ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها

ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها

مطلبی که امروز در سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com برای شما عزیزان آماده کردیم ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها هست . مجموعه ای از اذکار و ادعیه سریع الاجابه و تضمینی به جهت برآورده شدن حاجت ها و اجابت دعای فوری . امیدوارم که کارگشای مشکلات شما عزیزان واقع شود .

ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها ذکر تضمینی برای حاجت گرفتن دعای قوی برای برآورده شدن حاجت دعاهایی تضمینی و سریع الاجابه برای استجابت دعا اذکار و ادعیه به جهت گرفتن حاجت و استجابت دعا
ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها

ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها,دعای قوی برای برآورده شدن حاجت,ذکر تضمینی برای حاجت گرفتن,اذکار و ادعیه به جهت گرفتن حاجت و استجابت دعا,دعاهایی تضمینی و سریع الاجابه برای استجابت دعا

ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها

ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها ذکر تضمینی برای حاجت گرفتن دعای قوی برای برآورده شدن حاجت دعاهایی تضمینی و سریع الاجابه برای استجابت دعا اذکار و ادعیه به جهت گرفتن حاجت و استجابت دعا
ذکر و دعاهای تضمینی و مجرب جهت روا شدن فوری حاجت و استجابت دعاها

مجرب ترین و قویترین ذکرها و دعاها مخصوص برآورده شدن حاجت ها و همچنین استجابت دعا و گرفتن حاجت هایی که امیدی به روا شدن آنها نیست و قضای حوائج و دفع دشمنان . امیدواریم که کارگشای مشکلات شما عزیزان واقع شود .

ذکر و دعا به جهت برآورده شدن سریع حاجت

ذکر نیایشی است که به تکرار اسامی خدا یا ادعیه موجود در کتب حدیث و آیات قرآن با صدای بلند یا آهسته گفته می شود که به صورت فردی خوانده می شود. در منابع دینی اسلام برای بیشتر کارها و رسیدن به حاجات، اذکاری وجود دارد که تکرار آنها در زندگی بسیار تاثیرگذارات عمیق و خاصی دارد. در این مطلب از موج باز به ذکرها و دعاهایی که باعث حاجت روا شدن می شود اشاره میکنیم. “التماس دعا”

ذکر : یا حَیُّ یا قیُّومُ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ بِرَحْمَتِکَ اَسْتَغیثُ فَاکْفِنی ما اَهَمَّنی وَ لا تَکِلْنی اِلی نَفْسی

امام سجاد(ع) می‌فرمایند:

هر کسی حاجت دارد، سر بر سجده گذارده و این ذکر را سه مرتبه بگوید و حاجت بخواهد که ان‌شاءالله برآورده می‌شود: “یا حَیُّ یا قیُّومُ یا لا اِلهَ اِلاّ اَنْتَ بِرَحْمَتِکَ اَسْتَغیثُ فَاکْفِنی ما اَهَمَّنی وَ لا تَکِلْنی اِلی نَفْسی”

ذکر : یا خَیْرَ الْمَسْئُولینَ وَ یا خَیْرَ الْمُعْطینَ اُرْزُقْنی وَارْزُقْ عِیالی مِنْ فَضْلِکَ فَاِنَّکَ ذُوالْفَضْلِ الْعَظیمِ

امام باقر(ع) نیز فرموده‌اند:

برای طلب رزق در سجده نماز واجب بگو:” یا خَیْرَ الْمَسْئُولینَ وَ یا خَیْرَ الْمُعْطینَ اُرْزُقْنی وَارْزُقْ عِیالی مِنْ فَضْلِکَ فَاِنَّکَ ذُوالْفَضْلِ الْعَظیمِ”

ذکر : یا ارحم الراحمین

در احادیث داریم که امام صادق (ع) چون حاجتی مهم داشتند بدون نماز و رکوع به سجده می‌رفتند و هفت بار می‌گفتند “یا ارحم الراحمین” سپس حاجت خود را از خدا درخواست می‌کردند.

صد آیه از قرآن

از حضرت علی (ع) منقول است که فرمود: هر کس که صد آیه از هر جای قرآن بخواند، بعد هفت مرتبه «یا الله» بگوید، اگر بر صخره هم دعا کند، خداوند متعال آن را می شکافد.

