آشنایی با کوه زندان سلیمان – اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان

کوه زندان سلیمان در کجاست و تصاویر و عکسهای تپه زندان سلیمان در دعا سایت

آشنایی با کوه زندان سلیمان - اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان

آشنایی با کوه زندان سلیمان – اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com آشنایی با کوه زندان سلیمان – اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان را برای شما عزیزان قرار دادیم . کوه زندان سلیمان در کدام شهر ایران واقع شده است ؟ آشنایی با محوطه تاریخی باستانی زندان سلیمان . دیوهایی که از دستور حضرت سلیمان سرپیچی می کردند و حضرت سلیمان انها را درون آن زندانی می کردند . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با تصاویر و عکسهای کوه زندان سلیمان و اسرار زندان دیوهای سلیمان در تکاب …

آشنایی با کوه زندان سلیمان - اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان ماجرای زندان سلیمان چیست کوه زندان سلیمان عکس داخل زندان سلیمان زندان سلیمان آذربایجان غربی و تکاب زندان دیوهای سلیمان دانلود فیلم زندان سلیمان تخت جمشی تصاویر و عکس کوه زندان سلیمان اسرار کوه زندان سلیمان آشنایی با کوه زندان سلیمان - اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان
آشنایی با کوه زندان سلیمان – اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان

آشنایی با کوه زندان سلیمان – اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان,کوه زندان سلیمان,اسرار کوه زندان سلیمان,تصاویر و عکس کوه زندان سلیمان,زندان دیوهای سلیمان,عکس داخل زندان سلیمان,دانلود فیلم زندان سلیمان تخت جمشی,ماجرای زندان سلیمان چیست,زندان سلیمان آذربایجان غربی و تکاب

آشنایی با کوه زندان سلیمان – اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان

مردم بومی این منطقه در آذربایجان غربی می گویند که کوهی که در تصویر زیر می بینید، زندان دیو یا زندان سلیمان است. تقریباً همه ما ایرانی ها با داستان های حضرت سلیمان آشنایی داریم. اینکه حضرت سلیمان انگشتری داشته است که با آن تمام موجودات عالم تحت فرماندهی او بودند و به عنوان پادشاه جهان بر همه موجودات حکمرانی می کرد. اما چه بلایی بر سر موجوداتی که از حضرت سلیمان نافرمانی می کردند آمده است . برای آشنایی با این جاذبه طبیعی و تاریخی و علت نامگذاری این کوه ادامه مطلب را بخوانید.

داستان زندان دیو چیست؟

کوهی در ایران و در میان یک دشت زیبا و وسیع سر بر آورده است. اگر از این کوه بالا بروید، در دهانه آن با حفره ای هولناک و بزرگ مواجه می شوید که با نگاه کردن به انتهای آن سرگیجه خواهید گرفت. آثار بنایی سنگی با ملات ساروج را در بالای کوه و در اطراف دهانه خواهید دید. بنایی که در درون خود سیاه چاله ای را پنهان می کرده است. درون سیاهچاله به هیچ وجه به بیرون راه ندارد و اگر کسی به درون آن پا بگذارد، خواهد مرد. اما این کوه چه ربطی به حضرت سلیمان و داستان های او دارد؟ مردم محلی می گویند که حضرت سلیمان برای مجازات دیوهایی که از اون نافرمانی کرده بودند، آن ها را به درون این سیاه چاله انداخته و زندانی کرده، سپس بنایی برای محافظت از این زندان در بالای آن ساخته است. دیو درون سیاه چاله همان دیوی است که از حضرت سلیمان انگشتری دارای نشان و نام اعظم الهی را ربوده بود. این دیو، اکنون آنقدر خطرناک و خشمگین است که از دهانش گازهای سمی و بخار بیرون می دهد و اگر کسی پا به درون این سیاه چاله بگذارد توسط این دیو کشته می شود. به همین دلیل علت نام این کوه را زندان سلیمان یا زندان دیو گذاشته اند.

زندان دیو یا زندان سلیمان کجاست؟

آشنایی با کوه زندان سلیمان - اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان ماجرای زندان سلیمان چیست کوه زندان سلیمان عکس داخل زندان سلیمان زندان سلیمان آذربایجان غربی و تکاب زندان دیوهای سلیمان دانلود فیلم زندان سلیمان تخت جمشی تصاویر و عکس کوه زندان سلیمان اسرار کوه زندان سلیمان آشنایی با کوه زندان سلیمان - اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان
آشنایی با کوه زندان سلیمان – اسرار و رازهای کوه زندان دیوهای سلیمان

زندان دیو یا زندان سلیمان نام کوهی در سه کیلومتری غرب تخت سلیمان در آذربایجان غربی است که میان تهی بوده و بسیار وهم انگیز است. حفره درون کوه طی هزاران سال از رسوبات کانی ها در آب به وجود آمده است. اگر چه ارتفاع کوه بین ۸۷ تا ۱۰۸ متر است اما گودال بزرگ درون آن حدود ۸۰ متر و با دهانه تقریبی ۶۵ متر گسترش پیدا کرده است. در زمان های قدیم مربوط به دوران مانایی گفته می شود که این کوه به دلیل این خصوصیت و چاهی که دارد، مکان مهمی بوده و از آن به عنوان مکانی برای عبادت استفاده می شده است. همانطور که در بالا ذکر شد، بر بالای آن آثار و بقایای یک بنای تاریخی دیده می شود.

