اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان – روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان

صلوات مخصوص در ماه شعبان در دعا سایت

اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان - روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان

اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان – روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان – روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان را برای شما عزیزان قرار دادیم . صلوات فرستادن بر محمد و خاندان محمد در ماه شعبان دارای خواص و فضیلت و برکات فراوانی می باشد . صلوات نشانه نشانه محبت به پیامبر خدا است . صلوات موجب تقرب و نزدیکی به خداوند می شود . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با خواص و فوائد صلوات در ماه شعبان …

اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان - روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان صلوات نشانه محبت به پیامبر خدا صلوات فرستادن در ماه شعبان صلوا برای تقرب و نزدیکی به خداوند ذکر صلوات در ماه شعبان خواص و فضیلت صلوات در ماه شعبان اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان - روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان آثار و برکات فراوان صلوات در ماه شعبان
اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان – روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان

اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان – روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان,صلوات فرستادن در ماه شعبان,خواص و فضیلت صلوات در ماه شعبان,آثار و برکات فراوان صلوات در ماه شعبان,ذکر صلوات در ماه شعبان,صلوات نشانه محبت به پیامبر خدا,صلوا برای تقرب و نزدیکی به خداوند

اهمیت و فضیلت ذکر صلوات در ماه شعبان – روایات درباره صلوات فرستادن در ماه شعبان

جاری کردن صلوات بر زبان در ماه شعبان

ماه شعبان ماه حضرت محمد رسول خدا است و صلوات نشانه محبت به حبیب خداست. صلوات باعث تقرب به خدا و رسول خدا می شود .

ذکر صلوات در ماه شعبان

ماه شعبان همان طور که بارها و بارها شنیده ایم ماه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله است.

پیامبر صلی الله علیه و آله فرمود:

شَعبانُ شَهری و رَمَضانُ شَهرُ اللّه ِ فَمَن صامَ شَهری کُنتُ لَهُ شَفیعا یَومَ القِیامَهِ؛ (بحار الأنوار، ج ۹۷ ، ص ۸۳)؛

شعبان، ماه من و رمضان ماه خداوند است. هر که ماه مرا روزه بدارد، در روز قیامت شفیع او خواهم بود.

این ماه فرصت مناسبی است که ما بیاییم و یک ارتباط جدید با پیامبرمان برقرار کنیم در یک برهه از زمان قرار گرفته ایم که ایشان خود می فرمایند این زمان اختصاص به ایشان دارد.

باید سعی کنیم هر طور که می توانیم به ایشان نزدیک شویم اگر دقت کرده باشید ماه رجب در عرض چشم بر هم زدنی گذشت و ماه شعبان هم به سرعت دارد سپری می شود چقدر خوب است که در این ماه قدر و ارزش فرصت ها را بدانیم و امسال در حالی که عنایت پیامبر رحمت را هم با خود داریم وارد ماه مبارک رمضان بشویم.

امام صادق علیه السلام فرمودند:«هرکس بر پیغمبر و آل پیغمبر در هر روز صد بار صلوات بفرستد، هفتاد فرشته او را در میان گیرند و آن صلوات را برای رساندن به رسول اللّه صلی الله علیه و آله از رفیق خود سبقت می گیرند»

چگونه به پیامبرمان ابراز اردات کنیم؟

صلوات درود برتر است و صلوات بهترین راه اظهار ادارت به پیشگاه اهل بیت اطهار علیهم السلام است و از این راه متقابلاً آدمی چه در دنیا و چه در آخرت، مورد عنایت آنان قرار می گیرد.

صلوات نشانه محبت به حبیب خداست. صلوات باعث تقرب به خدا و رسول خدا می شود. از صلوات، در روایات به عنوان «برترین اعمال» یاد شده است چرا که صلوات عملی است که خداوند و فرشتگان هم انجام می دهند:

«إنَّ اللَّهَ وَمَلَائِکَتَهُ یُصَلُّونَ عَلَی النَّبِیِّ یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَیْهِ وَسَلِّمُوا تَسْلِیمًا» (سوره:الاحزاب آیه:۵۶)؛

خدا و فرشتگانش بر پیامبر صلوات می فرستند ای کسانی که ایمان آورده اید، بر او صلوات فرستید و سلام کنید، سلامی نیکو.

