استغفار مخصوص بخت گشایی دختران و پسران – دعا و دستور برای سرعت در امر ازدواج

ذکر و دعا و طلسم قوی و مجرب برای گشایش بخت و ازدواج آسان دختران و پسران جوان در دعا سایت

استغفار مخصوص بخت گشایی دختران و پسران - دعا و دستور برای سرعت در امر ازدواج

مطلبی که اکنون در سایت ذکر و دعا و ختم های مجرب و قرآنی دعاسایت doasite.com برای شما عزیزان قرار دادیم استغفار مخصوص بخت گشایی دختران و پسران – دعا و دستور برای سرعت در امر ازدواج می باشد . در ادامه مطلب همراه باشید . با آرزوی قبولی طاعات و عبادات امیدواریم این دعا کارگشای مشکلات شما عزیزان باشد .

استغفار مخصوص بخت گشایی دختران و پسران - دعا و دستور برای سرعت در امر ازدواج نکات طلایی و مهم مخصوص بخت گشایی نحوه استغفار کردن برای گشایش بخت فوری دختران مجرد روش استغفار و طلب بخشش از خدا جهت باز شدن بخت دستورالعمل قرآنی جهت تسریع در امر ازدواج استغفار مخصوص بخت گشایی دختران و پسران - دعا و دستور برای سرعت در امر ازدواج استغفار سریع الاجابه جهت بخت گشایی
استغفار مخصوص بخت گشایی دختران و پسران – دعا و دستور برای سرعت در امر ازدواج

استغفار مخصوص بخت گشایی دختران و پسران – دعا و دستور برای سرعت در امر ازدواج,استغفار سریع الاجابه جهت بخت گشایی,نحوه استغفار کردن برای گشایش بخت فوری دختران مجرد,روش استغفار و طلب بخشش از خدا جهت باز شدن بخت,نکات طلایی و مهم مخصوص بخت گشایی,دستورالعمل قرآنی جهت تسریع در امر ازدواج

استغفار مخصوص بخت گشایی دختران و پسران – دعا و دستور برای سرعت در امر ازدواج

بسیار استغفار نماید حد اقل روزی صد بار .( دختران و پسران)

پیامبر اکرم (صلّی الله علیه و آله) در اهمیّت ازدواج فرمودند: «رَکعتانِ یُصلیهما المُتزوجُ اَفضلُ مِن رجلٍ عَزبٍ یَقومُ لَیلهُ و یَصومُ نهارَهُ»: دو رکعت نماز انسانِ با همسر برتر است از عمل انسان عزبی که همه شب را در نماز و روز آن را روزه دار باشد.(۲)

همچنین آن حضرت فرمودند: «مَن أحَبَّ أن یَلقَى اللّه‏َ طاهِرا مُطَهَّرا فَلْیَلْقَهُ بزَوجَهٍ»: هر که دوست دارد که پاک و پاکیزه خدا را دیدار کند، با داشتن همسر به دیدارش رود.(۳)

آنچه در این جا حائز اهمیت است آن است که بسیاری از جوانان علاقمند به ازدواج هستند؛ اما متاسفانه مورد با شرایط مناسبی برایشان پیدا نمی شود.

در این جا می خواهیم به نکاتی برای ازدواج اشاره کنیم که امتحان خود را پس داده و بسیاری از جوانان مجرد با بهره گیری از این روش به خانه بخت رفته و زندگی موفقی را شروع کردند. 

راهکار اول:

برای رسیدن به همسری مطابق روحیات، علایق و طرز فکر خود به موارد زیر عمل نمایید:

۱. کاغذی برداشته و تمام صفاتی را که دوست دارید همسر آینده تان داشته باشد؛ در آن بنویسید. همه آن چه که برایتان مهم است؛ از خودش، اخلاقش، روحیات و علایقش، وضع ظاهری اش و همچنین از خانواده اش و اخلاقشان را دسته بندی کنید و روی هر کدام از آن ها با دقت فکر کنید.

۲. حال در کاغذی دیگر جدولی با دو ستون ایجاد کنید.

در ستون اول صفات مثبت و در ستون دوم صفات منفی خودتان را بنویسید؛ آن هم با تمام جزئیات. اگر با کمبود جا برای نوشتن مواجه شدید؛ روی یک صفحه صفات مثبت و روی صفحه دیگر صفات منفی تان را بنویسید.

آدم های واقع بین، صفات منفی و مثبت خودشان را بدرستی می شناسند.

لازم نیست در یک روز همه این صفات را بنویسید؛ بلکه خودتان را در حدود یک ماه بررسی کنید و هر موقع هر صفتی چه مثبت و چه منفی دیدید؛ در جای خود یادداشت کنید.

۳. خوب می رسیم به مرحله اصلی و آن این که ببینید از همسر آینده تان انتظار چه صفاتی را داشتید و آیا این صفات در شما هم وجود دارد یا نه؟

بسیار استغفار کنید. گناه یکی از عوامل برآورده نشدن حاجات است. صبح بعد از بلند شدن از خواب و شب ها قبل خواب ۱۰۰ مرتبه «استغفرالله ربی و اتوب الیه» بگویید

 

اگر جواب مثبت است که الحمدلله؛ ولی اگر جواب منفی است، چله بگیرید و از خداوند سبحان و معصومین علیهم السلام مخصوصا امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف  بخواهید کمکتان کند که برای مثال صفت صبر یا صداقت و یا دوری از غیبت در شما ایجاد شود.

