خانه / طلب حاجت / بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن

بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن

مطلبی که امروز در سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com برای شما عزیزان آماده کردیم بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن هست . زمان و اوقات مناسب مخصوص مستجاب شدن دعا و همچنین آداب و شرایط مخصوص دعا . امیدوارم که کارگشای مشکلات شما عزیزان واقع شود .

بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن
بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن

بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن,زمان مناسب برای اجابت دعا,آداب و شرایط دعا کردن,مکان و اوقات مناسب برای دعا,وقت های خوب و عالی برای دعا کردن

بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن

بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن
بهترین زمان برای استجابت دعا و شرایط دعا کردن

اوقات و زمان های مناسب و خوب برای دعا کردن و همچنین آداب و شرایط و نحوه صحیح دعا برای مستجاب شدن دعاها . امیدواریم که کارگشای مشکلات شما عزیزان واقع شود .

اوقات مناسب مخصوص دعا و مستجاب شدن دعا

پس مى ‏گوئيم كه به سندهاى معتبر منقول است كه از جمله اوقات استجابت دعا:

وقت زايل شدن آفتاب از دائره نصف النّهار است، و ديگرى نزد شنيدن اذان براى هر نماز، و ديگرى ساعت اوّل از روز جمعه، و ديگرى ساعت آخر از روز جمعه، و ديگرى سه يك آخر از همه شبها كه آن را وقت سحر گويند، و ديگرى تمام شب جمعه، و ديگرى وقت آمدن باران، و ديگرى بعد از هر نماز واجب، و ديگرى بعد از نماز شام هر گاه به سجده رود، و ديگرى در وقت گريه و تضرع و زارى، و ديگرى وقتى كه آفتاب به قدر يك نيزه مانده باشد كه به وقت ظهر رسد در هر روز.

ابن طاوس گويد كه: بعضى از اين اوقات روايت دارد و بعضى از اينها به تجربه رسيده است.
و از جمله شرائط دعا كردن آن است كه اوّل ابتدا به حمد و ستايش خداى تعالى و صلوات بر محمّد و بر آل او عليهم السلام كند پس آنگاه حاجت خود را نام برده، از جناب اقدس الهى درخواست نمايد.
و ديگر آنكه خواننده دعا بايد كه بداند كه دعا كردن و زارى نمودن در خلوت و پنهانى بهتر از دعاى بلند و آشكار و در ميان مردمان است.
و از جمله صفات دعاكننده آن است كه دل او از ياد آوردن خداى تعالى و نعمتهاى دنيوى و اخروى او و از ترس عقوبتها و عذابهاى دنيوى و اخروى غافل نباشد و به فكرها و خيالات نامشروع و وسوسه‏هاى شيطانى مشغول نگردد.
مهج الدعوات و منهج العنايات، علي بن موسى بن جعفر بن محمد بن طاووس الحسيني.

*************************

اوقات استجابت دعا,دعا , برآورده شدن دعا , اجابت دعا , آداب دعا چيستدعا , برآورده شدن دعا , اجابت دعا , آداب دعا چيست

التماس دعا

منبع : سایت ملکوتی ها

درباره ی سید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *