بیشترین ذکری که امام حسین (ع) در روز عاشورا گفتند چه بود ؟

ذکر امام حسین (ع) در روز واقعه عاشورا چه بود ؟ ترجمه فارسی ذکر امام حسین (ع) در دعا سایت

بیشترین ذکری که امام حسین (ع) در روز عاشورا گفتند چه بود ؟

امام حسین (ع) در روز عاشورا چه ذکری خواندند ؟ امام حسین (ع) پس از خواندن نماز صبح با یارانش چه دعایی کردند ؟ در ادامه از دعا سایت متن دعا و ذکر امام حسین (ع) در روز عاشورا با معنی و ترجمه فارسی را برای شما عزیزان قرار دادیم .

بیشترین ذکری که امام حسین (ع) در روز عاشورا گفتند چه بود ؟ متن ذکر و دعای امام حسین در روز عاشورا ذکر امام حسین در روز عاشورا ترجمه فارسی ذکر امام حسین در روز عاشورا بیشترین ذکری که امام حسین (ع) در روز عاشورا گفتند چه بود ؟
بیشترین ذکری که امام حسین (ع) در روز عاشورا گفتند چه بود ؟

بیشترین ذکری که امام حسین (ع) در روز عاشورا گفتند چه بود ؟,ذکر امام حسین در روز عاشورا,ترجمه فارسی ذکر امام حسین در روز عاشورا,متن ذکر و دعای امام حسین در روز عاشورا

کدام غارها گنج دارند ؟ – غارهای دارای گنج و دفینه

سپیده دم عاشورا امام حسین (ع) با اصحابش نماز صبح را خواند و دست مبارکش را بسوى آسمان برداشت و فرمودند:

اللهم انت ثقتى فى کل کرب و رجائى فى کل شدْ، و انت لى فى کل امر نزل بى ثقْ وعدْ، کم من هم یضعف فیه الفواد و تقلّ فیه الحیلْ و یخذل فیه الصدیق و یشمت فیه العدو نزلته بک و شکوته الیک رغبتْ منى الیک عمن سواک ففرجته و کشفته فانت ولى کل نعمْ و صاحب کل حسنْ و منتهى کل رغبْ.

خداوندا! تو پناه منى در مشکلها، و امید منى در سختیها، و ملجأ و یاورم هستى در آنچه که بر من نازل شود ؛ پرودگارا! از چه دل زخمهاى رنج آورى که قلب را شکسته و چاره را گسسته و دوست را به ناروائى و نیش دشمن را به همراه داشته، به تو شکایت مى‏کنم که امید به تو بى نیازى از دل دادن با دیگرى است، پس بگشاى دربهاى بسته را و بنماى روزنه‏هاى امید را که تو راست تمام نعمتها و از آن توست همه خوبیها و تویى تنها مقصود آرزوها.

سپس امام حسین (ع) بپا خاست و خطبه خواند و حمد و ثناى الهى نمود و به اصحابش فرمود:

خداى عزوجل به شهادت من و شما فرمان داده است، بر شما باد که صبر و شکیبایى را پیشه خود سازید(۱).

منبع:
۱-ابصار العین ص ۱۱۱.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.