آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت

دعا و آیات قرآنی و سوره های مجرب برای محفوظ ماندن از بلاها و خطرات در سفر در دعا سایت

آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت

آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت را برای شما عزیزان قرار دادیم . ذکر و دعا و آیات و سوره های قرآنی تضمینی و مجرب برای در امان ماندن و حفظ از بلاها و محفوظ ماندن از خطرات و حوادث در هنگام مسافرت . اگر شخصی قصد سفر داشته باشد و بخواهد از بلاها و خطرات سفر محفوظ بماند آیات و سوره های قرآنی که از اهل بیت (ع) توصیه شده در این زمینه بسیار موثر و مفید می باشند …

آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت سوره های سریع الاجابه برای حفظ از بلاها در مسافرت سوره مجرب دفع بلا و خطرات در مسافرت سوره قرآنی برای حفظ از خطرات آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت آیات مخصوص دفع بلاها و خطرات مسافرت آیات مجرب مخصوص حفظ از بلاها در سفر آیات برای حفظ از بلاها
آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت

آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت,آیات برای حفظ از بلاها,سوره قرآنی برای حفظ از خطرات,آیات مجرب مخصوص حفظ از بلاها در سفر,سوره های سریع الاجابه برای حفظ از بلاها در مسافرت,سوره مجرب دفع بلا و خطرات در مسافرت,آیات مخصوص دفع بلاها و خطرات مسافرت

آیات و سوره های مجرب حفظ از بلاها و حوادث و خطرات در سفر و مسافرت

چه آیه‌ای از قرآن کریم را برای محافظت در برابر حوادث مثل تصادف به همراه داشته باشیم مناسب‌تر است؟

حوادثی که برای انسان‌ها رخ می‌دهد، یا بر اساس تدبیر خداوند در عالم وجود، وقوع آنان قطعی و حتمی بوده که چاره‌ای از رخ‌دادن آن نیست، و یا آن‌که چیزی است که با عواملی؛ مانند صدقه، دعا و … قابل برطرف شدن است که این پاسخ، مرتبط با نوع دوم آن خواهد بود.

در همین راستا به یاد خدا بودن و خواندن هر بخشی از قرآن پیش از سفر، سبب آرامش خاطر انسان می‌شود و بر لذت سفر می‌افزاید و از نگرانی و اضطراب مسافر می‌کاهد و همین موضوع به تنهایی باعث کاهش حوادث خواهد شد

با این وجود در روایات، تأکید ویژه‌ای بر خواندن برخی سوره‌ها و آیات در هنگام سفر شده است که به تعدادی از این روایات اشاره می‌کنیم.

سوره قدر

امام سجاد(ع): «اگر کسى سوره «انا انزلناه» را بخواند و پیاده حج برود، رنج پیاده‌روى را احساس نمی‌کند»

امام سجاد(ع): «هرکه هنگام سوار شدن بر مرکبش سوره «انا انزلناه» را بخواند، سالم و آمرزیده بازگردد و خواننده آن محکم‌‌‌تر از آهن بر مرکب خواهد نشست».

۳. امام باقر(ع) فرمود: «اگر چیزى می‌توانست بر قدر الهى پیشى گیرد، ادعا می‌کردم که هر کسی که سوره قدر را هنگام سفر یا خروج از منزل بخواند، ان‌شاء الله سالم به خانه برمی‌گردد».

سوره توحید

پیامبر(ص): «اگر کسی هنگام سفر دو سمت در خانه‏ خود را بگیرد و یازده بار سوره توحید‏ را بخواند، خدا نگهبان او است تا برگردد»

سوره صف

پیامبر(ص): «هرکه همیشه در سفرهایش سوره صف را بخواند، خداوند او را حفظ می‌کند و از خطرات دزد و راهزن در امان است تا به خانه‌اش برگردد».

امام صادق(ع): «هرکه سوره صف را قرائت کند و در سفرهایش بر قرائت آن مداومت ورزد، از خطرات و راهزنان در امان می‌ماند و همواره در حفظ و حراست الهی است تا نزد خانواده‌اش بازگردد»

سوره طور

امام صادق(ع): «کسی که بر خواندن سوره طور در مسافرت مداومت داشته باشد، در سفر ایمن است»

سوره ممتحنه

امام صادق(ع): «هرکه در سفرش سوره ممتحنه را بخواند، از حوادث سفر در امان است تا این‌که به جایگاه خود برگردد».

