تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است – ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی

چگونگی تقسیم بندی بروج دوازده گاه فلکی و ادوار فلکی در دعا سایت

تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است - ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی

تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است – ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است – ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی را برای شما عزیزان قرار داده ایم . اسامی بروج دوازده گانه فلکی به این شرح است برج حمل و ثورو جوزا و سرطان و اسد و سنبله و میزان و عقرب و قوس و جدی و دلو و حوت . هر کدام از ادوار فلکی به شکل خاصی تقسیم بندی شده اند . برای نمونه برج اسد و سنبله را به بهار منتسب کرده اند . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با اسامی و نام های بروج دوازده گانه فلکی و تقسیم بندی آنها …

تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است - ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی مواضع و خواص ستارگان صورت فلکی ماه های سال حرکت و گردش ستارگان تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است - ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی تقسیم بندی ادوار فلکی ترتیب برج های دوازده گانه فلکی بروج میزان و عقرب و قوس بروج دوازده گانه فلکی بروج دوازده گانه سرطان و اسد و سنبله بروج دوازده گانه بروج حمل و ثور و جوزا بروج جدی و دلو و حوت برج قوس چه ماهی است افلاک و کواکب سبعه از برج های دوازده گانه در جدول مدرن ادوار فلکی
تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است – ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی

تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است – ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی,تقسیم بندی ادوار فلکی,بروج دوازده گانه فلکی,ترتیب برج های دوازده گانه فلکی,مواضع و خواص ستارگان,حرکت و گردش ستارگان,افلاک و کواکب سبعه,از برج های دوازده گانه در جدول مدرن,صورت فلکی ماه های سال,برج قوس چه ماهی است,ادوار فلکی,بروج دوازده گانه,بروج حمل و ثور و جوزا,بروج دوازده گانه سرطان و اسد و سنبله,بروج میزان و عقرب و قوس,بروج جدی و دلو و حوت

تقسیم بندی ادوار فلکی بر چه مبنایی است – ترتیب کامل بروج دوازده گانه فلکی

منجمان و آسترولوژیستها ادوار فلکی را به قسمتهای دوازده گانه و مساوی بخش نموده اند (منظور بروج دوازده گانه ای است که هر کدام از ماههای سال را به یکی از این بروج منتسب نموده اند) و به ترتیب شامل:

حمل ، ثور، جوزا ، سرطان ، اسد ، سنبله ، میزان ، عقرب ، قوس ، جدی ، دلو، حوت میباشند.

در این اثنا یک تقسیم دیگر را هم گنجانده اند. مثلا حمل ، ثور و جوزا را بهاری و سرطان ، اسد و سنبله را منتسب به تابستان نموده اند و….

واقع امر این است که، علم و آگاهی از مواضع و خواص ستار گان و حرکت و گردش این ستارگان در ارتباط با زمین را احکام نجوم گویند که کاربردهای فراوانی هم دارد.

افلاک یا کواکب سبعه از تقسیمات صابئین بوده که تقسیماتی هفتگانه داشته اند و این بخش بندی تاکنون باقی مانده است. مقیاس هایی از لحاظ زمانی و مکانی برای هر کدام از کواکب سنجیده شده و مثلا کوکب زحل از مغرب به مشرق حرکت دارد و مقیاس زمانی این حرکت برای هر برج دوسال و نیم میباشد ( دو سال و نیم به طول می انجامد) .

همچنین برای کواکب زهره و شمس بطور مشابه طی نمودن هر برج یک ماه طول میکشد . صابئین ، روزهای هفته را هم منتسب به کواکب نموده اند. شنبه منسوب به کوکب زحل (ساترن به معنی زحل است و کلمه Saturday برگرفته از آن است). یکشنبه نیز روز شمس است (سان دی یا همان Sunday به معنی روز خورشید است) . دوشنبه نیز روز ماه است (کلمه Monday به معنی روز ماه است. معادل کلمه ماه در انگلیسی Moon میباشد و……).

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.