استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج)

روشها و دعا و راهکار معنی و عملی برای استجابت دعا و ازدواج دختران در دعا سایت

استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج)

استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج)

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج) را برای شما عزیزان قرار دادیم . آشنایی با راهکارها و روشهای معنوی و عملی برای استجابت دعای دختران برای ازدواج . انواع ذکر و دعاهای سریع الاجابه و مجرب از اهل بیت به جهت اجابت حاجت و آسان شدن ازدواج و امدن خواستگار …

استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج) راهکارهای معنوی حل مشکل ازدواج دختران جوان راهکار معنوی برای استجابت دعا برای ازدواج دعای قوی و تضمینی به جهت آسان شدن ازدواج دعای سریع الاجابه برای ازدواج سریع دختر دعا برای ازدواج دختر جوان استجابت دعای دختران برای ازدواج استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج)
استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج)

استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج),دعا برای ازدواج دختر جوان,استجابت دعای دختران برای ازدواج,راهکار معنوی برای استجابت دعا برای ازدواج,راهکارهای معنوی حل مشکل ازدواج دختران جوان,دعای سریع الاجابه برای ازدواج سریع دختر,دعای قوی و تضمینی به جهت آسان شدن ازدواج

استجابت دعا برای ازدواج دختر (راهکار معنی و عمل برای ازدواج)

راهکارهای معنوی حل مشکل ازدواج دختران جوان :

۱. متوسل شدن به امامان معصوم (علیهم السلام) به ویژه حضرت جوادالائمه (علیه السلام). چه موانع متعدد و بزرگی که با دعا کردن و توسل از پیش روی انسان برداشته می شود و مسیر زندگی انسان صاف و هموار می گردد. نقل است که حضرت آیه الله العظمی بهجت (رحمهالله علیه) دراین گونه موارد نماز جعفر طیار (که در مفاتیح الجنان آمده است) را سفارش می کردند.

۲. از امیرالمؤمنین نقل شده که هر کس قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد؛ در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند و پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد.

۳. دو دعا را نیز زیاد بخوانید در قنوت نماز، بعد از هر نماز، در سجده یا هر وقت دیگر:

الف. «اللهم اغننی بحلالک عن حرامک و بطاعتک عن معصیتک؛ خدایا مرا بی نیاز کن با حلالت از حرامت و با فرمانبرداریت از نافرمانیت». برخی از بزرگان توصیه کرده اند این دعا ۱۱۴ مرتبه در یک مکان مقدس مانند مسجد یا زیارتگاه خوانده شود.

ب. «ربِّ انّی لِما أنزلتَ الیّ مِن خیرٍ فقیرٌ؛ خدایا! بی تردید من به خیری که تو بر من فرو می فرستی نیازمند و محتاجم».(قصص، آیه ۲۴)

قرآن مجید می فرماید که وقتی موسی گرسنه و تنها و بی سرپناه این دعا را خواند به لطف خدای عالی حضرت شعیب دختر خود را به سوی او فرستاد و او را به دامادی برگزید.

۴. برخی به حسب تجربه خواندن و مداومت بر تلاوت آیه ۲۱ سوره روم را برای این منظور کارساز و مفید می دانند و آن آیه چنین است:

وَ مِنْ آیاتِهِ أَنْ خَلَقَ لَکُمْ مِنْ أَنْفُسِکُمْ أَزْواجاً لِتَسْکُنُوا إِلَیْها وَ جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّهً وَ رَحْمَهً إِنَّ فِی ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُونَ (۲۱)

و از نشانه هاى خداوند این است که همسرانى از جنس خود شما براى شما آفرید، تا در کنار آنها آرامش یابید، و در میانتان مودت و رحمت قرار داد، در این نشانه هایى است براى گروهى که تفکر مى کنند.

۵. دعای «معراج» و «نادعلی» برای گشایش همه گرفتاری ها مفید است.

۶. امام صادق (علیه السلام) به ابوبصیر می فرمایند:

هرگاه خواستی ازدواج کنی ابتدا دو رکعت نماز بجا بیاور سپس حمد و سپاس خداوند نما و بعد بگو

«اللهم أنی اُرید أن أتزوّج، اللهم فاقدر لی مِن النساء اعفهن فرجا، و احفظهن لی فی نفسها و فی مالی، و اوسعهن رزقا و اعظمهن برکه، و اقدر لی منها ولدا طیبا تجعله خلفا صالحا فی حیاتی و بعد موتی»

خداوندا! من می خواهم ازدواج کنم، خداوندا! برای من پاکدامن ترین زنان را مقرر فرما و کسی که خویشتن دار از همه نسبت به خود و نگهداری کننده ترین فرد در مالم باشد، که به واسطه آن نفسم (حالم) و مالم محفوظ بماند، کسی که فراخ ترین روزی و بیشترین برکت را در زندگی داشته باشد، و از وی برای من فرزندی طیب در نظر بگیر که جانشینی شایسته در حیات و ممات من باشد.

۷. دعاى زیر در اواخر جلد ۱۰۳ بحارالانوار کتاب النکاح باب «الدعاء عند التزویج» از امیرالمومنین (ع) نقل گردیده است. این حدیث ضمن آنکه درخواست از خداست خود بیانگر عالى ترین معیارها در گزینش همسر نیز هست: هر که قصد ازدواج داشته باشد دو رکعت نماز گذارد در هر رکعت پس از حمد سوره یاسین بخواند پس از اتمام نماز حمد و ثناى پروردگار گذارد و این دعا را بخواند:

«اللهم ارزقنى زوجه صالحه ولودا ودودا غیورا قنوعا ان احسنت شکرت و ان اسئت غفرت و ان ذکرت الله تعالى اعانت و ان نسیت ذکرت و ان خرجت من عندها حفظت و ان دخلت علیها سرت و ان امرتها اطاعتنى و ان اقسمت علیها ابرت قسمى و ان غضبت علیها ارضتنى یا ذالجلال والاکرام هب لى ذلک فانما اسالک ولا اجد الا ما قسمت لى»

مطمئن باشید اگر به خداوند متعال توکل کنید و تمام امور زندگى خود را به او واگذار کنید، خداوند به بهترین وجه و شکل به آن رسیدگى خواهد کرد زیرا او خیر و صلاح بندگانش را بهتر از آنها مى داند.

راهکارعملی برای حل مشکل ازدواج دختران :

۱. در مجالس زنانه با ظاهری آراسته و زیبا حاضر شوید.

۲. روابط اجتماعی خود را افزایش دهید و سعی کنید دراینگونه روابط با دیگران با گرمی و مهربانی برخورد کنید.

۳. در گفتگوهای خود به صورت غیرمستقیم علاقه و میل خود را برای ازدواج با فرد مومن و متدین ابراز دارید (حتما به صورت غیر مستقیم باشد).

۴. مهارتهای زندگی خود را افزایش دهید. برای این کار می توانید در کلاسهای خیاطی گلدوزی و… شرکت کنید.

۵. چنانچه در رفتار و کردار خود نقاط منفی مشاهده می کنید سعی کنید این نکات را برطرف کنید.

۶. بادقت به بررسی موانع ازدواج خود بپردازید و از این موانع لیستی تهیه کنید؛ سپس با تمام وجود سعی در بر طرف کردن این موانع داشته باشید. چنانچه بر طرف کردن این موانع را از توان خود خارج می دانید از افراد آگاه و دلسوز کمک بگیرید.

۷. از والدین خود بخواهید برای بر طرف شدن مشکل شما دعا کنند.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.