آثار و فواید صدقه‌ دادن‌ – صدقه برای افزایش مال در دنیا و ذخیره عمل در آخرت

آثار و فوائد صدقه دادن برای افزایش مال دنیا در دعا سایت

آثار و فواید صدقه‌ دادن‌ – صدقه برای افزایش مال در دنیا و ذخیره عمل در آخرت

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com آثار و فواید صدقه‌ دادن‌ – صدقه برای افزایش مال در دنیا و ذخیره عمل در آخرت را برای شما عزیزان قرار دادیم . صدقه دادن موجب دفع ۷۲ بلا می شود . صدقه دادن موجب زیاد شدن مال و ثروت و دارای در دنیا و ذخیره در آخرت می شود . صدقه قبل از اینکه دست انسان نیازمند برسد به دست خداوند می رسد . صدقه موجه دفع بلا و برکت مال و نجات از جهنم و پاک شدن گناهان و خاموشی خشم و غضب الهی می شود . در ادامه از دعا سایت همراه ما باشید با آثار و برکات و فوائد صدقه دادن …

آثار و فواید صدقه‌ دادن‌ - صدقه برای افزایش مال در دنیا و ذخیره عمل در آخرت فوائد صدقه دادن صدقه دادن برای درمان بیماری ها صدقه دادن برای خاموشی خشم و غضب الهی صدقه دادن برای برکت مال صدقه دادن برای افزایش مال و ثروت صدقه برای نجات از آتش جهنم صدقه برای ذخیره عمل در آخرت آثار و فواید صدقه‌ دادن‌ - صدقه برای افزایش مال در دنیا و ذخیره عمل در آخرت آثار فراوان صدقه دادن
آثار و فواید صدقه‌ دادن‌ – صدقه برای افزایش مال در دنیا و ذخیره عمل در آخرت

آثار و فواید صدقه‌ دادن‌ – صدقه برای افزایش مال در دنیا و ذخیره عمل در آخرت,فوائد صدقه دادن,آثار فراوان صدقه دادن,صدقه دادن برای افزایش مال و ثروت,صدقه برای ذخیره عمل در آخرت,صدقه دادن برای برکت مال,صدقه دادن برای خاموشی خشم و غضب الهی,صدقه دادن برای درمان بیماری ها,صدقه برای نجات از آتش جهنم

آثار و فواید صدقه‌ دادن‌ – صدقه برای افزایش مال در دنیا و ذخیره عمل در آخرت

»الله متعال می فرماید:

{اَلَّذینَ یُنْفِقُونَ اَمْوالَهُمْ بِالَّیْلِ وَالنَّهار سِرّاً وَ عَلانِیهً فَلَهُمْ اَجْرُهُمْ عِنْدَ رَبِّهِمْ وَ لا خَوفٌ عَلَیْهِم وَ لا هَمْ یَحْزَنوُنَ}

«آنها که اموال خود را به هنگام شب و روز، پنهان و آشکار، انفاق مى کنند، مزدشان نزد پروردگارشان محفوظ است و ترسى بر آنها نیست و غمگین هم نمى شوند» (بقره/۲۷۴)

”فواید صدقه‌ دادن‌ در احادیث“

برکت مال
دفع بلاست
انشراح صدر
نجات از جهنم
پاک کننده گناهان
دعای‌فرشته‌ای‌از فرشتگان
دوایی‌ست برای مریضی‌ها
خاموشی‌خشم و غضب‌الهی
و سایه‌ای است‌
برای‌صدقه‌دهنده در قیامت

***************************************************

یکی از اعمالی که در اسلام سفارش زیادی شده صدقه دادن است. توصیه به دادن صدقه و اشاره به منافع زیادی که دارد در روایات متعدد آمده است. افزایش عمر و روزی انسان، ‌رفع بلا و افزایش معنویت در نفس از فواید این عمل پسندیده شمرده می شود.

صدقه ای که صدقه دهنده برای رفع نیاز مستمند می دهد قبل از اینکه به دست نیازمند برسد به دست خدا می‌رسد. حضرت امام سجاد (ع) هر زمان که صدقه می‌دادند دست خود را می‌بوسیدند و می‌فرمود: صدقه ابتدا به دست خدا و بعد به دست فقیر و مستمند می‌رسد. افراد بخش بسیاری از گرفتاری‌های خود را با صدقه رفع می‌کنند، درباره مشخص بودن زمان مرگ روایت ها داریم اما با دادن صدقه خداوند به دلیل رأفت و محبتی که صدقه‌دهنده به نیازمند دارد، مرگش را به تأخیر می‌اندازد.

صدقه دادن در جامعه اسلامی رایج است و مردم ما هم تقریباً روش خوبی دارند و انجام آن را جزو ضروریات زندگی می‌دانند. اما باید به این موضوع توجه داشته باشند که مورد صدقه ارزشمند باشد. البته مورد صدقه اگر ناچیز یا کم باشد هم اجر و ثواب دارد اما هرچه ارزش صدقه بیشتر باشد ثواب آن نیز بیشتر است.

در این مورد حضرت فاطمه زهرا(س) در شب عروسی‌شان در برابر تقاضای فردی که پیراهن نداشت و در خواست پیراهن کرد، لباس عروسیشان را به او داد و لباس کهنه خود را پوشید. صبح وقتی حضرت محمد(ص) دخترشان را دیدند فرمودند: “لباس عروسیت کجاست؟” حضرت فاطمه(س) فرمودند: “دیشب نیازمندی از من پیراهن خواست و من پیراهن عروسی را به او دادم.” پیامبر اکرم(ص) فرمودند: “چرا لباس کهنه را به او ندادی؟” حضرت فاطمه (س) به سخن خدا و آیه قرآن استناد کردند و فرمودند: آن چه را بیشتر دوست دارید به دیگران بدهید.

صدقه دادن نباید به شکلی باشد که لباس کهنه که قابلیت استفاده ندارد یا پول خرد و ناچیز را به نیازمند بدهیم. بلکه باید مورد صدقه ارزشمند باشد، صدقه به دختر و پسر جوان که می خواهند به خانه بخت بروند و نیازمند جهیزیه هستند، خوب است.

صدقه دادن مانند حساب پس انداز است که مال برایت ذخیره می‌شود، در این باره نقل شده است پدری اموال خود را در نزد مردم به‌عنوان صدقه بذل و بخشش می‌کرد. فرزندان او در نزد عالم بزرگی از او گلایه کردند که پدر همه اموال را به دیگران می بخشد و برای خود هیچ چیز نگه نمی‌دارد. عالم دلیل این کار را از پدر جویا شد و پدر جواب داد: صدقه ای که می دهم اول برای من و بعد بچه‌های من است. هم ذخیره عمل برای آخرت من و هم افزایش مال برای فرزندان من است.

صدقه دادن از دست دادن مال نیست بلکه افزایش مال در این دنیا و ذخیره عمل در آخرت برای صدقه‌دهنده است. صدقه دادن روزی را زیاد و زندگی را پر رونق می کند.

باید همه مردم دست به دست هم دهند و در کمک کردن کوتاهی نکنند به ‌ویژه در زلزله مناطق غرب کشور که این روزها بسیار به کمک نیاز دارند.

هر کس هرکاری می‌تواند باید در راه خدا انجام دهد که این عمل خیر پذیرفته پروردگار متعال است و امروز قطعاً برای افرادی که در این راه قدم می‌گذارند بهترین استفاده از فرصت است و برای آنها اجر و مزد بسیار به همراه دارد.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.