تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت – روش های رفع عاق والدین

عاق والدین و عاقبت شکستن دل پدر و مادر در دعا سایت

تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت - روش های رفع عاق والدین

تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت – روش های رفع عاق والدین

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت – روش های رفع عاق والدین را برای شما عزیزان قرار دادیم . عاق والدین چه تاثیری بر روی زندگی فرزندان دارد ؟ کارهای خوب و بد فرزندان موجب خوشحال و یا ناراحتی والدین در آن دنیا می شود . چه زمانی پدر و مادر (والدین) فرزند خود را عاق می کنند ؟ برخی کارها همچون بی احترامی کردن به والدین و یا کم محلی کردن و توجه نکردن به والدین و ناراحت کردن و فحش دادن به آنها موجب می شود والدین فرزند خود را عاق کنند . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با عواقب و ثمرات عاق والدین بر فرزندان و روش دفع عاق والدین …

تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت - روش های رفع عاق والدین کم شدن رزق و روزی با عاق والدین عاقبت عاق والدین عاقبت شکستن دل پدر و مادر و عاق شدن عاق والدین و گرفتاری و مشکلات عاق والدین بعد از مرگ عاق پدر و مادر شدن از گناهان کبیره شرایط عاق والدین روشهای جلب توجه والدین و رفع عاق والدین راههای رفع عاق والدین داستان عاق والدین چرا والدین فرزند خود را عاق می کنند جبران بی احترامی به والدین تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت - روش های رفع عاق والدین تاثیر عاق والدین
تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت – روش های رفع عاق والدین

تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت – روش های رفع عاق والدین,تاثیر عاق والدین,عاقبت عاق والدین,داستان عاق والدین,کم شدن رزق و روزی با عاق والدین,عاق والدین و گرفتاری و مشکلات,چرا والدین فرزند خود را عاق می کنند,روشهای جلب توجه والدین و رفع عاق والدین,جبران بی احترامی به والدین,عاق پدر و مادر شدن از گناهان کبیره,شرایط عاق والدین,عاق والدین بعد از مرگ,راههای رفع عاق والدین,عاقبت شکستن دل پدر و مادر و عاق شدن

تاثیر و عاقبت عاق والدین در دنیا و آخرت – روش های رفع عاق والدین

روزی با مرحوم پدر (علّامۀ طهرانی) سوار تاکسی شدیم و به مسجد می‌رفتیم؛ رانندۀ تاکسی همین‌طور ابتداءاً از آقا سؤال پرسید :

چرا من به هر کاری دست می‌زنم به بن بست میرسم، با این‌که شرائط این کار همه مهیّا بوده مانعی هم نیست ولی باز به بن‌بست می‌رسم؟

تعبیر خود راننده این بود که می‌گفت من مثل کلاف سردرگم شدم؛ تاکسی نو خریدم مشغول کار شدم باز ضرر می‌کنم.

آقا فرمودند: پدر و مادرت از تو راضی هستند؟

گفت: نه! راضی نیستند؛ من اصلاً نمی‌خواهم که آن‌ها را ببینم، بیست سال است که ما با هم اختلاف داشته و رفت و آمدی نداریم.

آقا فرمودند: تنها راه درست شدن کار شما این است که پدر و مادر را از خود راضی کنی؛ راه منحصر به این است.

عاقّ والدین این طور است که نه تنها برای انسان ضیق و تنگی و قبض می‌آورد که کار دنیایی انسان نیز به هم می‌ریزد.

سیدمحمدصادق حسینی طهرانی (فرزند علامه طهرانی)

********************************************

برای جبران عاق والدین، اگر آنها در قید حیات‌اند:

۱) بایست به والدین ثابت کنی که دیگر قصد تکرار چنین عملی را نداری.

۲) چون به خاطر این ظلم، والدین شما آزرده خاطر شده‌اند، بهتر است بیشتر از سابق احترام و ادب و اطاعت را نسبت به ایشان رعایت کنی. که سبب نرم شدن قلب والدین شما می‌شود. نهایتا با کمال خضوع و با توسل و خواهش از درگاه خداوند متعال و ائمه معصومین (ع) از والدینت بخواهی که تو را مورد بخشش قرار دهند. مطمئن باش که خدای مهربان قلب پدر و مادر را از جنس مهربانی خویش آفریده است. امکان ندارد فرزندی از آنان عذرخواهی کند و آنها او را نبخشند.

اما اگر در قید حیات نیستند،

۱) واجباتی که از آنها در حال حیات فوت شده مثل نماز و روزه و حج و بدهی‌های آنها ادا گردد.

۲) به آنچه وصیت کرده‌اند، عمل شود.

۳) آنها را تا آخر عمر نباید فراموش کرد. باید برای‌شان طلب آمرزش و رحمت کرد. به نیابت از آنها صدقه داد. اعمال مستحب به قصد و نیت آنها به جا آورد. هدایای معنوی برای آنها فرستاد.

حضرت امام باقر علیه السلام فرمودند:

بنده‌ای که در حیات و زنده بودن پدر و مادرش به حال آنها نیکوکار است. اگر پس از مرگ، آنها را فراموش کند و حقوق و بدهی آنها را ادا نکند و برای آنها طلب رحمت نکند، خداوند او را عاق والدین به شمار می‌آورد. بنده‌ای که در زمان زنده بودن پدر و مادرش به آنها نیکی و احترام و احسان نکرده، عاق والدین می‌باشد، اگر پس از مرگ جبران کند و قرض و بدهی آنها را ادا کند و با دعا و طلب رحمت آنها را یاد کند، خداوند متعال او را نیکوکار، نسبت به پدر و مادرش به شمار می‌آورد و ثبت می‌کند.

روایات زیادی داریم که کسانی که از دنیا می‌روند، از وضع خانواده خود و اعمال خوب و بد آنها آگاهند. از اعمال خوب آنها خوشحال و شاد و از اعمال بد آنها دلگیر می‌شوند، به ویژه درمورد والدین روایت داریم که ارتباط آنها با اعمال فرزندانشان برقرار است. اعمال خوب و بد فرزندان باعث خوشی یا عذاب و ناراحتی آنها در عالم برزخ می‌گردد.

بی توجهی فرزندان و فراموش کردن پدر و مادر پس از مرگ آنها و سهل انگاری در پرداخت حقوقی که در دنیا بر گردن آنها بوده و عمدا یا سهوا پرداخت نکرده‌اند، باعث آزردگی و اذیت شدن و ناراحتی آنها می‌گردد. همین به معنای عاق والدین است. برعکس جبران کوتاهی‌ها، بی‌احترامی‌ها و بی‌توجهی‌هایی که نسبت به پدر و مادر در زمان زنده بودنشان روا داشته شده، اما بعدا جبران شده، باعث شادی و خرسندی آنها در عالم برزخ می‌گردد و موجب می‌شود فرزندانی که در زمان زنده بودنشان عاق آنها بوده‌اند، در اثر نیکی پس از مرگشان، پدر و مادر از آنها راضی شوند و مورد دعای خیر و لطف آنها قرار بگیرند.»

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.