روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ – ورود و خروج قمر به برج عقرب

کدام روزهای ماه فروردین و اردیبهشت سال 98 قمر در عقرب است در دعا سایت

روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ - ورود و خروج قمر به برج عقرب

روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ – ورود و خروج قمر به برج عقرب

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ – ورود و خروج قمر به برج عقرب را برای شما عزیزان قرار دادیم . کدام روزهای فروردین ماه و اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ قمر در عقرب هستند ؟ انجام کارهایی از قبیل خواندن عقد ازدواج و افتتاح کسب و کار و تجارت و مسافرت رفتن و بچه دار شدن در  روزهای قمر در عقرب کراهت دارد …

روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ - ورود و خروج قمر به برج عقرب ورود و خروج قمر به عقرب فروردین و اردیبهشت مسافرت رفتن در ایام قمر در عقرب کدام روزهای ماه فروردین قمر در عقرب است کدام روزهای اردیبهشت 98 قمر در عقرب است قمر در عقرب چیست روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ - ورود و خروج قمر به برج عقرب انجام چه کارهایی در روزهای قمر در عقرب کراهت دارد افتتاح کار و کسب و تجارت در ایام قمر در عقرب ازدواج و خواستگاری در روز قمر در عقرب
روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ – ورود و خروج قمر به برج عقرب

روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ – ورود و خروج قمر به برج عقرب,کدام روزهای ماه فروردین قمر در عقرب است,کدام روزهای اردیبهشت ۹۸ قمر در عقرب است,قمر در عقرب چیست,ورود و خروج قمر به عقرب فروردین و اردیبهشت,انجام چه کارهایی در روزهای قمر در عقرب کراهت دارد,ازدواج و خواستگاری در روز قمر در عقرب,افتتاح کار و کسب و تجارت در ایام قمر در عقرب,مسافرت رفتن در ایام قمر در عقرب

روزهای قمر در عقرب ماه فروردین و اردیبهشت ۹۸ – ورود و خروج قمر به برج عقرب

قمر در عقرب پدیدهٔ نجومی عبور کره ماه از زمینه صورت فلکی عقرب (کژدم) و یا از امتداد برج فلکی عقرب است

در روایتی امام صادق(علیه السلام) می فرمایند: «هر کس در هنگامی که قمر در عقرب باشد، مسافرت یا ازدواج نماید، خیری نمی بیند»
همچنین پیامبر اکرم ص فرمودند: هرکس در این ایام بر خدا توکل کند، خداوند او را یاری خواهد کرد بویژه اگر صدقه بپردازد. زیرا صدقه نحوست را از بین می برد. خواندن آیت الکرسی هم موثر است.

منظور از قمر در عقرب برج عقرب است یا صورت فلکی عقرب؟

در مورد اینکه کدامیک از این دو می تواند منظور امام صادق علیه السلام در روایت فوق باشد بین علما اختلاف است
در این بین نظر علامه حسن زاده آملی که در زمان ما متبحر در علم هیئت و استاد این فن می باشند این است که ملاک همان صورت فلکی است و دلائلی برای آن ذکر می کنند. (دروس فی المعرفه الوقت و القبله، درس ۲۵)

اما در عین حال ایشان اینکه در هر دو مورد یعنی هم برج و هم صورت فلکی از مسافرت و ازدواج اجتناب شود را مطابق با احتیاط می دانند.

ورود و خروج قمر به برج عقرب

شروع: جمعه ۳۰ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۹

خروج: یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۳۱

ورود و خروج قمر به صورت فلکی عقرب

شروع: یکشنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰

خروج: چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۵:۵۲

در این ایام انجام کارهای مهم زیر کراهت دارد و بهتر است ترک شود:

خواندن عقد ازدواج
مسافرت
اقدام برای بچه دار شدن (انعقاد نطفه)
افتتاح کار و کسب و تجارت
و…

