خواص و فضیلت ختم صلوات – تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن

ختم صلوات تاثیر زیادی برای برآورده شدن حاجت و رسیدن به خواسته دارد در دعا سایت

خواص و فضیلت ختم صلوات - تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن

خواص و فضیلت ختم صلوات – تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com خواص و فضیلت ختم صلوات – تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن را برای شما عزیزان قرار دادیم . صلوات دارای خواص و برکات زیادی می باشد . برای برآورده شدن حاجت ها و رسیدن به خواسته ها ختم صلوات بسیار موثر و تاثیرگذار است .

خواص و فضیلت ختم صلوات - تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن نذر صلوات برای حاجت روایی فوائد ختم صلوات صلوات تضمینی مخصوص حاجت روایی صلوات برای رسیدن به خواسته ها خواص و فضیلت ختم صلوات - تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن ختم صلوات چیست ختم صلوات برای حاجت ختم سریع الاجابه صلوات برای حاجت آثار و برکات ختم صلوات
خواص و فضیلت ختم صلوات – تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن

خواص و فضیلت ختم صلوات – تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن,ختم صلوات برای حاجت,آثار و برکات ختم صلوات,فوائد ختم صلوات,ختم سریع الاجابه صلوات برای حاجت,صلوات برای رسیدن به خواسته ها,صلوات تضمینی مخصوص حاجت روایی,نذر صلوات برای حاجت روایی,ختم صلوات چیست

خواص و فضیلت ختم صلوات – تأثیر ختم صلوات برای حاجت گرفتن

ختم به معنی پایان دادن به هر کاری است که ابتدا و انتهایی دارد. و ختم صلوات نیز به همین معنی است، چنان که اگر کسی قرآن کریم را از اول تا آخر تلاوت کند، گویند قرآن را دوره کرده است که تعبیر دیگر آن ختم کردن قرآن است.

یکی از مسائل اسلامی، مسئله دعا است که گاهی با هدف رسیدن به خواسته ها انجام می گیرد، اما باید بدانیم که برای رسیدن به هدف از طریق دعا، شرائطی وجود دارد.

گاهی یکی از شرائط آن است که ذکر یا دعای خاصی را باید به مقدار عددی معین خواند تا نتیجه بخش باشد که از آن به دستور عددی تعبیر می شود.

باید توجه داشت که گرچه این اعمال از مستحبات شمرده می شوند اما برای حصول نتیجه سهل انگاری در حفظ عدد ممنوع است

از امام صادق (ع) رسیده که فرموده است:

بدانید اسماء الله به منزله گنجینه اند و عدد به منزله محدوده آن، اگر اندکی بیشتر و یا کمتر پا را پس و پیش بگذاری به گنج نخواهی رسید.

صلوات بر محمد و آل محمد دارای فضیلت فراوان است.

و در فضیلت آن همین بس که خداوند آن را از کارهای همیشگی خود و فرشتگان قلمداد می فرماید:

«ان الله و ملائکته یصلون علی النبی…»

و به مؤمنان نیز دستور می دهد که آن را از برنامه های خویش قرار دهند، «… یا ایها الذین آمنوا صلوا علیه و سلموا تسلیما»

از کارآمدی صلوات این است که در اجابت دعا نقش بسزایی دارد به طوری که گفته اند صلوات فرستادن بر محمد و آل او در اول و آخر دعا باعث اجابت است.

و از امامان (ع) رسیده است که: در ترازوی خدا چیزی سنگین تر از صلوات بر محمد و آل محمد نیست.

گاهی در تأثیر صلوات برای رسیدن به حاجت موارد زیر مطرح و نقش آفرین است:

۱. صلوات با صیغه و شکل خاص: مثلاً اگر کسی تصمیم دارد که قبل از مردن توفیق دیدار حضرت مهدی (ع) را پیدا کند صلوات با این شکل را انجام دهد: «اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم»

۲. گاهی عدد خاصی مطرح است: مثلاً اگر کسی بخواهد به شصت حاجت برسد که سی تای آن حاجت دنیایی و سی تای آن حاجت اخروی باشد صلوات فوق را صدبار بفرستد که عدد صد نقش دارد، یعنی نباید کمتر و یا بیشتر باشد.

در اینجا و مانند آن است که کلمه «ختم صلوات» معنی پیدا می کند؛ یعنی صلوات فرستنده، در صورتی ختم صلوات را انجام داده که یک دوره صلوات صدتایی را به پایان رسانده باشد. در هر صورت بر اساس روایات فرستادن صلوات دارای ثمرات فراوانی است که در بعضی روایات عدد خاصی معین شده است .

ولی در اکثر روایات عدد خاصی معین نشده است و تعیین عدد خاص در اختیار انسان است که می تواند به صورت نذر یا قسم، عدد خاصی را بر خود لازم و واجب نماید یا بدون آن به صورت استحباب برای رسیدن به هدفی، تعداد معینی را انتخاب کند یا برای ترویج آن در جامعه به صورت جلسه ای یا غیر آن به دیگران پیشنهاد کند

ولی نکته مهمی که باید در نظر داشت آن است که نباید این طرح ها موجب پایین آوردن ارزش آن و سبکی صلوات و یا موجب ظهور و بروز بدعت ها در جامعه شود یعنی نباید به گونه ای باشد که مسائل اهم و واجبات مهم تحت الشعاع قرار گیرند و و فراموش شوند و یا موجب صرف هزینه های گزاف گردند.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.