می خواهید علت این روش برای ازدواج را بدانید؟

در قرآن کریم  آمده است که مردان پاک، نصیب زنان پاک می شوند:

«الْخَبِیثاتُ لِلْخَبِیثِینَ وَ الْخَبِیثُونَ لِلْخَبِیثاتِ وَ الطَّیِّباتُ لِلطَّیِّبینَ وَ الطَّیِّبُونَ لِلطَّیِّباتِ …»(۴):

زنان ناپاک از آن مردان ناپاکند، و مردان ناپاک نیز به زنان ناپاک تعلّق دارند و زنان پاک از آن مردان پاک، و مردان پاک از آن زنان پاک اند» و ما اگر انتظار رسیدن به همسری پاک و مۆمن را داریم باید خودمان هم پاک و مۆمن واقعی (همان گونه که از همسرمان انتظار داریم) شویم؛ البته این بُعد معنوی اش بود. اگه در ابعاد دیگر نیز از همسر آینده تان انتظاراتی دارید؛ باید سعی کنید تا خودتان را به آن ویژگی ها نزدیک کنید.

راهکار دوم

در هنگام انجام راهکار اول به این دستورات نیز عمل کنید:

۱.بعد از هر نماز واجب یک دعا مستجاب می شود؛ روایتی از امام صادق (علیه السلام) است که حضرت فرمود:

«إنَّ اللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ فَرَضَ عَلَیْکُمُ الصَّلَوَاتِ فِی أَحَبِّ الْأَوْقَاتِ إِلَیْهِ فَاسْأَلُوا اللَّهَ حَوَائِجَکُمْ عَقِیبَ فَرَائِضِکُم »(۵):

همانا خداوند نمازها را در دوست داشتنی ترین ساعات بر شما واجب گردانیده است؛ پس بعد از نمازهای واجب، حاجاتتان را از خدا بخواهید.

پس بعد از نمازهایتان به سجده روید و از خداوند این چنین بخواهید: خداوندا همسری نصیبم کن که هم من او را دوست داشته باشم و هم او من را دوست داشته باشد و هر دوی ما عاشق تو باشیم.

در این دعا دوست داشتن طرفین که عامل استحکام خانواده است آمده و از همه مهمتر زندگی این دو عاشق با حضور خداوند مهربان، رنگ معنوی می گیرد. می توانید در این دعا از حضور معصومین به ویژه امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف نیز بهره بگیرید و زندگی تان را به نور حضور آن حضرت روشن نمایید.

پس بعد از نمازهایتان به سجده روید و از خداوند این چنین بخواهید: خداوندا همسری نصیبم کن که هم من او را دوست داشته باشم و هم او من را دوست داشته باشد و هر دوی ما عاشق تو باشیم.

 

نکته: قبل و بعد از دعاهایتان یک صلوات برمحمد و آلش (علیهم السلام) با «و عجل فرجهم» بفرستید.

۲. در زمان ها و مکان هایی که دعا در آن مستجاب است؛ در قنوت نماز هایتان، «در زیارتگاه ها» و «بین نماز جمعه و نماز عصر امام جماعت در نماز جمعه»، «عصر روز جمعه و قبل از غروب آفتاب» و هر موقع که خواستید دعا کنید این آیه قرآن را بخوانید:

«رَبَّنَا هَبْ لَنَا مِنْ أَزْوَاجِنَا وَذُرِّیَّاتِنَا قُرَّهَ أَعْیُنٍ وَاجْعَلْنَا لِلْمُتَّقِینَ إِمَاماً»(۶):

خداوندا همسر و فرزندانی نیکو به من عطا کن که روشنی چشم و راه من باشند و ما را از متقین قرار بده.

۳. بسیار استغفار کنید. گناه یکی از عوامل برآورده نشدن حاجات است. صبح بعد از بلند شدن از خواب و شب ها قبل خواب ۱۰۰ مرتبه «استغفرالله ربی و اتوب الیه» بگویید.

۴. ۱۰ دقیقه قبل از نماز صبح بیدار شوید و نماز شب بخوانید و از خداوند سبحان بخواهید تا شما را از شر شیطان حفظ نماید.

۵. از همه مهمتر خواندن نماز جعفر طیار است که آیه الله بهجت (رحمه الله علیه) به بچه های مجرد سفارش کردند تا برای بخت گشایی بخوانند.

بارالها به حق امام زمان (عج الله تعالی فرجه الشریف) تمامی دختران و پسران مجرد را، همسرانی شایسته و مومن عنایت بفرما. اللّهمّ صلّ علی محمّد و آل محمّد و عجّل فرجهم.

پی نوشت ها:

۱. مکارم الأخلاق، ص ۱۹۶.

۲.  وسائل الشیعه، ج ۲۰، ص ۱۹.

۳. بحار الأنوار، ج ۱۰۳، ص ۲۲۰، ح ۱۸.

۴.سوره مبارکه نور، آیه ۲۶.

۵.بحارالأنوار، ج۸۲ ، ص۳۲۴.

۶.سوره مبارکه فرقان، آیه ۷۴.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.