ذکرهایی برای رفع چشم زخم (دستور مجرب مرحوم بهجت جهت دفع سحر و جادو و چشم زخم)

ذکر و دعای بسیار مجرب و قوی برای از بین بردن طلسمات و جادو و سحر در دعاسایت

ذکرهایی برای رفع چشم زخم (دستور مجرب مرحوم بهجت جهت دفع سحر و جادو و چشم زخم)

دعایی که اکنون در سایت ذکر و دعا و ختم های مجرب و قرآنی دعاسایت doasite.com برای شما عزیزان قرار دادیم ذکرهایی برای رفع چشم زخم (دستور مجرب مرحوم بهجت جهت دفع سحر و جادو و چشم زخم) می باشد . در ادامه مطلب همراه باشید . با آرزوی قبولی طاعات و عبادات امیدواریم این دعا کارگشای مشکلات شما عزیزان باشد .

ذکرهایی برای رفع چشم زخم (دستور مجرب مرحوم بهجت جهت دفع سحر و جادو و چشم زخم) ذکرهایی برای رفع چشم زخم (دستور مجرب مرحوم بهجت جهت دفع سحر و جادو و چشم زخم) ذکر و دستور قوی مخصوص باطل کردن سحر و جادو و طلسم دعای دفع فوری چشم نظر دعای دفع چشم زخم دستورالعمل قوی جهت از بین بردن سحر و طلسم
ذکرهایی برای رفع چشم زخم (دستور مجرب مرحوم بهجت جهت دفع سحر و جادو و چشم زخم)

ذکرهایی برای رفع چشم زخم (دستور مجرب مرحوم بهجت جهت دفع سحر و جادو و چشم زخم),دعای دفع چشم زخم,دستورالعمل قوی جهت از بین بردن سحر و طلسم,دعای دفع فوری چشم نظر,ذکر و دستور قوی مخصوص باطل کردن سحر و جادو و طلسم

ذکرهایی برای رفع چشم زخم (دستور مجرب مرحوم بهجت جهت دفع سحر و جادو و چشم زخم)

راه های رفع چشم زخم

از نظر قرآن و روایات حقیقت چشم زخم وجود دارد. بنابراین برای رفع و پیشگیری از چشم زخم یا به قول معروف چشم خوردن می‌توان اعمالی را انجام داد. بر اساس روایات اسلامی چند راهکار برای رفع چشم زخم وجود دارد که در زیر به آن‌ها اشاره می کنیم:

ذکرهایی برای رفع چشم زخم

از امام صادق (ع) روایت شده است: «هر کس از سیرت و صورت برادر مسلمانش خشنود شود، خدا را یاد کند؛ زیرا وقتى خداوند را به یاد آورد ضررى به برادر مؤمنش نمی رسد»، (بحارالانوار، ج ۶۰ ، ص ۲۵)

امام صادق (ع) فرمود: «کسى که چیزى از برادرش او را متعجب ساخت جمله « تبارک اللّه‏ احسن الخالقین» را بگوید، زیرا چشم‏زخم حق است»، (بحارالانوار، ج ۶۰، ص ۲۶)

گفتن «امنتُ باللّه‏ و صلى اللّه‏ على محمد و آله»

قرائت سوره «ناس» و «فلق» هنگام ترس از چشم‏ خوردن، (بحارالانوار، ج ۶۰، ج ۹۲)

نوشتن سوره‏ هاى «حمد»، «اخلاص»، «ناس»، «فلق» و «آیه‏ الکرسى» در ورقه‏ اى و به همراه داشتن آن، (بحارالانوار، ج ۶۰، ص ۲۵)

قرائت سه مرتبه ذکر «ماشاءاللّه‏ لاحول ولا قوه الا باللّه‏ العلى العظیم» به هنگام ترس از چشم خوردن یا چشم زدن، (بحارالانوار، ج ۶۰، ص ۲۶)

امیرالمومنین می‌فرمایند: برای علاج سحر هفت مرتبه بگوید: بسم الله و بالله و سَنْسُدُّ عضدک باخیک و نجعل لکما سلطانا فلا یصلون الیکما بایاتنا انتما و من اتبعکما الغالبون.

استعاذه و پناه بردن به خداوند متعال با خواندن معوذتین (سوره های قل اعوذ برب الناس و قل اعوذ برب الفلق)

خواندن آیات ۵۴ تا ۵۶ سوره اعراف

امام صادق (علیه‌السلام) فرمودند: سه مرتبه بگویید: ما شاء الله لا قوه الا بالله العلی العظیم.

خواندن آیه ۵۱ سوره قلم (و ان یکاد الذین کفروا …)

دست‌ها را مقابل صورت بگیرید و سوره حمد و توحید و قل اعوذ را بخواند و دست به صورت بکشد.

دعایی که پیامبر ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ برای امام حسن و امام حسین (علیهما السلام) خواندند و به اصحاب نیز توصیه فرمودند: «اللهم یا ذا السلطان العظیم و المن القدیم و الوجه الکریم ذالکلمات التامات و الدعوات المستجابات عاف فلانا من انفس الجن و اعین الانس».

