روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها

پنهان کردن گنج و دفینه و سکه در زیر سقف غارها در دعا سایت

روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها

روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها را برای شما عزیزان قرار دادیم . در زمان های گذشته گاهی اوقات اموال و سکه ها و گنج و دفینه ها را در زیر سقف غارها و تونل ها مخفی و پنهان می کردند . اکثرا دفینه های کوچک و دم دستی  را در سقف غارها مخفی می کردند تا از دستبرد راهزنان و دزدان در امان بماند . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با روش دفینه گذاری در سقف غارها …

روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها نحوه جاسازی دفینه و گنج در سقف غارها مخفی کردن گنج و دفینه در سقف غارها گذاشتن دفینه در سقف غار و تونل روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها دفینه گذاری در سقف غارها پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها
روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها

روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها,دفینه گذاری در سقف غارها,مخفی کردن گنج و دفینه در سقف غارها,پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها,نحوه جاسازی دفینه و گنج در سقف غارها,گذاشتن دفینه در سقف غار و تونل

روش دفینه گذاری و پنهان کردن اموال و سکه ها در سقف غارها

یکی از مکان های پنهان کردن اموال و سکه ها در گذشته غار ها بودند که از جاههای امن برای این کار به حساب می آمد به طوریکه بسیاری از دفینه های بسیار بزرگ که در ایران کشف شده از داخل غارها بیرون کشیده شد و یا اینکه بسیاری از پادشاهان اموال اصلی خود یا مقبره های اصلی خود را در دل غارها مخفی می کردند.

دفینه گذاری داخل غار ها روش های مختلفی داشت که در این مبحث فقط به دفینه گذاری سقفی اشاره دارم و توضیحاتی را خدمتتون عرض میکنم.

یکی از روش های دفینه گذاری در غار ها روش سقفی می باشد که مخصوص دفینه های کوچک و دم دستی بود و بیشتر تجار و بازرگانان جهت در امان ماندن از دست راهزنان جاهایی را برای خود نشان کرده و سکه و قراچه های خود را در آنجا پنهان می کردند .

در این روش ابتدا جوغنی بزرگ در سقف غار کنده می شد و دفینه که داخل یک کوزه یا قراچه کوچک بود داخا آن جوغن عمیق بارگذاری می شد و سپس  با ساروج و گچ آن را محکم میکردند و در نهایت از ملاتی دقیقا همرنگ  سنگ دیواره های آن غار روی کار را محکم کاری میکردند و پوشش میدادند به طوریکه کاملا همرنگ . آن دیواره می شد.

از مزایای این نوع دفینه گذاری اینه که نور مستقیم خورشید  و آب برف و باران به آن نمیخورد تا به مرور تغییر رنگ دهد تا شناسایی شود.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.