دعایی مجرب برای حاجتی که امیدی به برآورده شدن آن نیست

ملا محسن فیض کاشنی (ره)در الئالی المخزونه نقل می نماید که اگر کسی را حاجتی به درگاه خداوند (جل جلاله) باشد و مطلبی را از خداوند (عظم شانه ) بخواهد از حیث ثروت ، علم و عمل و غیر ذالک یا انکه به بلایی گرفتار باشد از قبیل فقر،بدبختی ، هلاکت، ناخوشی جسمانی یا ناراحتی روحی باید سه شب جمعه بعد از گذشتن دو ثلث از شب جمعه (تقریبا ساعتی قبل از اذان صبح) بیدار شود و وضوی کاملی به عمل اورد به نیت قربت و سپس دو رکعت نماز حاجت بخواند به حمد و هر سوره ای که خواست و بعد از ان صد مرتبه صلوات بفرست و هزار و یک مرتبه بگوید : “بسم الله الرحمن الرحیم بحق بسم الله الرحمن الرحیم” وبعد از ان دوباره صد مرتبه صلوات بفرستد و مطلب خود را از خداوند (عز ذکره) بخواهد که انشا الله بر اورده است و اگر دفعه ی اول بر اورده نشد، شب جمعه دوم انجام دهد و اگر نشد شب جمعه سوم انجام دهد که انشاء الله تخلف ندارد.

همچینین در اللئالی فیض کاشانی (ره) است که گاه شخصی دچار سختی بشود یا حاجتی داشته باشد که هیچ جای امیدی برای بر اوردن آن نباشد در اخر شب و اگر ثلث سوم جمعه باشد بهتر است بر خیزد و وضو بگیرد ودو رکعت نماز حاجت بخواند و بعد از نماز هفتاد بار این دعا را بخواند به اذن خدا مطلب حاصل شود و بسیار مجرب است.

“یا ابصر الناظرین یا اسرع الحاسبین یا اسمع السامعین یا اکرم الاکرمین یا ارحم الراحمین ویا احکم الحاکمین”

بعد از دعا دست خود را بلند کند و از قاضی الحاجات حاجت خود را بخواهد که روا است انشاء الله تعالی.

گفتن چهل مرتبه این ذکر جهت برآورده شدن حاجت

امام صادق علیه ‏السلام فرمود: هر کس تسبیحات:

“سبحان الله و الحمدلله و لا اله الا الله و الله اکبر”

را بعد از هر نماز واجب چهل مرتبه بخواند پیش از آنکه از جایش حرکت کند هر حاجت که از خدا داشته باشد و بخواهد خداوند حاجاتش را بر آورده مى‏ فرماید.

ذکر از امام هادی (ع)

از امام هادی (ع) روایت شده که فرمود: من در بسیاری از اوقات خدا را با این دعا می خوانم، و از درگاه خداوند خواسته ام که هر کس در کنار قبرم، این دعا را بخواند، خداوند او را ناامید نکند، و آن دعا این است:

یا عدتی عند العدد و یا رجائی و المعتمد و یا کهفی و السند و یا واحد و یا واحد و یا «قل هو الله احد» اسئلک اللهم بحق من خلقته من خلقک و لم تجعل فی خلقک مثلهم احدا صل علی جماعتهم و افعل بی کذا و کذا… (حاجت دعا کننده ذکر شود)

ای یاور من هنگام یاری ها، و ای امید و اعتمادگاه من، و ای پناهنگاه و تکیه گاه استوار، و ای یکتا و ای بی همتا، و ای «قل هو الله احد» از درگاهت مسئلت دارم به حق آن مخلوقاتی که هیچکس را در مقام مانند آنها نیافریدی، بر جماعت آنها رحمت فرست و فلان رحمت و فلان رحمت و فلان نیازم را برآور.

دعای سمات

قرائت دعای سمات در آخر روز جمعه نزدیک غروب برای قضای حوائج و خصوصا برای دفع دشمنان بسیار مجرب است و استجابت دعا بعد از قرائت به مدت ۴۰ روز از یقینیات است. / منبع:از کتاب الف ختم و ختم. علامه نصراللهی بروجردی

ذکر استجابت دعا و برآورده شدن سریع حاجت

برای استجابت دعا قبل از اذان صبح یا بعد از نمازنافله صبح (بعد از اذان) ۱۸۰ مرتبه ذکر “یا سمیع” خوانده شود. تعداد  کبیر این ذکر ۱۸۰ و تعداد وسیط آن ۱۸ و تعداد صغیر آن ۹ می‌باشد .

اگر کسی اسم مبارک “یا سمیع” را روز پنجشنبه بعد از نماز ۵۰۰ بار بخواند هر دعا و حاجتی که خواهد روا گردد و اگر قاری به این قیام کند مستجاب الدوه گردد و هر روز به طریق اوراد چهارصد و دو نوبت بخواند “یا سَمیعُ یا بَصیر” هرگز به هیچ چیز محتاج نشود و رسوا نگردد و دعاهای او مستجاب شود و صفای باطن او را حاصل گردد.

