سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت

مطلبی که امروز در سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com برای شما عزیزان آماده کردیم سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت هست . دستوراتی مهم در مورد چگونگی استجابت دعا و روا شدن حاجت ها . امیدوارم که کارگشای مشکلات شما عزیزان واقع شود .

سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت نحوه برآورده شدن حاجت ها سفارشاتی درمورد مستجاب شدن دعا سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت دعا دستورالعمل های اجابت دعا توصیه های مهم درباره استجابت دعا توصیه هائی در مورد مستجاب شدن دعا برآورده شدن دعا اوقات استجابت دعا استجابت دعا اجابت دعا آداب دعا کردن چیست آداب دعا چیست
سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت

سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت,توصیه های مهم درباره استجابت دعا,سفارشاتی درمورد مستجاب شدن دعا,نحوه برآورده شدن حاجت ها,دستورالعمل های اجابت دعا

سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت

سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت نحوه برآورده شدن حاجت ها سفارشاتی درمورد مستجاب شدن دعا سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت دعا دستورالعمل های اجابت دعا توصیه های مهم درباره استجابت دعا توصیه هائی در مورد مستجاب شدن دعا برآورده شدن دعا اوقات استجابت دعا استجابت دعا اجابت دعا آداب دعا کردن چیست آداب دعا چیست
سفارشات و توصیه هایی درباره مستجاب شدن دعا و برآورده شدن حاجت

دستورالعملی مجرب برای برآورده شدن دعا و همچنین نحوه استجابت دعا و سفارشاتی مخصوص روا شدن حاجت . امیدواریم که کارگشای مشکلات شما عزیزان واقع شود .

توصیه ای مهم و کلیدی برای مستجاب شدعا

اگر دیدى اجابت دعایت به تاخیر افتاد، سزاوار است که به قضاى الهی راضى باشى و آن را حمل بر خیر کنى . و بدانى که حتما آن حالى که فعلا عین صلاح تو است ، چون تنها در این صورت است که به درجه عالى ، تفویض و واگذار کردن کارها به ذات اقدس الهی خواهى رسید. در این مورد از رسول خدا – صلى الله علیه وآله و سلم – روایت شده که فرمود:

* لا تسخطوا نعم الله ، و لا حوا على الله ، و اذا ابتلى احدکم فى رزقه و معیشه فلا یحدثن شیئا یساله فى ذلک حتفه و هلاکه ولکن لیقل :

اللهم بجاه محمد واله الطیبین ان کان ما کرهته من امرى هذا خیرا لى و افضل فى دینى فصبرنى علیه و قونى على احتماله و نشطنى بثقله ، و ان کان خلاف ذلک خیرا فجد على به و رضنى بقصائک على کل حال فلک الحمد .
یعنى : از نعمت هاى الهى بدتان نیاید و فکر نکرده از خدا چیزى طلب نکنید.

و اگر بلائى در روزى و زندگانى یکى از شما پدیدار شد، مبادا چیز دیگرى از خدا طلب کند چون شاید آن چیز جدید، موجب مرگ و نابودى او شود، بلکه اینگونه بگوید:

بار خدایا! تو را به جاه و جلال محمد و آلش – صلى الله علیه وآله و سلم – قسمت مى دهم ! اگر این مسئله اى که مرا ناراحت کرده ، برایم خیر است ، مرا نسبت بدان صبور گردان و نه تنها قوت بر تحملش عنایت کن ، بلکه مرا نسبت بدان با نشاط نیز بگردان . اما اگر خلاف آن برایم خیر است ، پس همان (خلاف) را به من ببخش . به هر حال مرا نسبت به قضاى خود، راضى گردان که تنها تو سزاوار ستایشى .

