دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص)

خواص و فضیلت دعای آیت الکرسی برای طلب آمرزش گناهان اموات در دعا سایت

دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص)

دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص)

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص) را برای شما عزیزان قرار دادیم . ذکر و دعاهای مجرب از پیامبر خدا برای آمرزش گناهان . خواندن دعای آیت الکرسی در قبرستان و هدیه کردن ثواب آن به اموات خواص و فضیلت فراوانی دارد . همچنین خیرات کردن و طلب آمرزش برای اموات باعث شادی روح انها در آن دنیا می شود …

دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص) شادی روح اموات روایات پیامبر خدا درباره شب جمعه دعای مجرب برای آمرزش گناهان اموات دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص) دعای شب جمعه دعای پیامبر خدا برای طلب آمرزش دعا برای آمرزش اموات خیرات کردن برای اموات خواندن آیت الکرس ی برای اموات
دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص)

دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص),دعای شب جمعه,دعای پیامبر خدا برای طلب آمرزش,دعای مجرب برای آمرزش گناهان اموات,روایات پیامبر خدا درباره شب جمعه,دعا برای آمرزش اموات,خیرات کردن برای اموات,شادی روح اموات,خواندن آیت الکرس ی برای اموات

دعای شب جمعه مخصوص طلب آمرزش برای اموات در روایات پیامبر (ص)

از رسول خدا (ص) نقل کرده اند که فرمود: «هرگاه مؤمنى «آیه الکرسى» را بخواند و ثواب آن را هدیه اهل قبور کند خداوند ثواب آن را به اموات مؤمنین مى دهد. ولى براى کسى که «آیه الکرسى» را خوانده است مقام و مرتبه هفتاد پیامبر عطاء مى کند، و در مقابل هر حرفى از آیه الکرسى ملکى را مى گمارد که تا روز قیامت به نیابت از او خداوند را تسبیح و تقدیس ‍ کنند.»

از روایت استفاده می شود خیرات و طلب آمرزش برای اموات در وضعیت آن ها در آخرت تاثیر خواهد داشت. برای اموات از هر چیز بهتر و مفیدتر صدقه و احسان به فقرا و اهدای ثواب آن برای مردگان است. رسول گرامی اسلام (ص) فرمود: «صدقه حرارت قبرها را از بین می‌برد».

یکی از صحابه از حضرت رسول (ص) نقل کرده: «برای مردگان خود هدیه بفرستید»، گفتم: هدیه مردگان چیست؟ فرمود: «صدقه و دعا. ارواح مؤمنان هر جمعه به آسمان دنیا مقابل خانه‌های خود می‌آیند و فریاد می‌کنند… ای خانواده من، پدر، فرزندان و خویشان من، بر ما مهربانی کنید. آن چه در دست ما بود، عذاب و حساب آن ها بر ماست. نفعش برای غیر ما. ای خویشان ما، به درهمی یا قرص نانی یا جامه‌ای ما را کمک کنید تا خداوند شما را از جامه‌های بهشت بپوشاند».

از روایت برداشت می‌شود که لازم نیست به زیارت قبر مردگان بروید، بلکه در هر کجا برای آنان صدقه بدهید و دعای شب جمعه برای اموات و فاتحه بخوانید، ثوابش به آن ها می‌رسد. البته رفتن سر قبر بهتر است، چون اثرات دیگری غیر از فاتحه نیز دارد. البته در کنار قبور اموات قرائت قرآن و اهدای ثواب آن به روح میت بسیار خوب است.

دعای شب جمعه برای اموات . دعاهای شب جمعه برای اموات

در روایتی دیگر می‌فرماید: «هر صدقه‌ای که برای مرده داده می‌شود، فرشته‌ای آن را می‌گیرد، در طبقی از نور می‌گذارد، بر لب قبر می‌ایستد و با صدای بلند می‌گوید: ای اهل قبور، درود بر شما، بگیرید این هدیه را که بستگان تان برای شما فرستاده‌اند».

اگر به احادیث ذکر شده دقت شود، متوجه خواهیم شد که مرده‌ها چشم به راه و چشم انتظار هدیه، دعای شب جمعه برای اموات و… فرزندان و خانواده خود هستند.

سعد بن عباده می گوید: یکی از افراد بنی ساعده در سفر بود که مادرش از دنیا رفت، به رسول خدا (ص) عرض کرد: در غیاب من، مادرم از دنیا رفته، اگر برایش چیزی صدقه بدهم، نفعش عاید وی می‌گردد؟ حضرت فرمود: «بلی». گفت: شما را شاهد می‌گیرم که محوطه درخت خرمایم را که به ثمر نشسته، برای او صدقه قرار دادم.

مفهوم خیرات و صدقه اعم است. شامل هر نوع کار خیر، یا حتی نیت و فکر و اندیشه خیر برای مردم و یا اسلام می شود. می توان هر عمل خیری که به قصد قربت انجام می شود، ثواب آن را به روح اموات نثار کرد.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.