خواص و فضیلت فراوان سوره ناس – درمان بیماری و دفع سحر با تعویذ سوره ناس

آثار و برکات زیاد سوره ناس جهت شفای بیماری ها با ترجمه سوره ناس در دعاسایت

خواص و فضیلت فراوان سوره ناس - درمان بیماری و دفع سحر با تعویذ سوره ناس

دعایی که اکنون در سایت ذکر و دعا و ختم های مجرب و قرآنی دعاسایت doasite.com برای شما عزیزان قرار دادیم خواص و فضیلت فراوان سوره ناس – درمان بیماری و دفع سحر با تعویذ سوره ناس می باشد . در ادامه مطلب همراه باشید . با آرزوی قبولی طاعات و عبادات امیدواریم این دعا کارگشای مشکلات شما عزیزان باشد .

خواص و فضیلت فراوان سوره ناس - درمان بیماری و دفع سحر با تعویذ سوره ناس متن کامل و ترجمه سوره ناس فضیلت و برکات فراوان سوره ناس شفای بیماری ها و دفع طلسم و جادو با سوره ناس سوره ناس برای بخشش گناهان و فرزند دار شدن خواص و فضیلت فراوان سوره ناس - درمان بیماری و دفع سحر با تعویذ سوره ناس ختم مجرب سوره ناس تعویذ بسیار مجرب سوره ناس
خواص و فضیلت فراوان سوره ناس – درمان بیماری و دفع سحر با تعویذ سوره ناس

خواص و فضیلت فراوان سوره ناس – درمان بیماری و دفع سحر با تعویذ سوره ناس,ختم مجرب سوره ناس,فضیلت و برکات فراوان سوره ناس,شفای بیماری ها و دفع طلسم و جادو با سوره ناس,تعویذ بسیار مجرب سوره ناس,متن کامل و ترجمه سوره ناس,سوره ناس برای بخشش گناهان و فرزند دار شدن

خواص و فضیلت فراوان سوره ناس – درمان بیماری و دفع سحر با تعویذ سوره ناس

برای این که با سوره ناس که آخرین سوره قرآن است بیشتر آشنا بشوید و تمام نکات را در مورد آن بدانید ما این مقاله را آماده کرده‌ایم. در این مقاله علاوه بر موارد فوق آموزش سوره ناس برای کودکان هم وجود دارد.

مشخصات سوره ناس

سوره ۱۱۴ و آخرین سوره قرآن است
در جزء ۳۰ قرار دارد
دارای ۶ آیه

در مکه نازل شده

به همراه سوره فلق به سوره‌های «مُعَوَّذَتین» معروف است که با «قل اعوذ…» شروع می‌شود.

جزو سوره‌های چهارقل است

از نظر ترتیب نزول سوره ۲۱ قرآن است که قبل از سوره فلق و بعد از سوره توحید نازل شده

علت نام‌گذاری سوره ناس

ناس به معنی مردم است و نام این سوره از اولین آیه آن گرفته شده است. به دلیل این که این سوره و سوره فلق را در مواقع احساس خطر می‌خوانند به آن‌ها «مُشَقشَقَتَین» هم می‌گویند.

محتوای سوره ناس

خداوند در آیات این سوره به پیامبر (ص) دستور می‌دهد تا از شر وسوسه‌های خناس به او پناه ببرد. محتوای این سوره شبیه سوره فلق است و در هر دو سوره از شر و آفت‌ها به خدا پناه برده می‌شود. در سوره ناس تأکید بر شر وسوسه گران ناپیداست.

فضیلت سوره ناس

امام باقر (ع) فرمود: همانا پیامبر (ص) درد شدیدی داشت و ناراحت بود، جبرئیل و میکائیل به نزد او آمدند. جبرئیل نزدیک سر او نشست و سوره فلق را خواند و میکائیل نزدیک پای او نشست و سوره ناس را تعویذ کرد.

امام صادق (ع) فرمود: جبرئیل در حالی که آن حضرت دادخواهی می‌کرد یا ناله می‌کرد نزد پیامبر (ص) آمد و با خواندن سوره‌های ناس و فلق ارواح پلید را از ایشان دور کرد و گفت: «باسم اللَّه ارقیک و اللَّه یشفیک من کل داء یوذیک خذ‌ها فلتهنیک»؛ «به نام خدا ارواح پلید را از او دور می‌سازم و خدا شفا می‌دهد تو را از هر دردى که تو را اذیت کند بگیر آن را که بر تو گوارا باشد.»