صلوات فرستادن در ماه شعبان

چگونه صلوات بفرستیم؟

از «عبدالله‏ بن مسعود» آورده ‏اند که گفت:هان ای بندگان خدا! هرگاه به پیامبرش درود فرستادید، درودی شایسته و نیکو نثارش سازید؛ چرا که نیک می‏دانید که این درود شما به حضور آن حضرت رسانده می شود؛

گفتند:به ما بیاموز که چگونه درود و صلوات بر او نثار کنیم؟

او گفت:دو دست خود را نیایشگرانه به بارگاه خدا بردارید و بگویید:

اللّهم اجعل صلواتک و رحمتک و برکاتک علی سیّد المرسلین و امام المتّقین و خاتم النّبیین محمد عبدک و رسولک امام الدّین و قائدالخیر و رسول الرحمه.

اللّهم البعثه مقاماً محموداً یغبط به الالون والاخرون؛ اللهم صل علی محمد و آل محمد، کما صلیت علی ابراهیم و آل ابراهیم انک حمید مجید.

( ترجمه تفسیر مجمع البیان ذیل آیه ۵۶ سوره احزاب)؛

«بارخدایا، درود و سلام و رحمت و مهر و لطف و برکاتت را بر سالار فرستاده‏شدگان، پیشوای پرواپیشگان و پایان‏بخش پیام‏آورانت محمد(صلی الله علیه و آله)، آن بنده برگزیده، پیامبر گرانمایه، پیشوای دین حق، راهنمای هر نیکی و شایستگی و رسول رحمت و بخشایش قرار ده! خداوندا! او را بر مقام و موقعیت والا و پرشکوهی برانگیز که پیشینان و پسینیان بر عظمت او در بارگاه تو حسرت خورند.

بارخدایا! بر محمد و خاندانش درود فرست، همان گونه که بر ابراهیم و خاندانش درود فرستادی، چرا که تویی که در خور ستایش و بزرگی هستی».

همانطور که در روایات بالا ذکر شد این سلام و صلوات ما خدمت حضرت ختمی مرتبت ارائه می شود پس چقدر خوب است که وقتی سلامی می فرستیم سراپا گوش باشیم تا جوابش را هم بشنویم نه لغلغه زبان ذکری بگوییم و با بی اعتنایی رد شویم.

وقتی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می فرمایند:«شعبان، ماه من است» حتما دنیایی حکمت پشت آن نهفته است، چقدر خوب است اگر در این ماه تلاش کنیم تا برکات نهفته در این ماه شریف به ما هم برسد اگر توان روزه گرفتن و نماز مستحبی نداریم ، ذکر شریف “صلوات” و مخصوصا “صلوات شعبانیه “را دریابیم

درباره ذکر صلوات و ارزش و برکات آن روایات بسیار زیادی وارد شده است که در اینجا جهت رعایت اختصار به دو روایت اشاره می کنیم:

«عَن الصادق علیه السلام:من صلّی علی النبی و آله مائه مرّه فی کلّ یوم أسداها سبعون ملکاً یبلغها إلی رسول اللّه صلی الله علیه و آله قبل صاحبه».( بحارالانوار،ج ۹۱،ص ۶۳،ح ۵۲)

امام صادق علیه السلام فرمودند:«هرکس بر پیغمبر و آل پیغمبر در هر روز صد بار صلوات بفرستد، هفتاد فرشته او را در میان گیرند و آن صلوات را برای رساندن به رسول اللّه صلی الله علیه و آله از رفیق خود سبقت می گیرند».

قال رسول اللّه صلی الله علیه و آله:«من صلی علی مره فتح اللّه علیه باب من العافیه؛ کسی که یک بار به گونه ای خالصانه و خداپسند بر من درود نثار کند پروردگار حکیم دری از تندرستی و عافیت را به روی او می گشاید».(بحارالانوار،ج ۹۱،ص ۶۳)

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.