آشنایی با انواع قبرها در گنج یابی – توضیحاتی درباره قبر و گورستان

انواع قبرها در گنج یابی و دفینه یابی در دعا سایت

آشنایی با انواع قبرها در گنج یابی - توضیحاتی درباره قبر و گورستان

مطالب و اطلاعاتی کامل درباره قبرها و روش حفاری قبرها در گنج یابی و دفینه یابی . قبرها انواع مختلفی دارند مانند قبرهای گبری و قبرهای خمره ای و قبرهای کشویی و بسیاری دیگر از قبرها . آشنایی با انواع قبرهای باستانی در گنج یابی و دفینه یابی . قبرهای گبری چه نوع قبرهایی هستند ؟ در ادامه از دعا سایت درخدمت شما هستیم با توضیحاتی درباره قبرها …

آشنایی با انواع قبرها در گنج یابی - توضیحاتی درباره قبر و گورستان قبرهای گبری در گنج یابی قبرهای کشویی و ایستاده در گنج یابی قبرهای خمره ای در گنج یابی قبرها در گنج یابی روش حفاری انواع قبرها چند نوع قبر داریم ؟ توضیحاتی درباره انواع قبرها در دفینه یابی انواع قبر در باستان شناسی آشنایی با انواع قبرها در گنج یابی - توضیحاتی درباره قبر و گورستان
آشنایی با انواع قبرها در گنج یابی – توضیحاتی درباره قبر و گورستان

آشنایی با انواع قبرها در گنج یابی – توضیحاتی درباره قبر و گورستان,قبرها در گنج یابی,انواع قبر در باستان شناسی,چند نوع قبر داریم ؟,قبرهای گبری در گنج یابی,قبرهای خمره ای در گنج یابی,قبرهای کشویی و ایستاده در گنج یابی,توضیحاتی درباره انواع قبرها در دفینه یابی,روش حفاری انواع قبرها

آشنایی با انواع قبرها در گنج یابی – توضیحاتی درباره قبر و گورستان

از بهترین جای آن شروع میکنیم که گورستان گبریان است.

خیلی از مردم عقیده دارند که قبرستان گبریان متعلق به کافران است ولی این موضوع درست نیست.

گبر یعنی غیر مسلمان و به کسانی که غیر مسلمان بوده اند بی دین گفته نمیشود. گبریان دین زردتشت داشتند.

حال میخواهیم ببینیم که قبرهای دوران قبل از اسلام به چه شکلی بوده اند و نوع دفن کردن اجساد به چه صورت بوده است. در زمان پیش از اسلام قبر زنها گرد و مدور بوده است و قبر مردها به صورت مستطیل بوده و قبر بچه ها به صورت مثلث بوده است. بعضی ها را نیز در خمره میگذاشتند.

در تمام قبرهای گبری حداقل یک کاسه آب و یک کاسه غذا گذاسته میشده است که کسی که میمیرد از گشنگی و تشنگی عذاب نکشد.

در بسیاری از قبرهای گبری لوازم مورد نیاز فرد نیز گذاشته میشده است که بستگی به پول داری یا بی پول بودن مرده است. مردگان پول دار ظروف طلا و اجناسی مانند شمشیر زره وخیلی چیزهای دیگر به همراه دارند ولی مردگان بی پول و بی بضاعت اموال کمتری با خود به همراه دارند یا اموال آنها از فلزات ارزشمند نیست.

نوع دیگر قبرها قبر پیغمبری است که اگر شما آن را بشکافید هیچ چیزی درون آن یافت نمیشود نه جنازه نه اموال. این قبرها چند پوش هستند و تازه از قبر راهی دارد برای جایی دیگر که جنازه و اموال آن در آنجا هست.

قبرهایی نیز وجود دارد که به صورت ایستاده است. این قبرها متعلق به یک سری از ایرانیان است که معتقد بودند آنها را باید ایستاده به خاک سپرد.

بسیاری از خلاف کاران را نیز به صورت ایستاده در میان دیوارهای قلعه ها و جاهای دیگر زنده به گور میکردند که خود اینها به نوعی قبر ایستاده تبدیل شده است.

بعضی از قبرها به صورت کشویی است که مربوط به رومیان است که در ایران با آئین خودشان دفن شده اند.

یک نوع قبر هم داریم که به آن قبر دخمه ای گفته میشود که نمونه آن در تخت رستم پیدا شده است.

جنازه قبرهای خمره ای همیشه به صورت نشسته بوده است و جنازه آنها را به صورت نشسته در خمره میگذاشتند و دفن میکردند.

وقتی در جنگها جنگجویان میمردند آنها را با اموال و لباسهایشان و زره دفن میکردندکه نمونه این قبرستان در چهاربداران در نزدکی مرز ترکیه موجود میباشد که شاه اسماعیل اول در جنگ با عثمانی شکست خورد و بیست و هفت هزار کشته داد که همه آنها با لباسهای رزمشان دفن شده بودند.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

1 نظر
  1. نادر می گوید

    توضیحات مختصر خیلی مختصرا هست

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.