آیا خداوند را در برزخ دیدار میکنیم یا بعد قیامت ؟

دیدار خداوند در عالم برزخ و در عالم قیامت در دعا سایت

آيا خداوند را در برزخ ديدار ميکنيم يا بعد قيامت ؟

آیا خداوند را در برزخ دیدار میکنیم یا بعد قیامت ؟

در این پست از سایت تعبیر خواب و ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com آیا خداوند را در برزخ دیدار میکنیم یا بعد قیامت ؟ را برای شما عزیزان قرار دادیم .آیا انسان در عالم برزخ و یا قیامت می تواند خداوند را زیارت کند ؟ آیا انسان بعد از مرگ می تواند خداوند را ببیند ؟

آیا خداوند را در برزخ دیدار میکنیم یا بعد قیامت ؟ کی خداوند را می بینیم چه زمانی خداوند را می توانیم زیارت کنیم آیا در قیامت خداوند را می بینیم آیا در برزخ خداوند را زیارت می کنیم آیا انسان بعد از مرگ خدا را میبیند آیا خداوند را در برزخ دیدار میکنیم یا بعد قیامت ؟
آیا خداوند را در برزخ دیدار میکنیم یا بعد قیامت ؟

آیا خداوند را در برزخ دیدار میکنیم یا بعد قیامت ؟,کی خداوند را می بینیم,آیا در قیامت خداوند را می بینیم,آیا در برزخ خداوند را زیارت می کنیم,چه زمانی خداوند را می توانیم زیارت کنیم,آیا انسان بعد از مرگ خدا را میبیند

آیا خداوند را در برزخ دیدار میکنیم یا بعد قیامت ؟

این عشق الهی کی به سرانجام میرسد؟ینی قرار باشد اون دنیا مثل این دنیا فقط یاد خدا باشیم یا در جوار رحمتش باشیم ولی او را نبینیم؟

به طور قطع خداوند نه در دنیا نه در برزخ و نه در قیامت هرگز با چشم سر دیده نمی شود و نمی توان چنین انتظاری داشت زیرا لازمه آن جسمانیت خداوند و نقص وی می باشد. بلکه با چشم دل دیده می شود و خداوند در مقابل دیده نشدن با چشم سر، شیرینی و حلاوت حضور خود را در قلب مومنین ایجاد می کند.

همین شیرینی و حلاوت حضور باعث می شود اولیای الهی هرگز مناجات با خدا را با هیچ چیز دیگر عوض نمی کنند همچنانکه ما در دنیا وقتی به زیارت امامان (ع) مشرف می شویم ایشان را نمی بینیم.

اما چنانکه در زیارت نامه ایشان آمده است به جای آن، شیرینی این زیارت را در قلب خود احساس می کنیم به همین جهت همیشه مشتاق زیارت معصومین (ع) هستیم .ثانیا چنانکه حضرت امام (ره) در کتاب معاد فرموده اند بزرگترین آرزوی اولیاء الاهی لقاء الله است که در قیامت حاصل می شود و این لقاء الله به این معناست که حجابهای بین ایشان و خداوند برداشته می شود و درک و احساس ایشان از عظمت سلطنت و قهاریت خداوند بسیار شدیدتر و قوی تر می شود (معاد از دیدگاه امام خمینی (ره)، ص ۳۲۶) و این لذت درک حضور را به مراتب بالاتر می برد.

مهمتر از دیدن، درک و احساس این حضور است برای مثال افراد زیادی بودند که پیامبر (ص) را دیدند اما لذتی از این حضور نداشتند اما افرادی بودند در کشور دیگر زندگی می کردند و پیامبر (ص) را نمی دیدند اما با آن حضرت ارتباط معنوی و قلبی داشتند مانند اویس قرنی. لذتی که اویس قرنی از محبت خود به رسول خدا میبرد هرگز آن افراد نمی بردند. بالاتر از دیدن، محبت داشتن است خداوند سرتاپای اولیاء خود را از محبت خویش پر می کند و آنها حاضر نیستند قطره ای از این محبت را با تمام دنیا عوض کنند.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.