روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر

چگونگی هل دادن و جابجایی و حمل سنگ های بزرگ در اهرام ثلاثه مصر در دعا سایت

روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر

روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر را برای شما عزیزان قرار دادیم . برای ساخت اهرام ثلاثه در مصر سنگ های بسیار بزرگ و با وزن زیاد باید ساخته و جابجا می شد . حرکت دادن و جابجایی این حجم از سنگ های بزرگ برای ساخت اهرام ثلاثه کاری بسیار دشوار و طاقت فرسا می باشد و شاید هم غیر ممکن . ولی مصریان باستان با تکنیک های خاصی این سنگ های بزرگ را بر روی سطوح شیبدار جابجا می کردند .

روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر نحوه حمل سنگ های بزرگ در اهرام ثلاثه نحوه جابجایی سنگ های بزرگ برای ساخت اهرام ثلاثه روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر استفاده از سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر باستان
روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر

روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر,نحوه حمل سنگ های بزرگ در اهرام ثلاثه,استفاده از سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر باستان,نحوه جابجایی سنگ های بزرگ برای ساخت اهرام ثلاثه

روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر

همیشه روش حمل سنگ های بزرگ که در ساخت اهرام ثلاثه مصر مورد استفاده قرار گرفته برای مردم سوال مهمی بوده که چطور حمل شده ؟

اخیرا محققان دانشگاه آمستردام بر این باورند که جوابی مناسب برای این سوال یافته‌اند. آنها معتقد هستند که سنگ‌ها بوسیله تخته‌های بزرگ بر روی شن‌ها کشیده شده‌اند.

البته این نکته را باید در نظر داشت که قدم زدن بر روی شن و ماسه سرعت را کند می‌کند اما هنگام قدم زدن در کنار ساحل به هیچ وجه سرعت شما کند نمی‌شود چراکه ماسه ها خیس هستند! از قرار معلوم مصریان باستان نیز برای رفع این مشکل شن‌ها را خیس کرده بودند تا انتقال سنگ‌های بزرگ به راحتی انجام شود.

دانشمندان برای آزمایش نظریه خود از تخته‌های کوچکی جهت حمل سنگ استفاده کردند. جالب اینجاست که با اضافه کردن آب به شن‌ها، متوجه شدند میزان نیروی بسیار کمتری برای کشیدن سنگ نیاز است. از طرف دیگر آب باعث میشود تا شن‌ها استحکام بیشتری داشته باشند و در مقابل تخته‌ای که برای کشیدن سنگ از آن استفاده شده انباشته نشوند.

در نقاشی‌ دیواری موجود در یکی از اهرام، افرادی به تصویر کشیده شده‌اند که در حال کشیدن تخته سنگ بر روی شن‌ها هستند و در قسمت جلو نیز فردی خم شده و ظاهرا در حال ریختن آب بر روی شن‌ها است.

کشف شدن سطوح شیب‌دار ۴۵۰۰ ساله

گروهی از محققان دانشگاه لیورپول و انستیتوی فرانسوی باستان شناسی شرقی واقع در قاهره توانستند سطوح شیب‌دار ۴۵۰۰ ساله را در اطراف معدن قدیمی سنگ‌های آلاباستر در بیابان‌های مصر کشف کنند. به گفته گروه تحقیقات، این سطح شیب‌‌دار باستانی می‌تواند نشانه خوبی برای اثبات نظریه استفاده از سطوح شیب‌دار برای ساخت اهرام مصر باشد. بر طبق این نظریه، کارگران به کمک وسیله‌هایی شبیه سورتمه‌ی بزرگ، می‌توانستند سنگ‌های چند تنی را به ارتفاع ده‌ها متری برسانند.

روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر نحوه حمل سنگ های بزرگ در اهرام ثلاثه نحوه جابجایی سنگ های بزرگ برای ساخت اهرام ثلاثه روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر استفاده از سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر باستان
روش حمل سنگ های بزرگ در ساخت اهرام ثلاثه مصر

سطح شیب دار کشف شده در نزدیکی معدن، سنگی به نام «Hatnub» است که نشان می‌دهد دو مسیر پلکانی در دو طرف آن وجود داشته است تا کارگران در دو طرف سنگ‌ها راه بروند و طناب‌های بسته شده به سورتمه را بکشند. نکته‌ی جالب، وجود ستون‌هایی چوبی در سطح شیب‌دار است که به گروهی از کارگران اجازه می‌داد تا طناب را از پایین بکشند و گروهی دیگر از بالا.

سرپرست این تیم تحقیقاتی می‌گوید نمونه مشابه این سیستم در هیچ جای دنیا دیده نشده است. طبق تحقیقات انجام شده روی دو کتیبه خوفو و ابزارهای به جا مانده از آن دوران می‌توان گفت که قدمت این سیستم به دوران حکومت خوفو بازمی‌گردد. خوفو دومین فرعون مصر باستان و سازنده هرم بزرگ جیزه است.

هرم بزرگ با حدود ۲ میلیون بلوک سنگی ساخته شده که هرکدام وزنی بیش از ۲ تن دارند. هرم بزرگ جیزه در مصر تنها بازمانده عجایب هفتگانه جهان به‌شمار می‌آید و احتمالاً مشهورترین سازه باستانی دنیا است. اهرام سه‌گانه مصر در منطقه جیزه در نزدیکی شهر قاهره واقع شده‌اند. مورخان می‌گویند این اهرام در دوران خوفو ساخته شده است که بین سال‌های ۲۵۸۹ تا ۲۵۶۶ پیش از میلاد مسیح زندگی می‌کرد.

چندین نظریه مختلف برای هدف ساخت اهرام مصر وجود دارد اما تنها نظریه‌ای که بیش از بقیه مورد قبول واقع شده است این است که آنها مقبره‌ای برای پادشاهان هستند. این ایده که اهرام به دست برده‌ها ساخته‌ شده‌اند یا نه محل بحث است. برخی از مورخان می‌گویند همه کارگران و کارکنان اهرام مصر به خاطر مهارت و توانایی‌هایشان استخدام شده‌اند و همه دستمزد دریافت می‌کردند و برخی دیگر باور دارند این گونه نبوده است و برده‌ها مجبور به کار در اهرام بودند. جالب است که نظریه دیگری مطرح می‌کند که تعداد زیادی از مردم مصر به دلیل اعتقادات و باورهایشان در ساخت این اهرام به عنوان جایگاه ابدی فرعون مشارکت داشتند.

تاکنون نظریه‌های زیادی در خصوص نحوه ساخت اهرام مصر مطرح شده است، اما با توجه به شواهد و همچنین آزمایش‌های انجام شده، تئوری جدید محکمه پسند به نظر می‌رسد.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.