خواص سوره های قرآن برای ازدواج – تاثیر سوره طه برای ازدواج

آثار و برکات و خواص خواندن سوره های قرآنی برای ازدواج در دعا سایت

خواص سوره های قرآن برای ازدواج – تاثیر سوره طه برای ازدواج

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com فخواص سوره های قرآن برای ازدواج – تاثیر سوره طه برای ازدواج را برای شما عزیزان قرار دادیم . هر کدام از سوره های قرآنی دارای خواص و فضیلت های زیادی هستند . سوره طه نیز یکی از سوره های پرفضیلتی می باشد که برای آسان شدن امر ازدواج بسیار توصیه شده است . سوره طه را طبق دستورالعمل گفته شده در زیر بخوانید به امید خدا به حاجت خود می رسید .

خواص سوره های قرآن برای ازدواج - تاثیر سوره طه برای ازدواج کدام سوره برای ازدواج خوب است سوره نور برای ازدواج سوره مزمل برای ازدواج سوره مریم برای ازدواج سوره لیل برای ازدواج سوره قوی و موثر مخصوص ازدواج سوره قوی و قرآنی مخصوص ازدواج سوره طه برای ازدواج نی نی سایت سوره طه برای ازدواج سوره طاها برای ازدواج سوره سریع الاجابه برای ازدواج سوره پرفضیلت برای ازدواج سوره بینه برای ازدواج سوره برای ازدواج نی نی سایت سوره برای ازدواج دختر سوره برای ازدواج پسر سوره برای ازدواج با معشوق سوره برای ازدواج با فرد مورد نظر سوره برای ازدواج اهل سنت سوره ای برای ازدواج سریع سوره ای برای ازدواج سوره احزاب برای ازدواج خواص سوره های قرآن برای ازدواج - تاثیر سوره طه برای ازدواج خواص سوره طه برای ازدواج ختم سوره برای ازدواج بهترین سوره قرآنی برای ازدواج

خواص سوره های قرآن برای ازدواج – تاثیر سوره طه برای ازدواج,خواص سوره طه برای ازدواج,بهترین سوره قرآنی برای ازدواج,سوره سریع الاجابه برای ازدواج,سوره قوی و قرآنی مخصوص ازدواج,سوره پرفضیلت برای ازدواج,سوره قوی و موثر مخصوص ازدواج

خواص سوره های قرآن برای ازدواج – تاثیر سوره طه برای ازدواج

خواص سوره طه برای ازدواج :

این سوره به ترتیب مصحف بیستمین سوره و به ترتیب نزول پنجمین سوره قرآن است، در مکه نازل شده و از سور مکی به شمار می‌آید. این سوره ۱۳۵ آیه دارد و از نظر حجم از سوره‌های «مئون» (صد آیه‌ای و متوسط) قرآن محسوب می‌شود. سوره طه همانند سایر سوره‌های مکی درباره مبداء و معاد و بخشی از سرگذشت پیامبران پیشین همچون حضرت موسی علیه‌السلام و حضرت آدم علیه‌السلام سخن است. این سوره نیز همانند سایر سوره‌های مکّی، بیشتر سخن از «مبدأ و» معاد می‌گوید.

علت نام‌گذاری سوره طه :

این سوره با حروف مقطعه (طا و هاء) آغاز شده (یازدهمین سوره‌ای است که حروف مقطعه‌دار آغاز شده) و به همین دلیل طاها نام دارد. نام دیگر سوره طه (طاها) «کلیم» است؛ چون در آن درباره حضرت موسی علیه السلام و چگونگی گفت‌وگویش با خداوند سخن گفته شده است.

محتویات سوره طه :

بخش اول: اشاره کوتاهی به عظمت قرآن و بخشی از صفات جلال و جمال پروردگار است.

و در بخش دوم: که بیش از هشتاد آیه را در بر می‌گیرد از داستان موسی (ع) سخن می‌گوید.

در سومین بخش: در باره معاد و قسمتی از خصوصیات رستاخیز سخن می‌گوید.

در بخش چهارم: سخن از قرآن و عظمت آن است.

و در بخش پنجم: سر گذشت آدم و حوّا را در بهشت و سپس ماجرای وسوسه ابلیس و سر انجام هبوط آن‌ها را در زمین، توصیف می‌کند.

و بالاخره در آخرین قسمت، نصیحت و اندرزهای بیدار کننده‌ای، برای همه مۆمنان بیان می‌دارد.

امام موسی کاظم علیه السلام: هر کس در سفر باشد و از دزدان و حیوانات وحشی خوف و وحشت دارد، برای این کار بر گردن حیوانش «لا تخاف درکاً و لا تخشی» سوره طه را بنویسد، پس به درستی که به اذن خداوند متعال ایمن می‌شود

ثواب قرائت سوره طه :

در فضیلت این سوره از پیامبر اکرم صلی الله و علیه وآله و سلم نقل شده: «به کسی که سوره طه را قرائت کند، در روز قیامت ثواب همه مهاجران و انصار اعطا می‌شود.»

همچنین از ایشان روایت شده که فرمودند: «خداوند تعالی دو هزار سال پیش از آفرینش حضرت آدم علیه السلام، سوره» یس و طه را قرائت فرمود، هنگامی که فرشتگان الهی آن را شنیدند گفتند: خوشا به حال امتی که این سوره‌ها بر آن‌ها نازل شده است و خوشا به حال کسانی که این سوره‌ها را درون خود جای داده‌اند و خوشا به حال کسانی که زبانشان به تلاوت این سوره‌ها مترنم است.

از اسحق بن عمار روایت شده که حضرت صادق علیه السلام فرمودند: «خواندن سوره طه را ترک نکنید زیرا خداوند ان را دوست می‌دارد و هرکس آن را بخواند او را نیز دوست خواهد داشت و هر که به خواندن آن مداومت کند خداوند در روز قیامت نامه عملش را به دست راست او دهد و از کردار او در اسلام حساب سخت نکشد و آنقدر به او پاداش عطا فرماید تا خشنود گردد.»

فوائد تلاوت سوره طه :

گرفتن جواب مثبت در خواستگاری

از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده: هر کس سوره (طه) را بنویسد و در پارچه سبزی قرار داده و به خواستگاری برود، خواستگاری‌اش رد نمی‌شود و حاجتش برآورده می‌شود …

آسان شدن ازدواج

روایت از امام صادق علیه السلام: هر کس که خواستگاری ندارد یا به خواستگاریش جواب نمی‌دهند سوره طه را بنویسد و بشوید و آب آن را بر صورت خود بریزد، خداوند ازدواجش را آسان می‌کند.

جهت برآورده شدن حاجات بزرگ

به جهت مطالب عظیم و بزرگ صد بار بگوید «طه» و یک بار سوره «قل هو الله احد» را بخواند و باز صد مرتبه بگوید «طه» و یک مرتبه سوره «قل هو الله» را بخواند تا هفت بار این را تکرار کند، همین که هفت مرتبه «توحید» و هشتصد بار «طه» تمام شد بعد از آن ۱۷ بار سوره «قل هو الله احد» را تا آخر بخواند، خداوند مطلب و حاجت او را براورده می‌کند و بی شک عمل خواهد شد. این از مجربات است و آزموده شده است.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.