آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها – احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه

خواص و فضیلت صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیماری و برآورده شدن حاجت در دعا سایت

آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها - احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه

آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها – احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه

در این پست از سایت ذکر و دعاهای قرآنی دعا سایت doasite.com آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها – احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه را برای شما عزیزان قرار دادیم . صدقه دارای خواص و فوائد بیشماری می باشد . صدقه دادن موجب دفع بلا و برآورده شدن حاجت ها و از بین رفتن درد ها و بیماری ها می شود . ائمه معصومین (ع) درباره آثار صدقه دادن احادیث زیادی فرموده اند . صدقه همچنین مرگ بد را دفع می کند یعنی نمی گذارد انسان به مرگ بد بمیرد …

آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها - احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه صدقه موجب طولانی شدن عمر می شود صدقه برای دفع درد و بیماری صدقه برای جلوگیری از مرگ و مردن بد صدقع برای دفع بلا و قضا قدر روایات درباره صدقه دادن خواص و قوائد صدقه دادن احادیث ائمه معصومین (ع) درباره آثار صدقه دادن آثار و برکات صدقه دادن آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها - احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه
آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها – احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه

آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها – احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه,خواص و قوائد صدقه دادن,آثار و برکات صدقه دادن,صدقه برای جلوگیری از مرگ و مردن بد,صدقع برای دفع بلا و قضا قدر,صدقه برای دفع درد و بیماری,روایات درباره صدقه دادن,احادیث ائمه معصومین (ع) درباره آثار صدقه دادن,صدقه موجب طولانی شدن عمر می شود

آثار صدقه دادن برای دفع بلا و درد و بیمارى‏ ها – احادیث ائمه (ع) درباره برکات صدقه

صدقه از نظر اسلام داراى دامنه گسترده ‏اى است که شامل هر گونه انجام کار خیر و مساعدت به دیگران و برداشتن گامى در جهت خدمت به مردم است؛ گاهى ارشاد یا گفتن کلمه خیرى از کمک مالى ارزشمندتر و ماندگارتر است. ممکن است براى شهر یا خانواده ما بلا و مصیبتى رقم خورده باشد ولى ما با صدقه مى توانیم آن را تغییر دهیم.

صدقه موجب دفع بلا و طولانى شدن عمر مى گردد

چنانچه پیامبر (صلی الله علیه و آله و سلم)فرمودند :

الصَّدَقَهُ تَدْفَعُ الْبَلَاءَ وَ هِیَ أَنْجَحُ دَوَاءً وَ تَدْفَعُ الْقَضَاءَ وَ قَدْ أُبْرِمَ إِبْرَاماً وَ لَا یَذْهَبُ بِالْأَدْوَاءِ إِلَّا الدُّعَاءُ وَ الصَّدَقَه

صدقه بلا را برطرف مى‏ کند و مۆثرترینِ داروست. همچنین، قضاى حتمى را برمى‏ گرداند و درد و بیمارى‏ ها را چیزى جز دعا و صدقه از بین نمى ‏برد.

امام باقر (علیه السلام):

اَلبِرُّ وَ الصَّدَقَهُ یَنفیانِ الفَقرَ وَ یَزیدانِ فِى العُمرِ وَ یَدفَعانِ عَن صاحِبِهِما سَبعینَ میتَهَ سوءٍ ؛

کار خیر و صدقه، فقر را مى‏ بَرند، بر عمر مى‏ افزایند و هفتاد مرگ بد را از صاحب خود دور مى‏ کنند.

رسول خدا (صلی الله علیه و آله):

هر که سه مرتبه بگوید: « به نام خداوند بخشنده مهربان، هیچ نیرو و قدرتی جز با خدای والا و بلند مرتبه نیست»، خداوند متعال او را از نود و نه بلا کفایت کند که آسان ترین آن خفگی است.

امام صادق (علیه السلام ) نقل کرده است

که روزى مردى یهودى بر حضرت رسول (صلى الله علیه و آله) گذشت و گفت: (السام علیک ؛ مرگ بر تو ) حضرت در پاسخ فرمود: (السام علیک؛ مرگ بر خودت ) اصحاب گفتند: یا رسول الله (صلى الله علیه و آله ) این مرد یهودى بر شما، مرگ طلبید.

فرمود:

من نیز همان را به سوى خودش باز گردانیدم. امروز او را مارى مى گزد و مى میرد. مرد یهودى هیزم شکن بود، از همان جا به صحرا رفت و هیزم خود را گرد آورد و بر پشت گرفت و بازگشت. حضرت رسول (صلى الله علیه و آله ) او را دید و به شگفت در آمد.

فرمود:

هیزم را به زمین بگذار. وقتى مرد یهودى، هیزم را به زمین گذاشت، مارى از میان هیزم ها بیرون خزید که چوبى میان دندانش گیر کرده بود. حضرت فرمود: امروز چه کرده اى؟ یهودى گفت: دو گرده نان داشتم، یکى را به فقیرى دادم و یکى را خودم خوردم.

حضرت فرمود:

خداوند با همان صدقه، بلا را از تو دفع فرموده و چوب در دهان مار، گیر کرده است، سپس فرمود: صدقه مرگ بد را دفع مى کند.

**************************************************

بازنشر : سایت دعاسایت (بزرگترین منبع ذکر و دعاهای قرآنی)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.