سایر فضیلت‌های سوره ناس به همراه فضیلت‌های سوره فلق قبلاً بیان شده است.

متن و ترجمه سوره ناس

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
به نام خداوند بخشندهٔ مهربان
قُلْ أَعُوذُ بِرَبِّ النَّاسِ ﴿۱﴾
بگو پناه می‌برم به پروردگار مردمان
مَلِکِ النَّاسِ ﴿۲﴾
پادشاه مردمان
إِلَهِ النَّاسِ ﴿۳﴾
معبود مردمان
مِن شَرِّ الْوَسْوَاسِ الْخَنَّاسِ ﴿۴﴾
از شر وسوسه‌گر پنهان
الَّذِی یُوَسْوِسُ فِی صُدُورِ النَّاسِ ﴿۵﴾
آن‌کس که در سینه‌های مردم وسوسه می‌کند
مِنَ الْجِنَّهِ وَ النَّاسِ ﴿۶﴾
چه از جن و [چه از]اِنس

آثار و برکات معوذتین

۱) تعویذ کردن و خود را در پناه خدا قرار دادن

رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم فرمودند: چرا مردم خود را با این دو سوره تعویذ نمی نمایند برای تعویذ بهتر از این سوره ها یافت نمی شود.

با سوره های فلق و ناس می توان بهترین امنیت را برای خود و خانواده خود به وجود آورد و شر حسودان و بدخواهان را خنثی نمود.

در روایتی آمده است: هر کس سوره فلق را قرائت نماید برای او مایه شفا و امنیت از سحر و موجب رحمتی برای ثابت ماندن بر عافیت است و هر کس سوره ناس را بخواند باعث امنیت او از مکرها و حیله های شیطان و سبب رحمتی برای ثبات بر الهام است. 

امنیت در خواب نیز از آثاری که در پناه قرائت معوذتین می توان به آن رسید.

امام باقر علیه السلام می فرمایند: هر کس در خواب چیزی موجب ناراحتی او می شود وقتی به رختخوابش می رود سوره های فلق و ناس و آیه الکرسی را قرائت نماید.

۲) درمان بیماری و دفع سحر

در روایت آمده است: رسول خدا هر گاه یکی از اعضای بدنش درد می گرفت سوره های توحید و فلق و ناس را بر کف دست راستش می خواند آنگاه بر موضع درد ست می کشید.

از امام باقر علیه السلام نیز نقل شده است: همانا رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم درد شدیدی داشت و بسیار ناراحت بود جبرئیل و میکائیل به نزد او آمدند. جبرییل نزدیک سر او نشست و میکائیل نزد پای او. جبرئیل او را با سوره فلق و میکائیل او را با سوره ناس تعویذ کرد. 

هر کس سوره های «فلق» و «ناس» را هر شب قرائت نماید از شر جن و و وسوسه های شیطانی در امان خواهد بود و هر که آن را نوشته و بر کودکی بیاویزد از شر جن و آزار دهنده ها مصون است.

۳) بخشش گناهان

در سخنی از رسول خدا صلی الله علیه واله وسلم آمده است: هر که سوره های توحید و ناس و فلق را هر شب ۱۰ مرتبع بخواند مانند این است که تمام قران را قرائت کرده و از گناهانش خارج می شود مانند روزی که از مادر متولد شده است و اگر در آن روز یا شب بمیرد به مرگ شهادت مرده است.

۴) فرزند دار شدن

هر یک از فاتحه الکتاب و آیه الکرسی و اخلاص و ناس و فلق و کافرون را ۷۰ مرتبه بر آب نیسان بخواند به روایتی قدر را هم بخواند بعد از ان اذکار تکبیر و لا اله الا الله و صلوات را هم به همین اندازه بگوید بعد از این کارها به مدت هفت روز پی در پی صبح و شام قدری از آن آب را بیاشامد خداوند او را شفا می دهد و اگر ناتوانی جنسی دارد درمان می شود و و اگر فرزند دختر یا پسری بخواهد خداوند به او عطا می کند…

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.