حاج شیخ عباس قمی در مفاتیح ذکر کرده که برای در امان ماندن از چشم زخم این دعا خوانده شود: اَللّهُمَّ رَبَّ مَطَرٍ حابِسٍ وَ حَجَرٍ یابِسٍ وَ لَیْلٍ دامِسٍ وَ رَطْبٍ وَ یابِسٍ رُدَّ عَیْنَ الْعایِنِ عَلَیْهِ فى کَبِدِهِ وَ نَحْرِهِ وَ مالِهِ فَارْجِعِ الْبَصَرَ هَلْ تَرى مِنْ فُطُورٍ ثُمَّ ارْجِعِ الْبَصَرَ کَرَّتَیْنِ یَنْقَلِبْ اِلَیْکَ الْبَصَرُ خاسِئاً وَ هُوَ حَسیرٌ. (شیخ عباس قمی ، مفاتیح الجنان، فهرست کتاب باقیات صالحات (حاشیه مفاتیح الجنان) ، باب سیم ، حرزهای چشم زخم)

دستور آیت‌الله بهجت برای دفع جادو و طلسمات و چشم زخم

هنگام اذان در جایی که زندگی می‌کند، با صوت جهر و آشکار (صدای بلند مثل نماز صبح)، اذان بگوید.

پس از نماز صبح ۵۰ آیه از قرآن را با صوت جهر و آشکار تلاوت نماید.

دو سوره معوّذتین (فلق و ناس) را زیاد بخواند.

پیش از خواب ۴ قل (یعنی سوره های کافرون، توحید، ناس و فلق) را بخواند.

همراه خود قرآن داشته باشد.

آیه‌الکرسی را فراوان بخواند و آن را نوشته و در خانه نصب کند.

صدقه دادن و تکرار معوذتین و تکرار لاحول و لا قوۀ الا بالله

حرز امام جواد علیه السلام را همراه داشته باشد مثلاً در انگشتری. و این حرز باید روی پوست آهوی ۶ ماهه تهامه نوشته شود. (حقیر می‌گویم طبق احادیث انگشتر ۷جلال و عقیق یمنی اصل هم برای حفاظت خوب است)

در مصباح کفعمی است هر کس سوره یس را بنویسد و با خود حمل کند از شر جن و چشم زخم در امان است. (کتاب پرسش‌های شما و پاسخ‌‌های آیه‌الله بهجت- جلد اول)

آیا دود کردن اسپند هم خرافات است؟

 استفاده از اسپند به منظور مصونیت از چشم زخم نه تنها خرافه نبوده بلکه در روایات آمده است که شیاطین را دور می کند (چون ضدعفونى‌کننده خوبى است و در اخبار گاهى از عناصر مضر به شیطان تعبیر شده است). دود آن و خود آن اگر در خانه باشد، باعث محفوظ ماندن خانه و اهل آن از شیاطین است و براى چشم‏زخم بی تأثیر نیست، (بحارالانوار، ج ۶۲، ص ۲۳۳)

همچنین از پیامبر (ص) نقل شده که بر هر یک از برگ و دانه درخت اسفند ملکی موکل است و با آن‌ها هست تا آن که بپوسد و ریشه‌اش و شاخه‌اش غم و سحر را بر طرف می‌کند و در دانه‌اش، شفای هفتاد درد است پس مداوا کنید به اسفند و کندر و در روایت دیگری در مورد اسفند آمده است: شیطان ملعون هفتاد خانه را گرفتار و مبتلا می‌سازد ولی خانه‌ای که در آن اسفند است از او مصون است. اسفند شفای هفتاد بیماری است که آسان‌ترین آن‌ها جذام (خوره) است پس از آن غفلت نورزید. در کتاب مکارم الاخلاق آمده است که خوردن اسفند ترس را برطرف و شجاعت را زیاد می‌کند.

تاثیر نصب آیه (و ان یکاد…) جهت رفع چشم زخم

در مجموعه آثار شهید مطهری آمده است: اگر بعضی مردم دارای چنین خصلت و خاصیتی باشند، آیا آیه «وَ انْ یَکادُ الَّذینَ کَفَروا لَیُزْلِقونَکَ بِابْصارِهِمْ» خاصیت جلوگیری از چشم زخم را دارد؟ ما تا حالا به مدرکی (حدیثی، جمله ای) برخورد نکرده‌ایم که دلالت کند و بگوید از این آیه برای چشم زخم استفاده کنید

این که چشم زخم حقیقت است یا نه، یک مسأله است (حقیقت است ولو در بعضی افراد) و این که این آیه برای دفع چشم زخم باشد مسأله دیگری است. چیزی که از طرف پیغمبر یا ائمه به ما نرسیده باشد، نباید از خود بتراشیم. نظر به این که روح مردم برای چنین چیزی آمادگی دارد (آن را از پیش خود ساخته‌اند.)» (مجموعه آثار استاد شهید مطهری، ج ۲۷، ص: ۶۳۲)

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.