سنگ نگاره ها در گنج یابی – کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی

شناسایی و تشخیص سنگ نگاره ها و نقوش بر روی سنگ در گنج و دفینه در دعا سایت

سنگ نگاره ها در گنج یابی - کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی

سنگ نگاره ها در گنج یابی – کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی

در این پست از سایت باستان شناسی و ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com سنگ نگاره ها در گنج یابی – کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی را برای شما عزیزان قرار دادیم . نقوش و حکاکی های فراوانی بر روی سنگ ها و صخره ها از زمان های قدیم ایجاده شده است . برخی از این سنگ نگاره ها و نقوش بر روی سنگ نشانه وجود گنج و دفینه می باشند . از معروف ترین نقوش و سنگ نگاره ها می توان به سنگ نگاره های تخت جمشید اشاره کرد .

سنگ نگاره ها در گنج یابی - کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی نقوش و حکاکی بر روی سنگ در گنج یابی نقوش بر روی صخره در دفینه معنی و مفهوم سنگ نگاره ها در گنج یابی کشف نقوش و سنگ نگاره در گنج یابی شناسایی نقوش بر روی سنگ ها در گنج یابی سنگ نگاره ها در گنج یابی - کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی سنگ نگاره ها در گنج یابی بررسی نقوش بر روی صخره ها در دفینه یابی
سنگ نگاره ها در گنج یابی – کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی

سنگ نگاره ها در گنج یابی – کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی,سنگ نگاره ها در گنج یابی,شناسایی نقوش بر روی سنگ ها در گنج یابی,بررسی نقوش بر روی صخره ها در دفینه یابی,معنی و مفهوم سنگ نگاره ها در گنج یابی,نقوش و حکاکی بر روی سنگ در گنج یابی,نقوش بر روی صخره در دفینه,کشف نقوش و سنگ نگاره در گنج یابی

سنگ نگاره ها در گنج یابی – کشف نقوش روی سنگ ها و صخره ها در دفینه یابی

سنگ‌نگاره نگاره‌ای نمادین است که بر روی سنگ تراشیده شده و بر روی سطح بیرونی آن نمایش‌پذیر است. سنگ‌نگاره نه انواعی از تصویرنگاشت، که رویدادها را بر پایهٔ ترتیب زمانیشان به نمایش می‌گذارند، هستند و نه غارنگاره، که یک نوع نقاشی بر روی دیوارهای یک غار است. آن‌ها بخشی از هنر سنگی هستند.

سنگ‌نگاره‌ها را می‌توان از کهن‌ترین آثار تاریخی و هنری به جا مانده از بشر دانست. در ایران، چند ده هزار نمونه از این نقاشی‌ها بر روی سنگ‌ها یافت شده‌اند. عمر بعضی از این نگاره‌ها به بیش از ۴۰٬۰۰۰ سال می‌رسد.

کشف سند ازدواج به شکل سنگ نگاره در حدود ۱٬۳۵۰ پیش از میلاد در بوگازکوی (Boḡazköy) واقع در آناتولی، با ذکر نام پادشاه هیتی و حاکم تمدن میتانی که فرمانروایان سرزمین‌هایی هستند که مردم در آنجا به الهه‌های هندی-ایرانی میترا-وارونا، ایندرا و اشوین‌ها متوسل می‌شوند و آن‌ها را می‌پرستند. این سند ظاهراً رسیدن موجی از اقوام هندو-ایرانی را به شمال غرب ایران تصدیق می‌کند.

در دنیای گنج یابان، سنگ نگاره ها نقش مهمی ایفا کرده و آن ها در تلاش هستند با شناسائی و کشف نقوش روی سنگ ها و صخره به گنج برسند. به طور کلی سنگ نگاره ها در دو گروه کلی رسمی و غیر رسمی تقسیم می شوند. سنگ نگاره های رسمی از سوی پادشاهان و یا حاکمان محلی برای ابلاغ فرامین، ایجاد یادمان و مواردی از این دست استفاده می شد. این سنگ نگاره ها عموما دارای کتیبه بوده و تصاویری روی آن ها با دقت و جزئیات زیادی نقش بسته اند. سنگ نگاره های غیر رسمی نیز عموما به وسیله خراش دادن سنگ ها و صخره های طبیعی توسط انسان شکل می گیرند که این سنگ نگاره ها طیف وسیعی از از آثار پیش از تاریخی تا نقوش مربوط به دوران معاصر را شامل می شوند. شناسائی نقوش قدیمی در این گروه کار دشواری است و صرفا این نقوش تاریخی توسط انسان های باستانی برای تصویرسازی و گاه بر پایه اعتقادات مذهبی و ترسیم شکار شکل گرفته و نقوش جدیدتر نیز توسط چوپانان و رهگذران ایجاد شده و در سراسر تاریخ باستان شناسی در ایران و سایر نقاط جهان هیچ ارتباطی بین این نقوش و گنج های تخیلی وجود ندارد.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.