توضیح نجومی

در هر ماه قمری، قمر زمین یک دور کامل به دور آن می‌گردد و به همین خاطر، یک بار از برج عقرب گذر می‌کند. با این حال، این زمان همیشه با چشم‌های غیر مسلح قابل رویت نیست. در ماه‌هایی نظیر آبان، آذر و دی، به خاطر این که خورشید در برج عقرب قرار دارد، عبور ماه از آن در روز اتفاق می‌افتد که به علت روشنایی خورشید، تنها ماه دیده خواهد شد. در مقابل، در ماه‌هایی نظیر خرداد و تیر، ماه در شب از صورت فلکی عقرب عبور می‌کند و در چنین شب‌هایی، از زمان غروب آفتاب تا طلوع آفتاب روز بعد می‌توان هم ماه و هم صورت فلکی عقرب را رویت کرد.

در بعضی موارد پدیدهٔ قمر در عقرب با گذر ماه از برابر ستاره قلب‌العقرب همراه است که این اتفاق تقریباً هر سال یک بار رخ می‌دهد و در همهٔ جهان قابل مشاهده‌است اما ناظر در هر نقطه‌ای از زمین با اختلاف درجه و ساعت این واقعه را مشاهده می‌کند.

باورها

صورت فلکی عقرب به دلیل حضور ستارهٔ سرخ قلب‌العقرب در آن، در افکار پیشینیان خوش‌یمن نبوده و پدیدهٔ قمر در عقرب در باور تاریخی واقعه‌ای شوم محسوب می‌شده‌است. به همین خاطر، پیشینیان در زمان عبور ماه از میان این صورت فلکی معمولاً از انجام کارهای مهم و اثرگذار پرهیز می‌کردند. در مقابل، عبور سالانهٔ خورشید از صورت فلکی اسد (که در ماه مرداد رخ می‌دهد) نیک و خوش‌یمن دانسته می‌شد.

پدیدهٔ نجومی قمر در عقرب در سنگ‌نوشته‌ها و حجاری‌های باستانی به نمایش درآمده است. شاعران و دانشمندان ایرانی مانند ابوریحان بیرونی، رازی و شرف‌الدین مسعودی به این واقعهٔ نجومی در آثار خود اشاره کرده‌اند.

روش محاسبه روزهای قمر در عقرب

منازل ماه (خانه‌ها) در برج‌های دوازده‌گانه (حمل، ثور، جوزا – سرطان، اسد، سنبله – میزان، عقرب، قوس – جدی، دلو و حوت) قرار دارند و تقسیم‌بندی مسیر یکدور گردش کره ماه بر دائرهالبروج می‌باشد. ماه در هر ماه قمری دو یا سه روز پشت سر هم در برج عقرب قرار می‌گیرد.

عقرب برج هشتم از دایره البروج است که خورشید سالی یکبار (آبان ماه) وارد آن می‌شود؛ ولی ماه هر ۲۷ روز یکبار از آن می‌گذرد و به مدت حدود ۲ روز در آن قرار دارد. طبق روایات نقل شده، برخی امور از قبیل مسافرت و ازدواج در هنگام قمر در عقرب مکروه می‌باشد اما این مسئله از لحاظ علمی هنوز مورد بررسی قرار نگرفته‌است. برای محاسبه زمان قمر در عقرب می‌توانید از فرمولی که در کتاب نجوم مقدماتی آورده شده‌استفاده کنید:

فرض کنید امروز ۲ مهر مصادف با ۱۵ شوال است.

۱-روزها را یک واحد اضافه کنید (روز شمسی برابر ۳ و روز قمری برابر ۱۶)

۲-روز قمری را در عدد ۱۲٫۲ ضرب کنید و حاصل را با روز شمسی جمع کنید.

۳-حاصل جمع را بر عدد ۳۰ تقسیم کنید.

۴-حاصل تقسیم را با عدد برج شمسی (مهر=۷) جمع کنید.

۵-اگر عدد بدست آمده بیشتر از ۱۲ باشد منهای ۱۲ کنید.

عددی که نهایتاً بدست می‌آید تعیین‌کننده موضع ماه در برج‌های دوازده‌گانه است. اگر این عدد برابر ۸ باشد نشان دهنده زمان قمر در عقرب است.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.