلجم بیابانی و کاشتنی دارد. شلغم کاشتنی از بیابانی کم غذاتر است. طبیعت هر دو نوع مرطوب و گرم است. شلجم پخته با گوشت چرب، سینه و گلو را نرم می کند. شلغم در معده زیاد ماندگار است. گویند خوردن شلغم خام و پخته به نفع چشم است. آبش ادرار آور است. شلغم قوای جنسی را زیاد می کند و تخم آن نیز همین خاصیت را دارد.

شلغم خوب دارای مشخصات زیر است:

باید سفت و تو پر باشد؛ در غیر این صورت کهنه بوده و نفخ آن زیادتر است. پوست شلغم باید براق، شفاف و صاف باشد. شلغم باید سنگین و درون آن روشن و شفاف باشد. شلغم های کوچک، شیرین تر و شلغم های بزرگ مۆثرترند!

شلغم را با آویشن بخورید

دکتر مجید امتیازی، متخصص طب سنتی توصیه کرد:از آنجایی که شلغم نفاخ و دیر هضم است بهتر است آن را با مصلح آویشن یا زیره مصرف کرد.

ایشان در خصوص نقش شلغم در درمان سرماخوردگی و زکام اظهار کرد:مصرف شلغم نقش مهمی در پیشگیری و درمان سرماخوردگی دارد.

وی با بیان این که شلغم دارای انواع مختلفی است، گفت:شلغم دارای مزاج گرم و معتدل بوده و ضمن خاصیت صاف کنندگی سینه داروی موثری در درمان مبتلایان به سرفه نیز می باشد.

شلغم یک ماده غذایی مغذی، تقویت کننده چشم بوده و برای مبتلایان به سنگ کلیه نیز مفید است.

خواص شلغم از نظر احادیث: 

هیچکس نیست مگر آنکه رگی از جذام در او است و شلغم آنرا ذوب میکند و روایت شده که آن را در فصلش بخورید که هر دردی را از شما میبرد.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.