سوره نوح

امام صادق(ع): «اگر مسافری سوره نوح را بخواند، درهای گشایش و بهره‌مندی برای او باز می‌شود تا این‌که به منزل خود برگردد»

مرسلات:

امام صادق(ع): «اگر مسافری سوره مرسلات را بخواند، در سفر از هر مشکلی محفوظ است

سوره ذاریات

«اگر مسافری سوره ذاریات را بخواند، در امنیت است و در راه محفوظ است».

سوره حمد، معوذتین، توحید و آیه الکرسی

امام کاظم(ع): «هرکه تصمیم به مسافرت گرفت، در مقابل خانه‌اش ایستاده و به سمتی که به سوی آن عازم است و نیز از سمت راست و چپش سوره حمد، معوّذتین، سوره توحید و آیه الکرسی را بخواند و سپس این دعا را نیز بخواند:

«اللَّهُمَّ احْفَظْنِی وَ احْفَظْ مَا مَعِی وَ سَلِّمْنِی وَ سَلِّمْ مَا مَعِی وَ بَلِّغْنِی وَ بَلِّغْ مَا مَعِی بِبَلَاغِک الْحَسَنِ الْجَمِیلِ».

در این صورت، خدا او و هرچه با او و هرکه همراه او است را سالم به مقصد برساند»

برخی از آیات

پیامبر(ص): هرکه هنگام سوار شدن این آیه را خوانده:

«إِنَّ رَبَّکمُ اللَّهُ الَّذِی خَلَقَ السَّماواتِ وَ الْأَرْضَ فِی سِتَّهِ أَیامٍ‏ …»، و سپس این دعا را بخواند:

«أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِی‏ لا إِلهَ إِلَّا هُوَ الْحَی الْقَیومُ‏ وَ أَتُوبُ إِلَیهِ. اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِی ذُنُوبِی فَإِنَّهُ لَا یغْفِرُ الذُّنُوبَ إِلَّا أَنْتَ»، خدا او را می‌آمرزد

پیامبر(ص): کسى که در سفر این آیات ۲۲ تا ۲۸ سوره قصص را تلاوت کند: «وَ لَمَّا تَوَجَّهَ تِلْقاءَ مَدْینَ قالَ عَسى‏ رَبِّی أَنْ یهْدِینِی سَواءَ السَّبِیلِ»‏ تا «وَ اللَّهُ عَلى‏ ما نَقُولُ وَکیلٌ‏»؛ خدا او را از هر درنده آدم‌خوار، و دزد متجاوز، و هر حشره زهرناک نیش‌داری ایمن می‌دارد، تا به خانواده‌اش بازگردد.

امام علی(ع): هرکه از غرق شدن (هنگام سفر) می‌هراسد، این دعای شامل این آیات را بخواند:

«بِسْمِ اللَّهِ مَجْراها وَ مُرْساها إِنَّ رَبِّی لَغَفُورٌ رَحِیمٌ‏» بِسْمِ اللَّهِ الْمَلِک الْحَق‏ «ما قَدَرُوا اللَّهَ حَقَّ قَدْرِهِ وَ الْأَرْضُ جَمِیعاً قَبْضَتُهُ یوْمَ الْقِیامَهِ وَ السَّماواتُ مَطْوِیاتٌ بِیمِینِهِ سُبْحانَهُ وَ تَعالى‏ عَمَّا یشْرِکونَ»

امام صادق(ع): اگر در زمانی ‌که سفر مکروه است، قصد سفر دارید، آیه ‌الکرسی را بخوانید

امام صادق(ع): «هرکه هر شب و نیز هنگام سفر «آیه الکرسى» بخواند، خودش و هر چه با خود دارد، سالم خواهد ماند…»

امام صادق(ع) هنگامی که پا بر رکاب می‌نهاد، این آیه را می‌خواند: «سُبْحانَ الَّذِی سَخَّرَ لَنا هذا وَ ما کنَّا لَهُ مُقْرِنِین‏»، سپس هفت بار تسبیح، هفت بار حمد و هفت بار تهلیل بر زبان می‌آورد.

امام کاظم(ع): «هر کسی هنگام سوار شدن بر مرکب بگوید «بِسْمِ اللَّهِ وَ لَا حَوْلَ وَ لَا قُوَّهَ إِلَّا بِاللَّهِ الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِی هَدَانَا لِهَذَا وَ سُبْحانَ الَّذِی سَخَّرَ لَنا هذا وَ ما کنَّا لَهُ مُقْرِنِین‏»، خدا او و وسیله نقلیه او را حفظ می‌کند.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.