هر که در وقت دعا ۷۰ بار اسم مبارک ” یا بدیع ” رابخواند دعای وی مستجاب شود.

 اگر کسی بعداز فراغ از نماز دستها را بردارد و هفت نوبت این اسم  مبارک “یا وهاب” را بخواند و حاجت بخواهد البته دعای او مستجاب است.

مداومت بر اسم مقدس ” سمیع الدعا ومجیب الدعا ” موجب استجابت دعاست.

جهت رفع حاجات هر روز ۳۵۰ مرتبه ذکر “نعمالمولی و نعم النصیر” خوانده شود.

جهت رفع حوائج مهم (یک یا چند حاجت)، کمی بعد از طلوع آفتاب روز جمعه یا در صورت موفق نشدن، بعد از نماز ظهر و عصر روز جمعه، ۱۰۰۱ مرتبه خواندن اسم مبارک ” المجیب ” بسیار مجرب است. (هر کس ۱۰۰۱ مرتبه اسم مبارک “المجیب” بگویدو به درگاه خداوند عرض حاجت نماید، مأیوس نگردد و در روایات دیگری آمده است : هر که ۱۱۰ بار اسم مبارک” المجیب” رابگوید و حاجت خود را بخواهد حاجاتش برآورده شود و هر که دایم مداومت کند ایمن ماند از نکبات دنیا).

بعضی گفته اند هر کس در آخر هر دعایی ۲۶ مرتبه بگوید “ یاسَریعُ یا مُجیبُ ” دعایش به اجابت می رسد.

اگر مهمی داری در یک مجلس ۹۰۰۰۰ بار ” المجیب ” را بخوان که دعای شما مستجاب خواهد شد و اگر میسّر نشد بایستیکه ۱۹۰۰۰ بار این اسم را بخواند. هر که خواهد مستجاب الدّعوه شود هر روز ۶۶ بار این اسم را بگوید و در آخر این دعا را بخواند: “ اِسْتَجِبْ دَعَواتی کُلّها یا ذَالجَلالِ وَ اْلاِکْرام”  همه دعاهای او مستجاب گردد.

هر که هر شب اسم مبارک “باقی” را ۱۰۰ بار بخواند و شب جمعه ۱۰۰۰ بار بخواند خداوند دعای او را مستجاب سازد به جهت استجابت دعا، آن را با ذکر “یاذالجلال والاکرام” ختم نمایید.

 هرکه در سجده ۲۱ مرتبه نام مقدس “یا ذوالجلال و الاکرام” را بگوید و حاجت بخواهد روا می‌شود. (به جهت برآورده شدن حوائج، مداومت بر ذکر “یا ذالجلال و الاکرام” به تعداد حداقل ۹ مرتبه در روز فراموش نشود.)

هر که اسم مبارک “یا کَریم” را چندان بگوید که در خواب رود ملائکه بر وی دعا کنند و دعای ملائکه سریع الاجابت است.

 هر که هر روز ۱۳۰ بار “یا دَلیلَ الْمُتَحَیّرینَ وَ یا غِیاثَ الْمُستَغیثینَ اَغْثِنی” بگوید و باز بر سر دعوت رود چون تمام کند دو رکعت نماز حاجت بگذارد و طلب مراد کند خداوند حاجتش
را روا کند.

دعا برای برآورده شدن سریع حاجت

اللهم إنی أسئلک باسمک العظیم الأعظم الأجل الأکرم المخزون المکنون النور الحق البرهان المبین الذی هو نور مع نور و نور من نور و نور فی نور و نور فی کل نور و نور فوق کل نور و نور تضیئ به کل ظلمه و یکسر به کل شده وکل شیطان مرید وکل جبار عنید لاتقر به أرض ولایقوم به سماء ویأمن به کل خائف ویبطل به سحر کل ساحر وبغی کل باغ وحسد کل حاسد ویتصد لعظمه البر والبحر ویستقل به الفلک حین یتکلم به الملک فلایکون للموج علیه سبیل وهو اسمک الأعظم الأعظم الأجل الأجل النور الأکبر الذی سمیت به نفسک واستویت به علی عرشک وأتوجه إلیک بمحمد و أهل بیته وأسئل بک وبهم أن تصلی علی محمد وآل محمد ومحمد أن تفعل بی کذا و کذا …

و بجای کذا و کذا حاجت بخواهد. / منبع:مفاتیح الجنان مرحوم عباس قمی

التماس دعا

منبع : سایت دعاگو

نظرات بسته شده است.