آدرس زندان دیو: آذربایجان غربی، در مسیر بیجاب به تکاب، جاده دندی، تخت سلیمان و درنهایت زندان دیو یا زندان سلیمان – اگر از جاده زنجان و جاده دندی بروید، جاده کمی پیچ در پیچ، دو طرفه و خطرناک است اما در طول مسیر می توانید منطقه حفاظت شده انگوران و معدن سرب و روی انگوران را مشاهده کنید.

طریقه بوجود آمدن این کوه

بر خلاف دیگر کوه های آتشفشانی که حفره ای در قله خود دارند که از آن دود بلند می شود و یا سنگ های تشکیل دهنده آن ها از نوع آذرین و دگرگونی است، کوه زندان دیو یا زندان سلیمان از سنگ های رسوبی بوجود آمده است. شاید با خود بپرسید که در چنین ارتفاعی وجود سنگ های رسوبی و کوه از چه دریایی بوجود آمده است؟ باید به شما پاسخ دهیم که هیچ دریایی!

در واقع دانشمندان بر اساس مشاهداتی که در این کوه و اطراف آن داشته اند به این نتیجه رسیده اند که تنها چشمه ای کوچک باعث بوجود آمدن چنین کوهی با این ارتفاع شده است. در شکل گیری این کوه هیچ دریا یا عامل دیگری نقش نداشته است که رسوبات خود را به چنین شکلی در بیاورد. در حقیقت، چشمه ای در این منطقه وجود داشته و دارد که در ابتدا باعث ایجاد دریاچه ای همانند دریاچه تخت سلیمان شده است. آب این دریاچه پر از املاح و گوگرد بوده است. به مرور زمان، املاح در این دریاچه ته نشین شده و به حالت رسوبی در آمده است. این فرایند در طی هزاران سال باعث بالا آمدن رسوبات دریاچه و شکل گیری کوهی شده است که درون خود حفره ای دارد. کم کم دریاچه خشک شده و هم اکنون در درون کوه می توان آثار این چشمه را مشاهده کرد.

اگر به بالای کوه بروید و جزو انسان های شجاع، صخره نورد و البته محتاطی باشید که به درون حفره نگاه می کنند، شاید بتوانید چشمه های گازدار و بخارات گاز درون حفره را مشاهده کنید. اگر قصد دیدن درون حفره را دارید، حتماً با ایمنی کامل این کار را انجام دهید. جای مطمئنی بایستید و سعی کنید که به جای خم شدن بر روی دهانه و مشاهده درون آن از امکانات تکنولوژی استفاده کرده و درون آن را ببینید. اگر گوشی موبایل دارید، با مونوپاد خود از درون حفره عکس یا فیلم بگیرید. با انجام این اقدامات ایمنی می توانید از دیدن چنین جاذبه ای طبیعی در دل دشتی سرسبز لذت ببرید. این مکان یکی از جاذبه های طبیعی برای صخره نوردان و کوه نوردان نیز می باشد. در اطراف کوه نیز چشمه های طبیعی گوگردی فراوانی را خواهید دید که اکثر آن ها خاصیت درمانی دارند.

بنای تاریخی که بر بالای این کوه ساخته شده است مربوط به دوران ساسانی است و محلی برای قربانی به حساب می آمده است. انسان های باستان با دیدن کوهی که از دهانه آن جوی های آبی روان بوده است به شگفتی می آمدند و آن را طبیعتی مقدس بر می شماردند. برای آن احترام قائل بودند و به همین دلیل بر بالای آن مکانی برای پرستش می ساختند. اگر شما نیز بر بالای دهانه این کوه بایستید، عظمت آن و کوچکی شما رد مقابلش، آدرنالینتان را بالا خواهد برد.

کوه زندان سلیمان یا زندان دیو به عنوان اولین اثر طبیعی آذربایجان غربی در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است. در حدود دهه ۶۰ میلادی یک هیأت باستان شناس و محقق آلمانی برای کشف درون زندان دیو یا زندان سلیمان از سمت شمال شرقی کوه به درون آن نقب زدند که پس از اتمام کارهای تحقیقاتی، در نهایت این ورودی مسدود شد.

نزدیکی این اثر طبیعی ملی به مجموعه میراث جهانی تخت سلیمان و قرار گرفتن در حریم این مجموعه باعث دسترسی آسان و بازدید فراوان گردشگران از آن شده است. همچین وجود داستان های حضرت سلیمان و دیوها، دیدن این جاذبه را هیجان انگیزتر کرده است. اگر از دیدن آثار طبیعی به وجد می آیید و کوه پیمایی را دوست دارید، دیدن این کوه را به شما پیشنهاد می دهیم.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.