و آنچه که از امام صادق – علیه السلام – روایت شده نیز همین معنا را مى رساند که : خداى متعال به موسى بن عمران – علیه السلام – اینگونه وحى کرد:
* یا موسى ما خلقت احب الى من عبدى المومن ، و انى انما ابتلیته لما هو خیر له ، و اعافیه لما هو خیر له ، و انا اعلم بما یصلح عبدى علیه ، فلیصبر على بلائى ، و لیشکر على نعمائى ، اثبته فى الصدیقین عندى اذا عمل برضائى و اطاع امرى .
یعنى : اى موسى ! احدى را محبوبتر از بنده مومنم خلق نکردم و اگر او را مبتلا بر بلایى مى سازم یا از آن معافش مى دارم ، حتما به خیر و صلاح اوست ؛ چون من صلاح او را بهتر مى دانم . پس در موارد بلا، سزاوار است صابر و در موارد نعمت ، شاکر باشد تا او را نزد خود جزء صدیقین قرار بدهم . و این وقتى است که مطابق رضاى من عمل کند و فرمان مرا اطاعت نماید .
* یا عبادى اطیعونى فیما امرتکم به ولا تعلمونى بما یصلحکم فانى اعلم به ولا علیکم بمصالحکم .
یعنى : اى بندگان من ! هر فرمانى که دادم اطاعتش کنید، مبادا بخواهید مصالح خود را به من بیاموزید؛ چون من خود بهتر از شما مى دانم و بخیل هم نیستم (تا بگویند مصلحت ما را مى داند و نمى دهد) .
و از رسول خدا – صلى الله علیه وآله و سلم – روایت شده است که فرمود:
* یا عباد الله ، انتم کالمرضى ، و رب العالمین کالطبیب ، فصلاح المرضى بمایعلمه الطبیب و یدبره لا فیما یشتهیه المریض و یفتر حه ، الا فسلموا الله امره تکونوا من الفائزین .
یعنى : اى بندگان خدا! شما همانند مریض هستید و پروردگار عالمین همانند طبیب است و صلاح مریض در آن چیزى است که طیب آن را مى آموزند و عاقبت اندیشى مى کند، نه در اشتهاى مریض و خواسته های بى جایش ، پس تسلیم فرمان حق باشید تا رستگار و پیروز گردید .

از امام صادق – علیه السلام – نیز آمده است :

* عجبت للمرء المسلم لا یفضى الله بقضائه الا کان خیراله ، ان قرض بالمقاریض کان خیرا اله ، و ان ملک مشارق الارض و مغاربها کان خیرا له .
یعنى : حالات مرد مسلمان موجب شگفتى است ، هر حکمى که ذات اقدس الهی در مورد او جارى کند براى او خیر مى باشد، اگر با قیچى قطعه قطعه گردد خیر اوست کما اینکه اگر مالک شرق و غرب عالم گردد نیز، براى وا خیر خواهد بود .

و از آن حضرت است که خداوند متعال مى فرماید:

* لیحذر عبدى الذى یستبطى ء رزقى ان اغضب فا فتح علیه بابا من الدنیا .
یعنى : آن بنده اى که گمان مى کند من روزى خود را دیر به او مى رسانم ، باید خود را از غضب من نگه دارد (و چنین گمانى را بر طرف نماید) که مبادا( در اثر همین خیالش ) بابى از دنیا را بر او بگشایم .
و از جمله سخنانى که ذات اقدس الهی بر داوود نبى – علیه السلام – وحى فرستاد این است که :
* من انقطع الى کیفته و من سالنى اعطینه و من دعانى اجبته . یعنى : هر کس به من روى کند و از غیر من قطع امید بنماید، او را کفایت مى کنم (و کارهایش را بر عهده مى گیرم و به انجام مى رسانم ) هر که از من درخواست کند به او عطا خواهم کرد و هر که مرا بخواند، جوابش را خواهم داد .
* و انما اوخر دعوته و هی معلقه و قد استجبتها له حتى یتم قضائى فاذا تم قضائى انفذت ما سال .
یعنى : و اگر دعاى اجابت شده او را معلق مى گذارم و آن را به تاخیر مى اندازم به خاطر این است که حکم و قضاى من به درجه اتمام و اکمال برسد (و تمام مصالح آن فراهم گردد) و وقتى به این درجه رسید، درخواستش را انجام خواهم داد .
* قل للمظلوم : انما اوخر دعوتک و قد استجبتها لک على من ظلمک حتى یتم قضائى لک على من ظلمک لظروب کثیره غابت عنک و انا احکم الحاکمین .
یعنى : اى داود! به مظلوم بگو: اگر من دعاى مستجاب شده ات علیه کسى که به تو ظلم روا داشته را به تاخیر مى اندازم ، به خاطر کامل شدن قضا و فراهم آمدن جهات مصلحت آن است ، این جهات بسیار زیاد بوده ، تو آن را نمى دانى ولى من احکم الحاکمین هستم ( دستوراتم بى پایه و بى سابقه نیست بلکه استوارترین احکام از من صادر مى شود .
آیین بندگى و نیایش ( ترجمه ى عده الداعى) حسین غفارى ساروى. جمال السالکین شیخ احمد بن فهد حلى (قدس سره الشریف).

************************************

توصیه هائی در مورد مستجاب شدن دعا,دعا , آداب دعا کردن چیست , آداب دعا چیست , اجابت دعا , استجابت دعا , برآورده شدن دعا , اوقات استجابت دعا

التماس دعا

منبع : سایت ملکوتی ها

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.